حقایقی جالب در مورد اندونزی

سیب موز: کشور اندونزی در جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه قرار دارد و پایتخت آن جاکارتا است. بسیاری از ما این کشور مسلمان نشین را می شناسیم و شاید به آن جا سفر کرده باشیم اما برای آشنایی بیشتر با قوانین و آداب و رسوم جالب این کشور با آکا ایران همراه باشید.<!--ko foreach: getStickyAds(60156)--><!--/ko--> <!--ko foreach: getNotStickyAds(60156)--><!--/ko-->مقاله های مرتبط:راهنمای سفر به اندونزیراهنمای سفر به بالی؛ اندونزیجاکارتا، چهره حقیقی و شگفت انگیز اندونزیدر مورد اندونزی حقایقی وجود دارد که شاید تا به حال نشنیده اید و دانستن آن می تواند برایتان جذاب باشد. در این مقاله به 12 حقیقت جذاب در مورد این کشور اشاره می کنیم:1. اندونزی با بیش از 13000 جزیره، بزرگترین مجمع الجزایر جهان است. 2. اژدهای «کومودو» حیوان ملی و بومی اندونزی است.3. زنان اندونزی، گواتمالا و بولیوی به قدری کوتاه قد هستند که می توان به آن ها کوتوله گفت!

حقایقی جالب در مورد اندونزی

سیب موز: حقایقی جالب در مورد اندونزی 4. اندونزی رتبه ی اول جنگل زدایی را در جهان دارد. برزیل در رتبه ی دوم قرار گرفته است. 5. اندونزی پرجمعیت ترین کشور اسلامی است. جمعیت مسلمان این کشور بالاتر از دیگر کشورهای اسلامی است.6. 45000 سال پیش انسان های خردمند (امروزی) پا به این کشور گذاشتند.7. آتشفشانی در اندونزی وجود دارد که از آن بخارهایی آبی رنگ بیرون می آید.8. 60 درصد جمعیت جهان، ساکن کشورهایی هستند که مجازات اعدام در آن ها قانونی است مانند اندونزی، چین، هند و آمریکا.9. قبیله ی «مینغکاباو» اندونزی جایی است که ازدواج برای تدوام نسل زن انجام می گیرد، اموال از مادر به دختر ارث می رسد و به شوهر لقب «مرد قرضی» داده اند.

حقایقی جالب در مورد اندونزی 2

10. گفته می شود در نقاشی «ادوارد مونک» با نام «فریاد» که در نروژ قرار دارد، آسمان به دلیل فوران آتشفشان «کراکاتوا» در اندونزی قرمز رنگ است.11. در سال 2010 کودک 2 ساله ی اهل اندونزی، سرخط خبرهای جهان شد چون عادت داشت روزی 40 نخ سیگار بکشد!12. سازمان ملل طی گزارشی اعلام کرد که 4 میلیون نفر از اهالی اندونزی در نتیجه ی قحطی و بیگاری در طول اشغال این کشور توسط ژاپن در جنگ جهانی دوم از بین رفتند.

حقایقی جالب در مورد اندونزی 3