برانکو: می خواهیم بازی را ببریم

سیب موز برانکو: می خواهیم بازی را ببریم

برانکو: می خواهیم بازی را ببریم

سیب موز: برانکو: می خواهیم بازی را ببریم

ورزش > فوتبال - همشهری آنلاین:

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: نه من و نه منصوریان در بازی فردا مهم نیستیم بلکه بازیکنان مهم هستند چرا که آنها در زمین تصمیم می گیرند و جزئیات بازی روی دوش آنهاست.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال در هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: از تعداد شما خبرنگاران مشخص است که دربی فرا رسیده است و قبل از هر چیز عید قربان و عید غدیر را تهنیت می گویم. دربی 83 در پیش است و همه منتظر هستیم چرا که خود من هم منتظر دربی هستم.

به گزارش سیب موز وی افزود: خوشحالم که چنین جوی امروز حاکم است و به نظر من بازی پرسپولیس و استقلال بزرگ ترین دربی آسیا است. افتخار من این است که در چهارمین دربی حضور دارم و شما می دانید که من در کشورهای دیگر مربیگری کرده و در دربی های مختلفی حضور داشته ام اما هیچ دربی مثل دربی ایران نیست.

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: در اینجا و در این مسابقه بزرگ هیچ تیمی نمی تواند بگوید از پیش برنده است و دربی ها معمولا بازی هایی است که ربطی به جایگاه تیم ها در جدول ندارد و وضعیت آنها در جدول تعیین کننده نتیجه نخواهد بود. به همین خاطر است که می توانیم بگوییم نتیجه مسابقه فردا نامعلوم است و من از طرفی خوشحال هستم که دوباره صد هزار نفر به ورزشگاه می آیند. ما در سه دربی گذشته شرایط خوبی داشتیم و بازیکنانم عالی بازی کردند و فکر می کنم در هر سه بازی قبل فوتبال جوانمردانه ای از سوی هر دو تیم ارائه شد.

ایوانکوویچ در ادامه گفت: هواداران قطعا در بازی فردا تیم خودشان را تشویق می کنند و من از همین جا از هواداران پرسپولیس می خواهم که مثل سایر بازی ها به استادیوم بیایند و از ما حمایت کنند چرا که آنها یار دوازدهم ما هستند.

برانکو در مورد اینکه منصوریان با تیم نفت پرسپولیس را شکست داد اما شما در آخرین دربی چهار گل به استقلال زدید و این تناقض را چطور تحلیل می کنید، افزود: قبل از هر چیز باید بگویم که منصوریان با مربیگری در نفت توان خودش را نشان داد و حتی دو سال قبل باید قهرمان می شدند. ما هیچ شکی به توانایی منصوریان نداریم و می دانیم که آنها ما را شکست دادند و قهرمان نشدیم اما بازی رفت دو تیم در ورزشگاه تختی یک بازی زیبا بود که ما باید با اختلاف گل بالا برنده می شدیم اما می گویم که نه من و نه منصوریان در بازی فردا مهم نیستیم بلکه بازیکنان مهم هستند چرا که آنها در زمین تصمیم می گیرند و جزئیات بازی روی دوش آنهاست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه گفته می شود برای بازی فردا او یک غافلگیری انجام می دهد و آیا این موضوع بازی کردن رامین رضاییان است یا احمد نورالهی افزود: دربی فرداست و ما امروز تمرین داریم اما همانطور که گفتم بازیکنان تصمیم گیرنده هستند نه من و آن چیزی که من را مطمئن می کند این است که هر کسی فردا به میدان برود و بازی کند همه توانش را می گذارد .

برانکو در پاسخ به این سوال که فردا قرار است یک تیم داوری سوت آغاز مسابقه را بزند که در فینال المپیک سوت زده و همچنین در جام جهانی هم قضاوت کرده است، آیا به نظر شما مشکلی در این بازی به وجود نخواهد آمد، گفت: من قبل از هر چیز به علیرضا فغانی و تیم داوری ایران که در فینال المپیک سوت زدند تبریک می گویم. این نشان می دهد که تیم داوری خیلی قوی است و مطمئن باشید فینال المپیک را تنها بهترین داوران دنیا می توانند سوت بزنند.

وی تأکید کرد: این یک افتخار بزرگ برای فوتبال ایران و کمیته داوران و فدراسیون فوتبال است چون به نظر من فقط تعداد کمی از داوران در دنیا می توانند قاضی فینال المپیک باشند. به نظر من کسی نمی تواند در کیفیت فنی تیم داوری فردا شک کند و مطمئنا در مسابقه فردا و در دربی 83 ما شاهد بهترین تیم های ایران و تیم های داوری هستیم. اگرچه ممکن است تیم داوری اشتباهاتی هم داشته باشد ولی خوشحالم که فوتبال فردا با روح ورزشی برگزار خواهد شد.

خبرنگاری گفت پرسپولیس شرایط بسیار خوبی دارد و آیا فکر نمی کنید غرور بازیکنان شما را گرفته باشد که برانکو پاسخ داد: غرور همیشه می تواند مشکل ساز باشد اما من نمی توانم باور کنم که بازیکنان من با غرور کاذب وارد زمین شوند. می خواهم یکبار دیگر تأکید کنم که استقلال تیم بسیار خوبی دارد و این فقط یک قصه و داستان نیست واقعیت است.

