نماز وحدت در کراده بغداد

نماز وحدت در کراده بغداد

سیب موز: نماز وحدت در کراده بغداد

نماز وحدت در کراده بغداد 2

سیب موز ده‎ها تن از قشرهای مختلف ملت عراق نماز جمعه این هفته را در یکی از بزرگ‎ترین مساجد اهل تسنن در منطقه کراده بغداد پایتخت عراق برگزار کردند.نماز جمعه این هفته به امامت شیخ خالد الملا، رییس جماعت علمای عراق برگزار شد.

شیخ "خالد الملا" رییس جماعت علمای عراق محاکمه همدستان گروه تروریستی "داعش" اعم از سنی یا شیعه را خواستار شد. وی این مطلب را در نماز جماعت وحدت سنی و شیعه در مسجد "الخضیری" در منطقه "الکراده" شهر بغداد بیان کرد که چند روز قبل انفجار تروریستی در آن بیشتر از 300 شهید به جا گذاشت.

الملا با انتقاد از الازهر مصر به خاطر عدم محکوم کردن این جنایت افزود: وقتی بیشتر از 300 شهروند عراقی در الکراده  زغال شدند، الازهر دم نزد و این جنایت را محکوم نکرد؛ اما وقتی 4 سعودی به قتل رسیدند، بلافاصله آن را محکوم کرد.

به گزارش سیب موز

شرکت کنندگان در این نماز بر ضرورت ممانعت از تکرار حوادث غمباری مانند حمله تروریستی به منطقه کراده تأکید کرده و خواستار شناسایی و مجازات عاملان شدند.

گفتنی است که در حمله تروریستی هفته پیش به منطقه کراده بیش از 292 تن کشته و 200 تن دیگر مجروح شدند. جریان تروریستی و تکفیری داعش مسؤولیت این حمله خونین را بر عهده گرفت.

نماز وحدت در کراده بغداد 3