90/ بازی می کردم باز هم به پرسپولیس گل می زدم

90/ بازی می کردم باز هم به پرسپولیس گل می زدم

سیب موز: 90/ بازی می کردم باز هم به پرسپولیس گل می زدم سیب موز 90/ بازی می کردم باز هم به پرسپولیس گل می زدم شماره خبر : 134705

علی سامره یکی از نام های ماندگار در تاریخ داربی ها است. او از داربی بازهای قهارتاریخ دیدار استقلال مقابل پرسپولیس بوده است. او همیشه مقابل این نام عملکردی قابل قبول داشته است.

بهنام معتمدی

به گزارش سیب موز علی سامره یکی از نام های ماندگار در تاریخ داربی ها است. او از داربی بازهای قهارتاریخ دیدار استقلال مقابل پرسپولیس بوده است. او همیشه مقابل این نام عملکردی قابل قبول داشته است. سامره که به علی سی ثانیه در داربی ها شهرت دارد علاوه بر دو گلی که در تاریخ داربی ها به پرسپولیس زده است در قالب مربی امیدهای استقلال هم این تیم را شش تایی کرد. دیروز فرصتی پیش آمد تا قبل از داربی 83 با علی سی ثانیه مصاحبه ای انجام دهیم که خواندن آن  خالی از لطف نیست.

90: به عنوان اولین سئوال،  شب داربی ها استرس داشتی ؟

حقیقت را بخواهید نه

90: چرا ؟

چون پرسپولیس برای من نامی بود که وقتی مقابل آن بازی می کردم انگیزه و انرژی ام چند برابر می شد . روی مسائل روحی و روانی کار می کردم و از هر نظر آماده این بازی بزرگ می شدم.

90: اولین داربی که برای استقلال به میدان رفتی کدام داربی بود؟

داربی رفت سال 79 که دو بر دو شد و در نهایت بازی به جنجال کشیده شد و اتفاقات حاشیه ای زیادی رخ داد.

90: قبول داری اگر هاشمی نسب غش نمی کرد بازی را برده بودید؟

صد در صد برنده می شدیم اما فشار زیادی از مدت ها قبل روی او بود و حق داشت آن اتفاق برای او بیفتد. شاید باور نکنید از چند روز قبل از بازی خودش می گفت که به پرسپولیس گل خواهد زد و انگار آن را می دانست.

90: در آن بازی در یک صحنه با رهبری فر درگیر شدی و با پا به او ضربه زدی.

هیجان بازی بود و ما هم جوان و منتظر یک اتفاق، او پیراهن من را از پشت کشید و من هم به پای او لگد زدم.

90: گل های قشنگی هم در آن زمان زدید؟

یک گل از حدود چهل متری نوازی زد و گل هاشمی نسب هم یک دنیا ارزش داشت . پروین گفته بود هر کی می خواهد هر کاری کند اما مهدی گل نزند اما او می خواست به پرسپولیس گل بزند و این اتفاق هم افتاد.

90: از اولین گل در داربی که لقب 30 ثانیه را به تو داد صحبت کن.

آن بازی را مسئولان در تبریز برگزار کردند زیرا آزادی زیر کشت بود. در کل صحنه اول بازی مدافعان پرسپولیس قاطی کردند و من با توپ ربایی گل معروف به سی ثانیه را زدم. آن گل را خیلی دوست دارم زیرا بعد از این همه سال هواداران استقلال با آن برای پرسپولیسی ها کری می خوانند.

90: بد موقع هم گل خوردید؟

اواخر بازی بود که داور خطای نیکبخت را گرفت و  به نظرم او خطایی نکرد و پنالتی اشتباه بود. آن روز کخ مربی  ما بود و از پنالتی بسیار ناراحت شده بود.

90: برسیم به سال هشتاد و یک و داربی برگشت که اخراج شدی و استیلی را زدی .

در آن بازی با دو گل از حریف عقب بودیم و داور اعصاب ما را به هم ریخته بود. من هم وارد زمین شدم و استیلی را زدم که  اگر آن کار را نمی کردم فشار عصبی من خارج نمی شد. همان موقع از داور و استیلی عذرخواهی کردم.

90: و سال هشتاد و دو که دومین گل خود را زدی.

در آن صحنه تا توپ به من رسید سرم را بالا کردم و جایگیری ساشا ایلیچ را دیدم با ضربه ای داخل پا از حدود سی متری به توپ ضربه زدم که توپ به زیبایی وارد دروازه پرسپولیسی ها شد.

90: کدام یک از این دو گل را بیشتر دوست داری؟

گلی که در تبریز زدم را بیشتر دوست دارم چون باعث شد هواداران استقلال مدت ها برای رقیب سنتی خود کری بخوانند و هنوز هم من را با این لقب صدا می زنند.

90: گل دومی که زدی شانسی نبود‍؟

به هیچ عنوان،  گفتم ساشا را دیدم و با دقت با داخل پا به توپ ضربه زدم.

90: به عنوان مربی امیدها هم پرسپولیس را شش تایی کردی،  دلیل موفقیت تو در داربی ها چیست؟

همانطور که گفتم همیشه مقابل پرسپولیس انگیزه و انرژی که دارم چند برابر می شودو می خواهم این تیم را شکست دهم . شک نکنید علی سامره سرمربی هر جا باشد پرسپولیس را شکست می دهد و اگر همین حالا هم بازی می کردم دروازه پرسپولیس را باز می کردم.

90: داربی این بار را چطور می بینی؟

استقلال تحت هیچ شرایطی نباید ترسو بازی کند و نود دقیقه باید بجنگد . تیمی که جسور و شجاع بازی کند و قدر اندک فرصت ها را بداند  برنده داربی است.

90: پیش بینی ات از بازی چیست؟

به نظرم استقلال با دو گل برنده داربی است.