دوست ندارم پرسپولیس دربی را ببرد

دوست ندارم پرسپولیس دربی را ببرد

سیب موز: دوست ندارم پرسپولیس دربی را ببرد سیب موز دوست ندارم پرسپولیس دربی را ببرد

بازیکن تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: امیدواریم پرسپولیس امروز نتواند برنده دربی شود.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، صدرنشینی تراکتورسازی پر ستاره در لیگ برتر بهترین اتفاق برای هواداران پر شور این تیم بود. آنها حالا امیدوارند که این صدرنشینی را حفظ کنند و امروز با امیدواری های خاصی پای صفحه جادویی به تماشای دربی پایتخت خواهند نشست زیرا عدم پیروزی پرسپولیس در دربی صدرنشینی آنها را تثبیت می کند.

به گزارش سیب موز حضور تیم تبریزی در صدر جدول و پیروزی باارزش آنها در  دیدار دیروز برابر ذوب آهن اصفهان بهانه بود تا سراغ محمد ابراهیمی بازیکن محبوب تبریزی ها برویم.

ابراهیمی که زیاد اهل مصاحبه نیست پس از ماهها سکوت خود را شکست و درباره موضوعات مختلف به گفت و گو نشست که متن این مصاحبه را در زیر می خوانید:

*برای شروع بحث بگو که چرا اهل مصاحبه نیستی؟

-خب فکر می کنم بهتر است در زمین مسابقه حرفهایم را بزنم. البته این حرف نزدن من نباید بی احترامی به خبرنگاران قلمداد شود ولی خب تصمیم گرفته ام زیاد صحبت نکنم و یکبار اول فصل صحبت کردم و بعد از آن دیگر مصاحبه آنچنانی نداشتم. امیدوارم بتوانم تا پایان فصل هم به همین روش ادامه دهم و کمتر صحبت کنم تا تمرکزم روی فوتبالم باشد.

*خیلی ها معتقدند محمد ابراهیمی محبوب ترین بازیکن تراکتورسازی است؛ ریشه این موضوع کجاست؟

-چه بگویم؟ فکر می کنم این لطفی است که هواداران تیم به من دارند و یکی از مهمترین دلالی آن این باشد که من از تبریز خارج نشدم و ماندم و همین جا به فوتبالم ادامه دادم.همیشه گفته ام که خودم را مدیون این هواداران می دانم.

*همین هواداران امسال از تیم شما انتظار دارند که طلسم قهرمان نشدن تراکتورسازی را بشکنید.

-ان شالله.دنبال همین هم هستیم. اول فصل که آمدیم و قرارداد بستیم قرار گذاشتیم که قهرمان شویم. البته این موضوع در حرف راحت است اما در عمل کار ساده ای نیست. ما امسال از راس باشگاه که آقای آجورلو قرار دارند تا راس کادرفنی که آقای قلعه نویی است افرادی را داریم که بزرگ هستند و همه آنها در گذشته نشان داده اند که شخصیت قهرمانی دارند. بازیکنانی هم جذب شده اند که بیشتر آنها چندین قهرمانی و نایب قهرمانی را تجربه کرده اند لذا همه اینها نشان می دهد که تیم ما شخصیت قهرمانی دارد.

*تا اینجای فصل از عملکرد خودت راضی هستی؟

-من یک فصل و نیم در کنار تیم نبودم و امسال هم نفرات جدیدی  به تیم اضافه شده اند و برای رسیدن به هماهنگی لازم نیاز به زمان داریم. اینکه بتوانم خودم را خیلی زود با دیگر نفرات وفق دهم سخت است ولی فکر می کنم عملکرد بدی نداشته ام و خودم از عملکردم راضی هستم. در برخی بازیها توانستم روی گل های به ثمر رسیده نقش داشته باشم.

