ممنوعیت آموزش قرآن و احکام دین اسلام برای مسلمانان میانمار

ممنوعیت آموزش قرآن و احکام دین اسلام برای مسلمانان میانمار

سیب موز: ممنوعیت آموزش قرآن و احکام دین اسلام برای مسلمانان میانمار

ممنوعیت آموزش قرآن و احکام دین اسلام برای مسلمانان میانمار 2

سیب موز به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی «treckat.com»، مقامات میانمار ده ها نفر از معلمان مسلمان روهینگیا در مناطق جنوبی شهر «منگدو» را احضار و آن ها را مجبور به امضای تعهدنامه ای کتبی کردند که براساس آن، معلمان حق تدریس قرآن و یا هر چیزی که مرتبط با تعالیم و آموزه های اسلامی باشد، را ندارند.

براساس این تعهدنامه، معلمان مسلمان روهینگیا حتی اجازه تدریس قرآن و علوم اسلامی در خانه های خود را نیز ندارند.

به گزارش سیب موز

در همین راستا، مقامات میانمار، معلمان را تهدید کردند که در صورت نقض مفاد این تعهدنامه به بیش از 10 سال حبس محکوم می شوند. همچنین، به آن ها ابلاغ کردند که در آینده نیز تحت کنترل مقامات این کشور قرار خواهند داشت.

برخی ناظران محلی براین باورند که ممنوعیت مسلمانان روهینگیا از فراگیری قرآن و آموزه های دین اسلام توسط مقامات میانمار، آینده هویت اسلامی را در ایالت آراکان این کشور به خطر می اندازد.

شواهد حاکی از آن است که مقامات میانمار تلاش دارند، این تصمیم را در سایر مناطق و شهرهای ایالت آراکان(ایالت مسلمان نشین میانمار) اجرایی کنند.

مقامات میانمار در دولت نظامی قبلی این کشور، بسیاری از مساجد و مدارس روهینگیا را پس از حوادث خشونت بار علیه مردم این منطقه در سال 2012 میلادی تعطیل کردند و با وجود تغییرات دموکراسی در این کشور و روی کارآمدن نظام جدید، اما همچنان وضع مدارس و مساجد منطقه روهینگیا تغییری نکرده است.

ممنوعیت آموزش قرآن و احکام دین اسلام برای مسلمانان میانمار 3