بازداشت 900 نفر در بنگلادش به اتهام ارتباط با تروریستها

بازداشت 900 نفر در بنگلادش به اتهام ارتباط با تروریستها

سیب موز: بازداشت 900 نفر در بنگلادش به اتهام ارتباط با تروریستها

بازداشت 900 نفر در بنگلادش به اتهام ارتباط با تروریستها 2

سیب موز به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، پلیس بنگلادش اعلام کرد در این عملیات های تروریستی افراطیون دستکم  40 نفر ، از جمله چند وبلاگ نویس، دانشگاهی و اقلیت مذهبی کشته شدند. یک کارگر معبد هندو نیز روزگذشته درحمله چند نفر در منطقه "پابنا" کشته شد.

هفته گذشته هم یک روحانی هندو، یک مغازه دار و همسر یک افسر پلیس ضد ترور در حمله های افرادی که احتمالا شبه نظامی باشند کشته شدند.

به گزارش سیب موز

یک مقام ارشد پلیس گفت: پلیس در سه سال گذشته فهرستی از مظنونان تحت تعقیب را در ارتباط با 40 مورد قتل تهیه کرده است؛ نمایندگان اقلیت های مذهبی به دنبال حمله به وبلاگ نویسان سکولار ،تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

منابع پلیس می گویند تاکنون 900 نفر مظنون به دست داشتن در این حمله ها بازداشت شده اند و در آینده ممکن است این تعداد افزایش یابد؛ انتظار می رود برخی از مظنون پس از بازجویی آزاد شوند.

برخی ناظران می گویند قتل همسر یک افسر پلیس ممکن است باعث آغاز سرکوب شده باشد؛ "شهید الحق"، بازرس کل پلیس قول داد افرادی که مسئول این کشتار هستند،به زودی مجازات می شوند.

اکثریت جمعیت بنگلادش مسلمان و هشت درصد هندو هستند؛پیش از این تعدادی از اقلیت های مذهبی از قبیل شیعیان ،صوفیان، روحانیان هندو، کشیش های مسیحی و وبلاگ نویسان سکولار هدف حملات افراد افراطی قرار گرفته بودند.

بازداشت 900 نفر در بنگلادش به اتهام ارتباط با تروریستها 3