مسائل سیاسی نباید مانع رفتن مسلمانان به حج شود

مسائل سیاسی نباید مانع رفتن مسلمانان به حج شود

سیب موز: مسائل سیاسی نباید مانع رفتن مسلمانان به حج شود

مسائل سیاسی نباید مانع رفتن مسلمانان به حج شود 2

سیب موز «عبدالحکیم فیروزی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب درحاشیه نمازجمعه اهل سنت مسجد جامع قبا، افزود: درست است که اختلافات سیاسی بین دولتهای ایران و عربستان وجود دارد؛ ولی این اختلافات باعث محرومیت مسلمانان از فریضه حج نشود.

به گزارش سیب موز

فرماندار شهرستان ترکمن با تاکید بر اینکه برگزاری مراسم عظیم حج مدیریت جهانی و اسلامی را طلب می کند، گفت: خانه خدا متعلق به یک کشور خاص نیست؛ بلکه متعلق به تمام عالم است و باید مدیریت آن در اختیار تمامی عالمان جهان اسلام باشد و یک دولت لیاقت و توانمندی نگهداری آن را ندارد.

وی با بیان اینکه در بین همه ادیان آسمانی و مکاتب و ادیان بشری باشکوه ترین تجمع در جهان، تجمع حج به شمار می رود افزود: این از امتیازات بزرگ اسلام است و هیچ دینی مانند اسلام این تجمع را ندارد و بر تمامی عالمان، مجتهدان و دولتمردان جهان اسلام واجب است که حج را به گونه ای هدایت و مدیریت کنند که معرف اسلام ناب محمدی باشد.

فیروزی با اشاره به ایام پر فیض ماه مبارک رمضان، گفت: ماه رمضان بهترین ماه سال است و روزه گرفتن نوعی تمرین تهذیب، تزکیه نفس و راهی مناسب برای تحقق تسلط انسان بر نفس خویش و مبارزه با هوس های نفسانی است، روزه عاملی موثر در راه تحقق بخشیدن به مهم ترین هدف و فلسفه حیاتی انسان، یعنی کمال و قرب الهی است.

وی، ادامه داد: روزه برای ایجاد، پرورش و رشد اخلاص در انسان موثر است؛ زیرا روزه تنها عبادت مخفی است که تا خود شخص آن را بازگو نکند کسی جز خداوند متعال از آن آگاهی پیدا نمی کند.

به گفته وی؛ جامعه ای که بیشتر افراد آن در ماه مبارک رمضان روزه دار هستند، از فضای معنوی و شور و نشاط اجتماعی ویژه ای برخوردار است که این خود همدلی، همگرایی اجتماعی و کاهش آسیب های فرهنگی و اجتماعی را به همراه دارد.

وی، آثار تربیتی روزه گرفتن را مهم عنوان کرد و گفت: خداوند هر عبادتی را که برای انسان تکلیف کرده آثار تربیتی برایش در نظر گرفته از جمله نمازهای پنج گانه، عید و جمعه؛ ولی این آثار در روزه به شدت گسترده و وسیع تر از سایر عبادات بوده و خودش را به خوبی در جامعه بشری نشان می دهد.

مسائل سیاسی نباید مانع رفتن مسلمانان به حج شود 3