همدل مثل پرسپولیس، خوشبخت مثل برانکو

همدل مثل پرسپولیس، خوشبخت مثل برانکو

سیب موز: همدل مثل پرسپولیس، خوشبخت مثل برانکو

سیب موز فوتبال ایران > لیگ برتر - پرسپولیس در حساس ترین بازی دور رفت خود ساعت 17 روز جمعه 26 شهریور ماه جاری در استادیوم آزادی به مصاف استقلال تهران خواهد رفت.

به گزارش خبرورزشی، شاگردان برانکو در حالی خود را برای این دیدار آماده می کنند که پیش بینی هایی از ترکیب پرسپولیس صورت گرفته است. بر همین اساس ما هم طبق آنچه از اردوی سرخپوشان و تمرینات این تیم به گوش رسیده ترکیب احتمالی را به شرح زیر به اطلاع تان می رسانیم.

به گزارش سیب موز درون دروازه؛ علیرضا بیرانوند

دروازه بان ملی پوش پرسپولیس ستاره این تیم در دیدار حساس مقابل تراکتورسازی بود و بدون اشتباه عمل کرد. علیرضا بیرانوند در 5 بازی گذشته تیمش تنها یک گل دریافت کرده و 4 کلین شیت به جای گذاشته است. برانکو سوای حفظ دروازه و گل نخوردن، روی پرتاب دست های بلند بیرانوند هم حساب ویژه ای باز کرده است.

دفاع وسط؛ سیدجلال حسینی

باوجود آنکه بعد از بازی با تراکتورسازی عنوان می شد سیدجلال حسینی از ناحیه قفسه سینه درد دارد اما آماده شد. مدافع ملی پوش و مستحکم پرسپولیس به عنوان کاپیتان نقش ویژه ای در دیدار مقابل استقلال تهران دارد. سیدجلال می تواند به جوانترهای تیمش کمک کند تا بازی منطقی تری به نمایش بگذارند.

دفاع وسط؛ محمد انصاری

مدافع چپ خوش اخلاق پرسپولیس حالا در پست دفاع وسط هم آقایی می کند. محمد انصاری در طول مسابقه آرامش خاصی دارد و با سرعت بالایش نشان داده از کلاس بالایی در این پست برخوردار است. او اگر روزش باشد می تواند مکمل خوبی برای سیدجلال حسینی باشد و برابر مهاجمان قدرتی و سرعتی حریف کم نیاورد.

دفاع چپ؛ محسن ربیع خواه!

لطفاً تعجب نکنید! همان قدر که ورود به ترکیب اصلی برانکو سخت است به همان نسبت خروج از ترکیب مرد کروات هم دشواری های زیادی دارد. محسن ربیع خواه که به دلیل مصدومیت اول فصل محمد آرام طبع فیکس پرسپولیس در سمت چپ خط دفاعی شد به احتمال 99 درصد در دیدار دربی هشتادوسوم در ترکیب اصلی به زمین خواهد رفت. ربیع خواه در امور دفاعی خوب است اما در فاز تهاجمی متوسط رو به پایین است. احتمالاً برانکو این بازیکن را به خاطر خسرو حیدری در زمین پرسپولیس نگه دارد.

دفاع راست؛ حسین ماهینی

برانکو به حسین ماهینی اعتماد دارد و حاضر نیست از او بگذرد. در دربی هشتادوسوم هم رامین رضاییان گلـــزن دربیـی هشتادودوم روی نیمکت خواهد نشست. ماهینی اجازه نفوذ دارد و می تواند با همکاری فرشاد احمدزاده خطری دائمی برای مدافع چپ استقلال باشد.

هافبک دفاعی؛ کمال کامیابی نیا

توپ ربایی و توپ گیری مهارتی است که کمال کامیابی نیا به عنوان هافبک دفاعی دارد و برانکو هم خوب آن را می داند. مرد کروات به دلیل همین مهارت کمال را به احمد نوراللهی ترجیح می دهد و تجربه هم نشان داده کامیابی نیا مرد دربی است.

هافبک نفوذی؛ محسن مسلمان

حرکات تکنیکی و پاس های محسن مسلمان نقطه قوت خط میانی پرسپولیس به شمار می رود. این هافبک نفوذی با توجه به گلی که در دربی گذشته به ثمر رساند از روحیه بالایی نیز برخوردار شده و می تواند کلیددار این دیدار حساس باشد. برانکو این روزها خیلی با مسلمان صحبت می کند و به نظر می رسد مهره اصلی مرد کروات همین بازیکن باشد که طراحی حملات پرسپولیس را برعهده دارد.

هافبک راست؛ فرشاد احمدزاده

برانکو معتقد است وینگر یا هافبک راست تیمش باید چپ پا باشد و بتواند با دریبل هایش به تو بزند. شاید به دلیل همین اعتقاد هم باشد که فرشاد احمدزاده فیکس پرسپولیس بازی می کند. او بازیکنی تکنیکی و دریبل زن است که اگر روزش باشد می تواند برای خط دفاع آبی ها دردسرساز شود.

هافبک چپ؛ امید عالیشاه

انرژیک ترین و رو به جلوترین هافبک پرسپولیس، امید عالیشاه است که او هم تجربه گلزنی در دربی را دارد. البته در هفته های گذشته امید عالیشاه نوساناتی داشته است اما برانکو روی تجربه و دریبل های او حساب می کند.

مهاجم نوک؛ مهدی طارمی

آقای گل فصل گذشته پرسپولیس روزهای خوبی را سپری نمی کند. او نه در تیم ملی و نه پرسپولیس نشانی از آن مهدی طارمی فصل گذشته ندارد اما کماکان مورد اعتماد برانکو است. طارمی اگر خوب تغذیه شود و به فکر پنالتی گرفتن نباشد می تواند مثل دربی قبلی بدرخشد هرچند...

مهاجم سایه؛ علی علیپور

علی علیپور در فصل جاری گل نزده ولی دونده و جنگنده نشان داده است. او هم سابقه گلزنی در دربی و مقابل استقلال تهران را دارد به همین خاطر و باتوجه به مصدومیت وحید امیری در ترکیب اصلی به میدان می رود تا با فضاسازی و دوندگی فراوان به گلزنی مهدی طارمی کمک کند.

برگ برنده؛ وحید امیری

رسیدن یا نرسیدن وحید امیری به دربی 50-50 است اما اگر از بند مصدومیت رهایی پیدا کند می تواند برگ برنده باشد. شنیدیم برانکو با وحید امیری به صورت خصوصی گفت وگو کرده و از او خواسته است هر طور شده خودش را برساند و حداقل برای 20 دقیقه جلوی استقلال بازی کند. خود وحید امیری هم خیلی دلش می خواهد در اولین دربی اش حاضر باشد البته برانکو دیروز نام او را در فهرست 19 نفره تیمش قرار نداد.

اسلحه پنهان؛ رامین رضاییان

اگر بازی به دلخواه برانکو پیش برود بعید است رامین رضاییان به میدان برود ولی مرد کروات به دنبال ملتهب کردن جو ورزشگاه نیست. چنانچه پرسپولیس به مشکل بربخورد یا از حریف عقب بیفتد آنگاه رامین رضاییان شانس بازی پیدا خواهد کرد. برانکو حوصله شنیدن شعار هواداران را ندارد. باور کنید!