هشدار خطیبان جمعه لبنان درباره خطر تفکر صهیونیستی – تکفیری

هشدار خطیبان جمعه لبنان درباره خطر تفکر صهیونیستی – تکفیری

سیب موز: هشدار خطیبان جمعه لبنان درباره خطر تفکر صهیونیستی – تکفیری

هشدار خطیبان جمعه لبنان درباره خطر تفکر صهیونیستی – تکفیری 2

سیب موز به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، حجت الاسلام سید علی فضل الله امام جمعه بیروت در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد امامین حسنین(ع) منطقه حاره حریک برگزار شد از ارائه نکردن راه حل مناسب برای حل بحران از طرف گروههای سیاسی به شدت انتقاد کرد و گفت: گروه های سیاسی برای یکبار از مصالح شخصی خود خارج شوند و به فکر آینده ملت و کشور باشند. مصالح این گروه ها با تفکر به مصالح ملت محقق می شود و مطمئنا گروهی که قانون انتخابات را به سود مردم تصویب کند مورد اقبال آنان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: همه این بحران ها و مشکلات در حالی ادامه دارد که لبنان با تهدیدهای خارجی فراوانی روبروست به گونه ای که از تابستان امسال به عنوان تابستانی داغ یاد می شود. تروریست ها نیز در حال تدارک شیوه های جدیدی برای ضربه زدن به ثبات کشور هستند.

به گزارش سیب موز

حجت الاسلام فضل الله از افزایش گروه های تجسس وابسته به رژیم صهیونیستی و برگزاری مانور در نزدیکی مرز لبنان به عنوان اقدامات تنش زا علیه لبنان یاد کرد و اظهار داشت: دشمن صهیونیستی حتی به برخی روستاهای لبنان نیز حمله کرده و با سخنانی نظیر اسکان دائمی آوارگان سوری در لبنان به توطئه علیه این کشور می پردازد.

امام جمعه بیروت در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه، انفجار تروریستی در شهر مقدس کربلا را به شدت محکوم کرد و ادامه داد: داعش همچنان در بخش هایی از عراق مستقر است و ارتش و قشرهای مختلف ملت که با ماهیت دشمن آشنا شده و فهمیدند تروریستها هیچ تفاوتی بین پیروان مذاهب و ادیان مختلف قائل نیستند، به جنگ با جنایتکاران ادامه می دهند.

وی خاطرنشان ساخت: برخی افراد و گروه ها با مطرح کردن مسائل طایفه ای و مذهبی می خواهند جلوی پیشروی نظامیان عراقی را بگیرند اما نسبت به هوشیاری و وحدت ملت این کشور ایمان داریم.

آیت الله عبدالامیر قبلان نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان در خطبه های نماز جمعه این هفته بیروت که در ساختمان این مجلس برگزار شد، گفت: لبنان در معرض طوفان های منطقه است و وحدت ملی را در معرض خطر قرار می دهد. این کشور از یک سو از جریان های تکفیری و از سوی دیگر از رژیم صهیونیستی تهدید می شود و لبنانی ها باید با وحدت و حمایت از ارتش و مقاومت در برابر این خطرها بایستند.

وی افزود: ارتش و مقاومت دستاوردهای بزرگی را در مقابله با توطئه های تروریستی که جان شهروندان لبنانی را گرفته و فتنه را می گستراند، بدست آورده اند. تلاش ارتش و نیروهای امنیتی در کنترل امنیت و ثبات لبنان ستودنی است.

حجت الاسلام شیخ احمد قبلان نیز در خطبه های نماز جمعه منطقه برج  البراجنه بیروت، توافق میان گروه های سیاسی را دور از ذهن دانست و تصریح کرد: به نظر نمی رسد توافقی برای انتخابات پارلمان، انتخاب رییس جمهور، مبارزه با فساد و حل بحران حاصل شود چرا که سهمیه ها میان گروه های سیاسی تقسیم شده و چیزی نمانده است که برای آن درگیر شوند.

وی اعتماد به این سیاستمداران را از بین رفته توصیف کرد و اظهار داشت: سیاستمداران برای تخریب و فروپاشی دولت فعالیت می کنند و هیچ توجهی به بحران امنیتی و اقتصادی و اجتماعی ندارند. کار به جایی رسیده است که حتی رزق و روزی و هویت ما نیز در معرض خطر قرار گرفته است و گویی دولتی وجود ندارد.

امام جمعه برج البراجنه بیروت تأکید کرد: تحولات سوریه نشان می دهد که منطقه در مرحله خطرناک و بحرانی همه جانبه ای قرار دارد و تنها رژیم صهیونیستی است که از این وضع سود می برد. ملت های عربی و اسلامی باید از فضیلت این ماه برای بازگشت به خداوند متعال و تلاش برای توقف خونریزی استفاده کنند.

هشدار خطیبان جمعه لبنان درباره خطر تفکر صهیونیستی – تکفیری 3