زیباترین صحراهای جهان را بشناسید

سیب موز: کره ی زمین صحراها و بیابان های زیادی دارد که تعدادی از آنها در زیبایی و شگفتی بی نظیرند. یکی از معروفترین صحراهای دنیا ساهارا در افریقای شمالی است و داستان ها و فیلمنامه های زیادی راجع به آن نوشته شده است. این صحرا سومین صحرای بزرگ دنیا و گرمترین آنهاست. امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 11 وب سایت گردالی: کره ی زمین صحراها و بیابان های زیادی دارد که تعدادی از آنها در زیبایی و شگفتی بی نظیرند. در ادامه دوازده صحرای معروف و زیبای جهان را معرفی میکنیم.

زیباترین صحراهای جهان را بشناسید

سیب موز: زیباترین صحراهای جهان را بشناسید 1. ساهارا، آفریقای شمالی

به گزارش سیب موز: یکی از معروفترین صحراهای دنیا این بیابان است و داستان ها و فیلمنامه های زیادی راجع به آن نوشته شده است. این صحرا سومین صحرای بزرگ دنیا و گرمترین آنهاست. خوب است بدانید قطب شمال و جنوب هم در گروه صحرا طبقه بندی میشوند. این صحرا 8٫6میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد.

زیباترین صحراهای جهان را بشناسید 2

2. صحرای گوبی، چین و مغولستان

این بیابان که بین چین و مغولستان کشیده شده است جزئی از جاده ی تاریخی ابریشم بوده است. این صحرا برخلاف صحراهای دیگر، سرد است که هرازگاهی برف هم به خود میبیند.

زیباترین صحراهای جهان را بشناسید 3

3. صحرای نامیب، نامیبیا

این صحرا قدیمی ترین صحرای دنیاست و حدود 45تا80میلیون سال سن دارد. این صحرا خانه ی حیات وحشی است که در دیگر نقاط زمین پیدا نمیشوند. حتی فیل هم در این صحرا زندگی میکند.

زیباترین صحراهای جهان را بشناسید 4

4. سالاردیونی، بولیوی

این صحرا بزرگترین کویر نمک دنیاست که بسیار شگفت آور است. ده ها هزاران سال پیش این منطقه جزئی از یک دریاچه بوده که خشک شده و دو دریاچه ی کوچکتر و کویر نمک به جا گذاشته است. بیش از 10بیلیون تن نمک در این صحرا یافت میشود که با بازتاب نور خورشید مناظر عجیبی خلق میکند.

زیباترین صحراهای جهان را بشناسید 5

5. آتاکاما، شیلی

این صحرا، خشک ترین مکان زمین است و فقط 0٫01 میلی متر باران سالانه دریافت میکند. بخاطر آسمان تمیز و دور بودن از آلودگی نوری این صحرا مکان مناسبی برای عکاسی از ستارگان است. برف ها و یخ های آب شده  در ارتفاعات بالاتر این صحرا به شکل های عجیب و جالبی وجود دارند.

زیباترین صحراهای جهان را بشناسید 6

6. صحرای نقاشی شده، آریزونا، آمریکا

این صحرا نامش را از رنگهای قرمز، نارنجی، آبی وبنفشی که در سراسر آن دیده میشود، گرفته است. این رنگها توسط مواد معدنی در سنگها بوجود آمده اند. این صحرا پر از مسیرهای پیاده گردی زیباست.

زیباترین صحراهای جهان را بشناسید 7

7. صحرای قله ها، استرالیا

این صحرا نامش را از سنگ های مخروطی شکلش گرفته است که به زیبایی میان شن های زرد قد افراشته اند.

زیباترین صحراهای جهان را بشناسید 8

8. صحرای موجاوه، نوادا، آمریکا

این صحرا که دو پارک ملی را هم دربرمیگیرد، گرمترین، خشک ترین و پایین ترین منطقه در آمریکای شمالی است. این مکان ظاهری فرازمینی دارد و قسمتهایی از نوادا، آریزونا و یوتاه را میپوشاند.

زیباترین صحراهای جهان را بشناسید 9

9. صحرای تاکلاماکان، آسیای مرکزی

این صحرای عجیب در سالهای جدید با برف پوشیده شده است و بسیار بزرگ است. دو شاخه از جاده ی ابریشم از این صحرا میگذشته و درسال 2008 این صحرا بزرگترین برف خود را تجربه کرده است.

زیباترین صحراهای جهان را بشناسید 10

10. صحرای تار، هند

این صحرا مرز هند و پاکستان است و تعداد زیادی گونه ی مارمولک و مار در آن خانه دارند. این صحرا مکان مناسبی برای سفر است.

زیباترین صحراهای جهان را بشناسید 11

11. صحرای قطب جنوب

این صحرا در ذهن به عنوان بیابان نمیگنجد ولی خوب است بدانید سالانه کمتر از 20سانتی متر باران دریافت میکند.  این صحرا هیچ ساکن دائمی ندارد. و افراد بخاطر تحقیق و به طور موقت در آن زندگی میکنند.

زیباترین صحراهای جهان را بشناسید 12

12. صحرای تابرناس، اسپانیا

در قاره ی اروپا تنها همین یک صحرا وجود دارد که سالانه کمتر از 25سانتی متر باران دریافت میکند. دمای آن بین -5 تا 48درجه متغیر است . این صحرا لوکیشن فیلمبرداری تعداد زیادی فیلم غرب وحشی بوده است.

زیباترین صحراهای جهان را بشناسید 13