تصمیم به آزادی 38 هزار زندانی در پی ازدحام در زندان های ترکیه

تصمیم به آزادی 38 هزار زندانی در پی ازدحام در زندان های ترکیه

سیب موز: تصمیم به آزادی 38 هزار زندانی در پی ازدحام در زندان های ترکیه

تصمیم به آزادی 38 هزار زندانی در پی ازدحام در زندان های ترکیه 2

سیب موز به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "بکر بوزداگ" وزیر دادگستری ترکیه، روز چهارشنبه گفت: این کشور حدود 38 هزار زندانی که قبل از 1 جولای (11 تیر امسال) مرتکب جرائمی شده اند را پیش از موعد مقرر، آزاد خواهد کرد.

بوزداگ در پیامی توئیتری افزود:این اقدام به معنی "عفو عمومی" نیست و مجرمان مشمول عفو قرار نگرفته اند، بلکه آزادی مشروط می گیرند.

به گزارش سیب موز

بر اساس این گزارش، محکومینی که مرتکب قتل، جرائم تروریستی یا امنیتی شده اند و همچنین هزاران نفری که پس از کودتای نافرجام 15 جولای (26 تیرماه) زندانی شده اند، مشمول این آزادی قرار نمی گیرند.

وزیر دادگستری ترکیه گفت: این دستور العمل جرائمی را شامل می شود که قبل از جولای 2016 رخ داده اند، جرائم پس از 1 جولای 2016  خارج از این حیطه هستند؛ در نتیجۀ این دستور العمل، در مرحله اول حدود 38 هزار نفر از زندان های باز و بسته آزاد خواهند شد.

زندان باز اصطلاحی غیر رسمی است که زندان هایی را شامل می شود که در آنها زندانیان  مورد اعتماد تحت نظارت و تدابیر امنیتی کمتری دوران محکومیت خود را طی می کنند.

تعیین این بازه زمانی بدان معنی است که امکان آزادی کسانی که به اتهام همدستی در کودتای اخیر ترکیه بازداشت شده اند، وجود ندارد.

گزارش هایی در رسانه های ترکیه منتشر شده مبنی بر اینکه زندان های این کشور به دلیل بازداشت ده ها هزار نفر به اتهام دست داشتن در کودتای شکست خوردۀ اخیر، بسیار پر ازدحام و شلوغ شده اند.

به گفته مقامات ترکیه، از زمان کودتای نافرجام 26 تیرماه در این کشور بیش از 35 هزار نفر به اتهام تلاش برای کودتا بازداشت شده اند، هرچند حدود 11600 تن از آنها آزاد شده اند.

تصمیم به آزادی 38 هزار زندانی در پی ازدحام در زندان های ترکیه 3