*در بازی هفته پنجم برابر پرسپولیس با آن محمد ابراهیمی آماده کمی فاصله داشتی؛ علت چه بود؟

-این مشکل برای همه است. البته در ابتدای بازی با پرسپولیس اگر آن توپی که به سروش دادم و تک به تک شد گل می شد این بحث ها نبود و همه به به و چه چه می کردند. من نمی توانم بگویم بد بودم و یا خوب اما هر وقت که در زمین بوده ام همه توان خود را برای موفقیت تراکتورسازی به کار بسته ام.

*دیروز هم به یک برد با ارزش رسیدید و صدرنشین شدید.

-بله، ما دیروز واقعا خوب بودیم البته تیم ذوب آهن هم تیم خوبی است اما ما نشستیم و به این نتیجه رسیدیم که اگر بخواهیم صدرنشین شویم باید ذوب آهن را ببریم چون پرسپولیس در دربی با استقلال بازی دارد و احتمال اینکه امتیاز از دست بدهد وجود دارد.

*با این تفاسیر امروز دوست دارید پرسپولیس بازنده باشد.

-اول دوست دایم این اتفاق رخ دهد و اگر نشد حداقل دو تیم به تساوی برسند و پرسپولیس همه امتیازات بازی را نگیرد.

*پس امرز استقلالی هستید؟

-هیچوقت آبی و یا قرمز نبودم و نخواهم بود. امیدوارم مردم امروز دربی خوبی را ببینند و نتیجه ای حاصل شود که تراکتورسازی در صدر بماند.

*حالا که حرف دربی شد، بگو که خودت در این سالها دوست نداشتی بازی در چنین مسابقه ای را تجربه کنی؟

-من در این سالها و حتی همین فصل از استقلال و پرسپولیس پیشنهاد داشتم و اگر می رفتم شاید هم اسم و رسم بیشتری پیدا می کردم و هم از نظر مالی برایم بهتر بود اما بخاطر هواداران تراکتورسازی پاسخ منفی دادم. آنها می دانند که محمد ابراهیمی دروغ گفتن بلد نیست و پای حرفش می ایستد. این انتظار هم وجود دارد که باشگاهها قدر بازیکنانی که پای تیم شان می ایستند را بدانند. مثلا قدر بازیکنی مثل مهدی کیانی. این بازیکنان برای هر تیمی نعمت هستند.هواداران تراکتورسازی من را می شناسند و من و امثال من را شناسنامه باشگاه می دانند و ما هم در قبال این نگاه مسئولیت مان دو چندان می شود. فقط انتظاری که چنین بازیکنانی از باشگاههای خود دارند این است که جور دیگری به آنها نگاه کنند.

*درباره پستی که این فصل در آن بازی می کنی صحبت کن؛ به نظر می رسد بازیکنی چند پسته هستی.

-بله، شرایط من با پارسال فرق دارد و امیر خان از من می خواهد که در کارهای دفاعی هم شرکت کنم. در سیستم 2-4-4 هافبک وسط هستم و در سیستم 3-3-4 گوش بازی می کنم. بازیکنانی که در این پست ها بازی می کنند باید فشار مضاعفی را تحمل کنند و انرژی بیشتری بگذارند.البته در دو بازی که تغییر تاکتیک دادیم در پست های دیگری هم بازی کردم.

*خودت کجا را بیشتر دوست داری؟

-(با خنده) من دوست دارم در خانه باشم. ولی جدا از شوخی هر جا که مربی بخواهد آنجا بازی می کنم.

*درباره حضور ستاره ها در تراکتورسازی صحبت کن؛ این مسئله قطعا کار همه نفرات تیم را برای حضور در ترکیب اصلی دشوار می کند.

-خودم را نمی گویم اما همه بازیکنان تیم ما بزرگ هستند. به قول امیر خان تراکتورسازی 10،12 تا کاپیتان دارد. تراکتورسازی همسطح استقلال و پرسپولیس است و باید همیشه بازیکنان بزرگی را داشته باشد.

