90/ پرسپولیس تهاجمی برنده داربی است

90/ پرسپولیس  تهاجمی برنده داربی است

سیب موز: 90/ پرسپولیس تهاجمی برنده داربی است سیب موز 90/ پرسپولیس تهاجمی برنده داربی است شماره خبر : 134672

این داربی متفاوت از گذشته است. یعنی نظم حرکتی دو تیم حداقل این را می گوید که استقلالی ها نباید دلخوش این جمله تکراری (بازی داربی فرق می کند) باشند.

سید رضا فیض آبادی

به گزارش سیب موز این داربی متفاوت از گذشته است. یعنی نظم حرکتی دو تیم حداقل این را می گوید که استقلالی ها نباید دلخوش این جمله تکراری (بازی داربی فرق می کند) باشند. اگر روی نیمکت پرسپولیس  هم یک مربی محتاط و نگران از نتیجه شکست یا مساوی نشسته بود شاید این گفته به واقعیت نزدیک بود، اما فصل گذشته برانکو ثابت کرد تیمی که برتر باشد و نترسد می تواند تیم برنده داربی هم باشد. بازی 4-2 فصل گذشته به گواه آرشیو یکی از زیباترین  مسابقاتی بود که استقلال و پرسپولیس  تاکنون برگزار کرده اند.

چرا اینگونه شد؟ بازی هم هیجان داشت ، هم گل داشت  و هم تا دقیقه 90 می توانستی انگیزه را نزد هر دو تیم به خصوص پرسپولیس  ببینی .

برانکو نیروی تهاجمی خودش را در این فصل حفظ کرده و تاکنون به رغم ترمزی که مقابل لیگ کشیدند  و تیم هایی مثل پرسپولیس بیشتر متضرر شدند آن انگیزه و سیری ناپذیری تیمش را خیلی خوب نگه داشته است. هر چند در آخرین دیدار که هفته گذشته مقابل تراکتور سازی برگزار کرد تا حدودی مایه های اضطراب و ترس از نباختن را می توانستیم در سیمای مردان سرخپوش ببینیم اما قبول کنیم که آن دیدار در شرایطی خاص برگزار شد. خود تراکتور هم  نتوانست  از مزایای میزبانی به خوبی بهره ببرد با این وجود برانکو ترجیح داده بود خیلی ریسک نکند. دلیلش هم  واضح بود،  ملی پوشان پرسپولیس در حالی به تیم اضافه شدند که برانکو به خوبی از حال و روز آنها باخبر نبود. او نمی دانست که ملی پوشان آیا می توانند فشار 90 دقیقه  ای بازی خارج از خانه آن هم مقابل تراکتور را تحمل کنند یا خیر . بنابراین ضمن اینکه از آنها استفاده کرد با تفکری احتیاط آمیز تیمش را مقابل یکی از خوب های لیگ آرایش کرد و وقتی اتفاقات پایان بازی را دیدیم مشخص شد که احتیاط برانکو بی دلیل نبوده است. بنابراین پرسپولیس راضی تر از تراکتور زمین را به سلامت ترک کرد تا بدون تلفات (مصدوم یا مجروح ) به داربی برسد . استقلال اما برخلاف پرسپولیس خیلی فشار آورد تا هر جور شده طلسم نبردن  را مقابل ماشین سازی حداقل بشکند اما این طلسم شکسته نشد تا استقلال با گام های لرزان به داربی نگاه کند.

اگر برانکو با همان تفکر فصل گذشته تیمش را به داربی برساند و استقلال هم بخواهد چشم به اتفاقات سنتی داشته باشد که همیشه تیم برتر قبل از داربی برنده داربی نیست ، شک نکنید باز هم شاهد یک دیدار هیجان انگیز  خواهیم بود چرا که پرسپولیس تهاجمی بازی می کند و استقلال را وادار به بازی تهاجمی می کند. این معادلات می تواند بازی را به نفع تیمی رقم بزند که نیروی تهاجمی بهتری دارد که 5 هفته گذشته پرسپولیس را برتر این نزاع می داند . در دفاع که دو تیم مشکلاتی دارند ولی دفاع استقلال ناهماهنگ تر است و با کوچک ترین تلنگری دست و پای سکونشینان آبی می لرزد. آیا داربی را برانکو همانند داربی گذشته در می آورد یا اینکه استقلالی ها برطبق سنت خود را برنده می دانند؟ !