90/ طارمی برگ برنده پرسپولیس خواهد بود

90/ طارمی برگ برنده پرسپولیس خواهد بود

سیب موز: 90/ طارمی برگ برنده پرسپولیس خواهد بود سیب موز 90/ طارمی برگ برنده پرسپولیس خواهد بودشماره خبر : 134713

بی شک یکی از تاثیرگذار ترین بازیکنان پرسپولیس در ادوار مختلف داربی ها ناصر محمّد خانی مهاجم گریزپای دهه های 60 و 70 است.

مهدی میرزائیان

به گزارش سیب موز بی شک یکی از تاثیرگذار ترین بازیکنان پرسپولیس در ادوار مختلف داربی ها ناصر محمّد خانی مهاجم گریزپای دهه های 60 و 70 است.

این فوروارد ناآرام و غیرقابل مهار بلای جان تمام مدافعان لیگ بود و حتی خط دفاعی استقلال از رویارویی با او هراس داشتند.

گفت وگوی خواندنی با او و باز کردن دفتر خاطراتش در داربی های گذشته در پی می آید:

90: ناصرخان شما در چند داربی حضور داشتی؟

حقیقتا تعداد آنها را دقیق به یاد ندارم ولی از سال 1360 تا 1372 در تمامی داربی ها حضور داشتم و خاطرات ریز و درشتی از این بازی ها دارم.

90: استرس قبل از داربی آن زمان ها هم وجود داشت؟

آن وقت ها استرس بیشتر بود، چرا که مسابقات در سطح باشگاه های تهران و به صورت دوره ای و یک مرحله برگزار می شد و داربی هم نهایتا سالی یک بار انجام می گرفت و این تعداد کم رویارویی دو تیم حساسیت را بالا می برد ولی الان تیم ها در سال 2 بار با هم بازی می کنند و شرایط طبیعی تر شده است.

90: بهترین داربی برای شما و پرسپولیس کدام مسابقه بود؟

بی شک داربی سال 65. مسابقات آن سال در 2 گروه برگزار می شد و ما در نیمه نهایی به استقلال خوردیم و حتما یک تیم باید برنده از زمین بیرون می آمد. جو سنگینی بود.

هر دو تیم ملی پوشان زیادی داشتند. حساسیت در اوج خودش بود. آن بازی را 3 بر صفر بردیم و فینالیست شدیم.

90: و شما یک تنه استقلال را به سقوط کشاندی؟

تیم خیلی آماده ای داشتیم، من، درخشان، پنجعلی، ضیا، شاهرخ بیانی، ملی پوش بودیم، سلطانی هم شب بازی از آلمان آمده بود و به ما ملحق شد.

من خیلی آماده بودم و بارها استارت زدم، با فواصل، 30 و حتی 40 متر. روی گل اول چند متر از مراغه چیان عقب تر بودیم ولی توپ را از او قاپیدم، سعید مرا در هجده قدم سرنگون کرد. داور پنالتی گرفت و پنالتی را شاهرخ زد و یک هیچ جلو افتادیم.

90: مراغه چیان بعدها در خاطراتش می گفت که ناصر مثل ماهی از دست ما لیز می خورد؟

البته سعید به بنده لطف داشت ولی آن روز واقعاً غیرقابل مهار بودم حتی اصغر حاجیلو هم می گفت راست ناصر را می بستیم از چپ دریبل می زد، می رفتیم چپ از راست دریبل می خوردیم.

90: گویا بعد از دقیقه 62 که 3 بر صفر جلو افتادید از سوی پروین دستور عقب نشینی صادر شد؟

آن مسابقه 25 خرداد و ساعت 3 بعدازظهر در وسط گرما برگزار شد، آن روز هوا خیلی گرم بود. نفس بچه ها به شماره افتاده بود. من خودم آنقدر استارت زده بودم که دیگر کم آوردم. دلیل اصلی عقب نشینی فشار بیش از حد ما در طول 60 دقیقه بود چرا که گرما امان ما را بریده بود و دیگر نمی توانستیم حمله کنیم.

90: و خاطره دیگر؟

داربی سال 69 هم گرچه یک بر یک مساوی شد ولی آن روز من نمایش خوبی به اجرا گذاشتم و فردای آن روز تیتر یک روزنامه ها شدم. در آن بازی فرشاد فلاحت زاده مامور مهار من بود ولی آنقدر از او رد می شدم که خودش هم خسته شده بود و بعد از بازی به من گفت که واقعاً نمی شود تو را مهار کرد.

90: هنوز در محافل فوتبالی گفته می شود که حضور شما در جناح راست موثرتر بود؟

من با وجودی که چپ پا بودم ولی از دو طرف دریبل می زدم.

اولین بار در جام ملت های آسیا در سال 1984 سنگاپور ناصر ابراهیمی در چند بازی مرا به جناح راست فرستاد و بعد از آن پروین در بازی های پرسپولیس از من در هافبک راست استفاده می کرد.

90: و برسیم به بازی فردا و برتری قابل پیش بینی پرسپولیس؟

البته فوتبال به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست ولی پرسپولیس به دلیل صدرنشینی و گرفتن نتایج مناسب از یک فاکتور و ضریب روحی و روانی بالایی برخوردار است و این کفه ترازو را به نفع سرخپوشان سنگین تر می کند.

90: نقطه قوت دو تیم در کدام مناطق است؟

پرسپولیس روان و تهاجمی بازی می کند و خط میانی پرقدرتی دارد، استقلال هم تیم محکمی است که جناح راست این تیم به دلیل حضور خسرو حیدری بسیار تعیین کننده خواهد بود.

90: تاثیرگذارترین مهره پرسپولیس؟

بی شک موثرترین بازیکن پرسپولیس «مهدی طارمی» است، او انگیزه زیادی دارد و فصل گذشته هم 2 گل به استقلال زده و خط دفاعی آبی ها از او می ترسند. طارمی قطعا برگ برنده داربی 83 خواهد بود.

90: پس پرسپولیس را برنده داربی می دانید؟

این مسابقه قدمت 50 ساله دارد و هر دو تیم برای اعاده حیثیت و رسیدن به 3 امتیاز به میدان می آیند ولی من اعتقاد دارم که پرسپولیس باز هم رقیب سنتی اش را با شکست بدرقه خواهد کرد.