*در کنار محمد نوری و کرار جاسم در خط هافبک راحت هستی و به هماهنگی لازم رسیده ای؟

-با محمد نوری که در تیم ملی همبازی بوده ام و با کرار هم دو سال بازی کردم و الان هم هماهنگی خوبی پیدا کرده ایم و اگر دقت کنید من و کرار خوب همدیگر را در زمین پیدا می کنیم. جا دارد به آقا محسن بنگر هم اشاره کنم که الان مدتی است که مصدوم شده اما در بازی های ابتدای فصل با حضور خود خیلی به ما کمک کرد.

تراکتورسازی

*آیا محمد ابراهیمی هنوز هم به تیم ملی فکر می کند؟

-راستش را بخواهید خسته شدم. من سال قبل بهترین آمار را داشتم اما اتفاقی رخ نداد. حالا هم برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم. حتما لیاقت دعوت شدن به تیم ملی را نداشته ام.

*درباره کار با امیر قلعه نویی صحبت کن!

-کار با امیر خان سخت و جذاب است. من در سالی که برای اولین بار نائب قهرمان شدیم زیر نظر ایشان کار کردم. بین بازیکنان و ایشان اعتماد دو طرفه ای وجود دارد که امیدوارم همین اعتماد به قهرمانی مان منجر شود.

*بازی های تیم شما در ورزشگاه اختصاصی تان حرف و حدیث هایی را به همراه داشته و اوج آن در بازی با پرسپولیس بود.

-من در این بحث وارد نمی شوم چون این مسئله با بازیکنان ما مرتبط نمی شود و به بازیکنان پرسپولیسی هم ارتباطی ندارد و تصمیم بوده که مسئولان گرفته اند. ما با  بازیکنان پرسپولیس رفیق هستیم و خیلی مواقع تلفنی هم در تماس هستیم.

*اما مسلما حضور در ورزشگاه یادگار امام خواسته شماست.

-صددرصد همینطور است و در آن ورزشگاه پر شورها کار را برای هر تیمی دشوار می کنند.

*بسیاری بر این نظرند که امسال با ادینهو در راه گلزنی رقابت خواهی داشت.

-البته پست من به آقا یگلی نمی خورد اما چون در گذشته گلزنی کرده ام دهمه انتظار دارند آقای گل شوم. ادینهو پسر خوبی راست و شوخ طبع. بازیکنان زیادی این فصل به تیم ما اضافه شده اند و باید زمان بگذرد تا همهانگ شوند و مطمئن هستم در آن صورت موتور گلزنی لوسیانو هم روشن خواهد شد. من بازی او را دوست دارم و امیدوارم آقای گل شود.

*یک شادی گل مشترک هم با کرار جاسم داشتی؛ ظاهرا رقص لزگی را از تو یاد گرفته است؟

-کرار خودش اینکاره است اما برای آن شادی از قبل هماهنگ کرده بودیم و به عشق هواداران مان آن کار را انجام دادیم.

*اخیرا رحیم شهریاری خواننده محبوب آذری ها در مصاحبه با کاپ اعلام کرد که تمام بازیکنان تراکتورسازی به جز ادینیو خوانندگی بلد هستند.

-اتفاقا بدمان نمی آمد خواننده شویم چون حداقل آنجا از پرداخت مالیات خبری نبود اما آنقدر در بازی ها داد می زنیم که صدایمان هفته ای دو بار می گیرد و نمی توانیم بخوانیم. صحبت از ادینیو کردید و جالب است بدایند کرار و ادینیو با آنکه از دو کشور مختلف و با دو زبان متفاوت به ایران آمده اند اما وقتی با هم حرف می زنند فارسی صحبت می کنند. ضمنا برای خوانندگان محترم و بویژه آقای شهریاری که افتخار آذربایجان است آرزوی موفقیت دارم.

خبرگزاری دانشجو - کاپ