استقبال ایران از رویکرد مثبت کویت برای تقویت روابط

استقبال ایران از رویکرد مثبت کویت برای تقویت روابط

سیب موز: استقبال ایران از رویکرد مثبت کویت برای تقویت روابط

استقبال ایران از رویکرد مثبت کویت برای تقویت روابط 2

سیب موز به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "بهرام قاسمی" سخنگوی وزارت خارجه ایران، در واکنش به اظهارات اخیر رئیس مجلس کویت در این باره گفت:ما و تمامی کشورهای همسایه از قابلیت های فراوانی برای همکاری و هم افزایی ظرفیت هایمان در جهت حسن همجواری، مشارکت سیاسی، توسعه اقتصادی و مبارزه با تهدیدات مشترک برخورداریم.

"مرزوق علی الغانم" رئیس مجلس کویت در مصاحبه با روزنامه الشرق قطر که روز پنجشنبه منتشر شد، ضمن تأکید بر نقش مهم ایران در تحولات منطقه گفته بود ایران و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس شریک یکدیگرند و کویت به همراه کشورهای عضو این شورا همواره از تقویت ثبات و آرامش در منطقه و حسن همجواری و داشتن روابطی دوستانه با تهران استقبال می کند.

به گزارش سیب موز

سخنگوی وزارت خارجه ایران اولویت سیاست خارجی کشورمان را داشتن بهترین روابط با کشورهای منطقه دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران بر اساس سیاست ثابت، غیر قابل تغییر و اصولی خود همواره و همیشه خواستار ثبات، امنیت و پیشرفت در کشورهای همسایه خود بوده است.

قاسمی ضمن استقبال از هر گونه تلاش و اقدام عملی و رفتار توأم با حسن نیت، ابراز امیدواری کرد سیاست های تحریک آمیز و غیرسازنده برخی طرف های ثالث تأثیری در اراده دولت ها برای برقراری روابط دوستانه و تحقق منافع و دوستی هر چه بیشتر ملت ها در منطقه نداشته باشد.

استقبال ایران از رویکرد مثبت کویت برای تقویت روابط 3