برانکو افزود: تیمی که رحمتی را دارد و به نظرم او در کنار بیرانوند بهترین گلرهای ایران هستند. تیمی که ووریا غفوری و مگویان با تجربه را دارد، در خط هافبک ابراهیمی و فرشید باقری را در اختیار دارد، خسرو حیدری و کاوه رضایی در این تیم بازی می کنند و جابر انصاری که هر وقت بازی کرده به ما گل زده در کنار کاوه رضایی که در ذوب آهن به پرسپولیس گل زده مطمئنا خطرناک است. آنها جوانانی به نام کریمی و مجیدی را دارند و آیا به نظر شما کسی می تواند این تیم را دست کم بگیرد؟ شاید استقلال در جدول وضعیتش خوب نباشد اما استحقاق این تیم خیلی بالا است و اگر کسی چنین تیمی را دست کم بگیرد مطمئن باشید دچار مشکل خواهد شد.

برانکو در مورد اینکه منصوریان در صورت باخت استقلال برکنار می شود و آیا آمادگی بازی با تیم بسته استقلال را خواهد داشت یا خیر، خاطرنشان کرد: ما خودمان را برای هر گزینه ای در این بازی آماده کردیم. اینکه استقلال چطور بازی می کند به منصوریان مربوط است و اینکه ما چطور بازی می کنیم هم به من و همکارانم در پرسپولیس مربوط می شود اما خطری هم وجود دارد و آن اینکه استقلال تا به حال برد نداشته و نیازی نیست که من تکرار کنم چقدر برای استقلال و منصوریان احترام قائلم. استقلال چند بازیکن باتجربه دارد و 7-6 بازیکن ملی پوش سابق و فعلی تیم ملی در این تیم حضور دارند. دیگر از بختیار رحمانی و مجیدی و ... اسم نمی برم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص نبود وحید امیری و اینکه آیا زوج علیپور و طارمی خطرناک است یا خیر، خاطرنشان کرد: طبیعی است که نبود امیری برای ما یک فقدان بزرگ است چرا که او بهترین گلزن ماست اما در زمانی که پرسپولیس را می بستیم طوری کار کردیم که در همه پست ها بازیکن خوب داریم. علیپور یک سال و نیم پیش به استقلال گل زد و من به همه بازیکنانم اعتماد دارم.

برانکو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر دربی فردا مساوی شود این نتیجه به سود استقلال خواهد بود یا پرسپولیس اظهار داشت: هر نتیجه ای که مثبت باشد برای ما خوب است اما طبیعی است که ما فقط به برد فکر می کنیم و این تفکر در همه بازی ها وجود دارد. قبل از دربی گزینه از قبل برنده ندارد و موقعیت فعلی تیم ها در جدول مهم نیست بلکه موقعیت فعلی دو تیم در زمین نتیجه را رقم می زند.

وی درباره حضور علی پروین و علی کریمی در تمرین و اردوی سرخ پوشان افزود: از علی پروین تشکر می کنم که سر تمرین ما آمد و از ما حمایت کرد. او کل زمان تمرین در کنار ما بود و افتخار می کنم که اسطوره فوتبال ایران عضوی از خانواده پرسپولیس است. او آمد بازیکنان را تشویق کرد و از تیم حمایت نمود و طبیعی است که برای همه ما آرزوی موفقیت کرد. درباره علی کریمی هم باید بگویم که او به اردوی ما آمد اما چون ما در راه سازمان لیگ بودیم او را ندیدیم اما همین که به اردو آمد و از ما حمایت کرد برای ما ارزشمند است و از هر دو نفر از صمیم قلب تشکر می کنم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به اینکه آیا امکان دارد نتیجه بازی آخر دو تیم یک بار دیگر تکرار شود، افزود: چیزی که مهم است این است که ما در این بازی عملکرد خوبی داشته باشیم و بتوانیم بازی خوبی از خودمان ارائه دهیم. ما می خواهیم بازی را ببریم و یک فوتبال زیبا انجام دهیم و استقلال هم همین را می خواهد ولی اگر بگوییم که به دنبال زدن چند گل هستیم این حرف اخلاقی نیست. همانطور که گفتم نتیجه دربی نامعلوم است.

وی در مورد اینکه قرار بود دربی قبل به خبرنگاران در صورت برد شیرینی بدهید اما این کار را نکردید، خندید که در این حین مترجم وی اعلام کرد اگر بازی فردا را ببریم خودم شیرینی می دهم. در این هنگام برانکو گفت که در بازی قبل فرصت نکردم این کار را انجام دهم اما این بار حتما شرینی خواهم داد.

در همین زمینه:

وضعیت هوای تهران برای دربی 83 چگونه خواهد بود؟

پرسپولیس قرمز و استقلال آبی می پوشد

خوردبین: سه بر یک می بریم

انتقاد خوردبین از فدراسیون و کی روش؛ چرا سامانه جدید درست کردید؟