عابدزاده: بازیکنان پرسپولیس خودشان را برنده ندانند!

عابدزاده: بازیکنان پرسپولیس خودشان را برنده ندانند!

سیب موز: عابدزاده: بازیکنان پرسپولیس خودشان را برنده ندانند!

سیب موز فوتبال ایران > لیگ برتر - مرد بدون باخت دربی به صراحت می گوید بازی فردا را نباید پیش بینی کرد.

در آستانه هشتادوسومین دربی پایتخت با احمدرضا عابدزاده گفت وگویی انجام دادیم که می خوانید:

به گزارش سیب موز احساس شما درباره بازی امروز چیست؟

بازی سختی برای 2 تیم در پیش است، شرایط پرسپولیس این توقع را به وجود آورده که راحت به پیروزی برسد و همین توقع مسئولیت سنگینی روی دوش قرمزپوشان گذاشته که به خودی خود بازیکن را دچار نگرانی می کند و بازیکن در دلش می گوید فوتبال است و آمدیم و بازی مساوی شد چه جوری جواب هوادار را بدهیم؟ در سوی مقابل استقلالی ها می گویند برویم این یک بازی را ببریم تمام باخت های قبلی مان فراموش می شود.

این طوری کفه ترازو به نفع استقلال خواهد بود؟

نه! این ها تا چند دقیقه اول بازی تأثیر گذار است بعد از چند دقیقه عملکرد بازیکنان در زمین تعیین کننده می شود. این که با چه کیفیتی بازی کنند و از موقعیت هایشان چگونه استفاده کنند.

شما هم که دوست دارید پرسپولیس برنده باشد.

هر کس به یک تیم علاقه مند است، من خیلی دوست دارم فوتبال مان در کنار فضای رقابتی شاهد کری و شعار های جذاب باشد و واژه های زشت از آن حذف شود. با حرف زشت زدن چه چیزی به این فوتبال اضافه می شود؛ جز اینکه فضا مسموم و سرد می شود و خانواده ها مانع حضور فرزندانشان در ورزشگاه می شوند؟

قبلاً بیشتر به ورزشگاه آزادی می رفتید و حالا ماه هاست شما سر بازی پرسپولیس یا بقیه تیم ها حاضر نمی شوید، چرا؟

قبلاً محل کسب و کارم تهران بود و همین الان که با شما صحبت می کنم در شهر متل قو هستم. وضعیت جاده ها و خودرو ها و رانندگی برخی ها هم مشخص است و صلاح نیست مدام در جاده و در حال رفت وآمد باشم. اگر دربی شنبه یا یک شنبه بود می رفتم آزادی ولی جمعه باید سر مغازه باشم، جمعه ها مراجعه کننده زیاد است و اگر نباشم ناراحت می شوند.

اخیراً گفته بودید یک نفر به اسم شما درصدد جمع آوری پول برای خیریه است، ماجرا چه بود؟

یک نفر زنگ می زد به دیگران و برخی دوستان که می شناختم و می گفت برادر احمدرضا عابدزاده هستم و احمد سلام رساند و گفت فلان میلیون تومان برای کمک به خیریه بدهید! یعنی این قدر آدم کثیف که به اسم عابدزاده و به بهانه خیریه دنبال کلاهبرداری باشد! امیدوارم این فرد را از نزدیک ببینم و کاری کنم که برای درمانش نیازمند کمک خیریه شود! (خنده)

دربی های زیادی را تجربه کرده اید، توصیه شما به بازیکنان چیست؟

من توصیه ای ندارم. یک خاطره بگویم که آبان ماه سال 77 با استقلال بازی داشتیم و شرایط پرسپولیس به هم ریخته بود، خود من زانوهایم شدیداً درد می کرد و تعدادی دیگر از پرسپولیسی ها مشکلات دیگر داشتند و خلاصه همه می گفتند استقلال با اختلاف گل بازی را می برد. قبل از شروع بازی به بچه هایمان گفتم حالا که همه می گویند ما بازنده ایم، حریف هم خودش را تیم از قبل برنده می داند و اگر هوشیار باشیم حتی می توانیم بازی را ببریم و اتفاقاً پیش بینی ام درست از آب درآمد و بازی را یک بر صفر بردیم. در واقع می خواهم بگویم شاگردان برانکو خودشان را از قبل برنده ندانند که این یک تهدید است. آن ها باید خودشان را آماده بازی با یک حریف بزرگ نگه دارند.