تظاهرات هزاران نفری در آمریکا علیه تبعیض نژادی

تظاهرات هزاران نفری در آمریکا علیه تبعیض نژادی

سیب موز: تظاهرات هزاران نفری در آمریکا علیه تبعیض نژادی سیب موز به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، درپی کشته شدن دست کم 2 سیاهپوست به دست نیروهای پلیس آمریکا در روزهای گذشته، مردم این کشور در اعتراض به اقدامات نژادپرستانه پلیس این کشور به خیابان ها آمدند.

گزارش های منتشر شده از آغاز موج جدیدی از اعتراضات در شهرهای آمریکا علیه کشتار سیاهپوستان به دست نیروهای پلیس این کشور حکایت دارد.

به گزارش سیب موز

بنا بر گزارش «نیویورک تایمز»، رئیس پلیس شهر دالاس اعلام کرد در جریان این اعتراضات مردمی که پنج شنبه شب برگزار شد، دست کم 4 افسر پلیس به ضرب گلوله تک تیراندازهای ناشناس کشته و 7 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

براساس این گزارش ها در واشنگتن نزدیک به هزار نفر برای اعتراض به این اقدامات نژادپرستانه پلیس آمریکا به خیابان ها آمده و حفاظ اطراف ساختمان کنگره آمریکا را شکسته و وارد محوطه کنگره شدند.

مردم نیویورک نیز در اعتراض به اقدامات نژادپرستانه به خیابانها آمدند و پلیس شماری از آنان را دستگیر کرده است.

شبکه فاکس نیوز هم گزارشی از ناآرامی های پنج شنبه شب به وقت آمریکا در دالاس تگزاس پخش کرد.

بنا بر گزارش های منتشر شده دست کم 11 افسر پلیس در حمله تک تیراندازهای ناشناس مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند که تا کنون 4 نفر آنها کشته شده اند.

برخی گزارش ها تصویری یکی از این تک تیراندازها را در طبقه هفتم پارکینگ ساختمان «بانک آمریکا» با اسلحه «AR-15» نشان می دهد.

عصر چهارشنبه به وقت آمریکا، «فیلاندو کستایل»، مرد سیاهپوست 32 ساله که همراه نامزد و دختر 4 ساله اش در حال رانندگی در یکی از خیابان های ایالت «مینه سوتا» بود، حین توقف در ترافیک مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفت و کشته شد. «آلتون استرلینگ» نیز سیاهپوستی دیگر بود که یک روز قبل از آن با گلوله افسران پلیس در ایالت «لوئیزیانا» آمریکا جان خود را از دست داد.

تظاهرات هزاران نفری در آمریکا علیه تبعیض نژادی 2