قدردانی مولوی عبدالحمید از مواضع رهبر انقلاب / مسلمانان بیدار باشند و از تفرقه، اختلاف و افراط گرایی دوری کنند

قدردانی مولوی عبدالحمید از مواضع رهبر انقلاب /  مسلمانان بیدار باشند و از تفرقه،

سیب موز: قدردانی مولوی عبدالحمید از مواضع رهبر انقلاب / مسلمانان بیدار باشند و از تفرقه، اختلاف و افراط گرایی دوری کنند

قدردانی مولوی عبدالحمید از مواضع رهبر انقلاب /  مسلمانان بیدار باشند و از تفرقه، 2

سیب موز به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) از سیستان و بلوچستان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: رهبر فرزانه انقلاب درسخنانی که اخیرا در همایش بزرگداشت حضرت خدیجه فرمودند، اهانت به تمام ازواج مطهرات پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم را اهانت به شخص پیامبر دانستند.

وی افزود: این سخنان واقعا زیباست و حق مطلب را ادا کرده و امیدواریم تمام خطبا و نویسندگان از رهبر معظم انقلاب پیروی کنند و حرمت ازواج مطهرات حفظ شود.

به گزارش سیب موز

خطیب جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به اوضاع بحرانی جهان اسلام  افزود: امروز ما در شرایطی زندگی می کنیم که اوضاع جهان به شدت ملتهب است و اسرائیل غاصب و قدرت های استکباری و اشغالگر تلاش می کنند برای رسیدن به منافع خودشان مذاهب اسلامی را با یکدیگر درگیر کنند و بلاد اسلامی را ناامن کنند.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی مسلمانان باید بیدار باشند و از تفرقه، اختلاف و افراط گرایی دوری کنند و تا جایی که می توانند جلوی تندروی و افراط گرایی را بگیرند و به افراد تندرو میدان ندهند و دست شان را باز نگذارند.

وی تصریح کرد: الحمدلله در کشور ما امنیت موجود است و ما زبان شکر پروردگار را نداریم که جمهوری اسلامی ایران به نسبت بسیاری از کشورها در امنیت و آرامش به سر می برد و دشمنان بیرونی جمهوری اسلامی به این امنیت حسادت می ورزند.

وی ادامه داد: ممکن است وضعیت اقتصادی بسیاری دیگر از کشورها از کشور ما بهتر باشد، اما در کشور ما امنیت موجود است. متاسفانه عده ای افراد تندرو، تنگ نظر و متعصب در درون کشور هستند که قدر این امنیت را نمی دانند و آن را تحمل نمی کنند و برای خدشه دار کردن امنیت تحرکاتی انجام می دهند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان افزود: الحمدلله جامعه اهل سنت ایران، اعم از علما، نخبگان و سایر اقشار در بخش وحدت و امنیت تا جایی که توانسته اند تلاش کرده اند و خدا را شاکریم که جلوی افراد تندرو و افراطی در بین اهل سنت گرفته شده است و در بین آنان تکفیری و افراط گراهایی که جرأت کنند صدای شان را بلند کنند نداریم، زیرا می دانند که مردم ما بیدار هستند.

خطیب جمعه اهل سنت زاهدان ادامه داد: جامعه اهل سنت ایران در بخش وحدت و امنیت چنان رفتار کرده است که ما امروز در مقابل مسئولین نظام و برادران شیعه سربلند هستیم. همواره تلاش می کنیم که علاوه بر داخل، در بیرون از کشور در جاهایی که اختلاف موجود است نیز برای ایجاد وحدت تاثیرگذار باشیم.

وی تأمین آزادی های قانونی اهل سنت ایران را خواستار شد و اظهار داشت: از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی که مرشد همه ملت ایران هستند و همچنین از دولت و مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین نظام انتظار داریم که مواظب باشند عده ای افراد تندرو، آزادی های قانونی جامعه اهل سنت ایران را سلب نکنند و ما همان آزادی و حقی را که قانون به ما داده است می خواهیم.

وی در ادامه با اشاره به برخی ممانعت ها در برگزاری نماز در بعضی نمازخانه های تهران در ماه مبارک رمضان، ضمن انتقاد از این موضوع، افزود: درکشوری که وحدت و اخوت موجود است، واقعا جای تعجب است که در برخی جاها نماز را نمی توانند تحمل کنند درحالی که نماز، نیایش با پروردگار است و برای هیچ کسی ضرر ندارد.در هیچ جای دنیا نسبت به نماز حساسیت وجود ندارد و اگر در یک کشور اسلامی یا غیراسلامی درباره نماز شیعه یا سنی حساسیت نشان می دادند ما گریبان آنها را می گرفتیم که چرا نسبت به برگزاری نماز برادران شیعه ما حساسیت نشان می دهید و سخت گیری می کنید، اما متاسفانه در جمهوری اسلامی ایران که هم نظام و هم خاک و سرزمینش افتخار ماست، در بعضی جاها در ماه مبارک رمضان نسبت به برگزاری نماز حساسیت نشان می دهند و پلیس امنیت را وارد صحنه کرده اند که جلوی بعضی نمازخانه ها را بگیرند.

وی افزود: مگر ما با یکدیگر برادر نیستیم؟ مگر ما ایرانی نیستیم؟ همه ما ایرانی هستیم و تهران و زاهدان و سایر کلان شهرها هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و همه متعلق به ایران هستند و ما از مسئولین نظام انتظار داریم که آزادی داشته باشیم و بتوانیم بدون هیچ ترس و هراسی نمازمان را اقامه کنیم و این حق قانونی ماست که مجریان قانون باید آن را اجرا کنند.

عبدالحمید افزود: این اعتقاد بنده است که اگر دستی دراز شود ما راضی هستیم که آن دست به جای شیعه بر سر اهل سنت فرود بیاید و ما برای دفاع از برادران شیعه خود سینه سپر کنیم؛ این اعتقاد ماست نه سیاست ما. بخشی از مسائل و مشکلات هست که ما صبرکردیم و نه تنها آنها را مطرح نکرده ایم، بلکه اشاره ای هم به آنها نکردیم تا دشمنان سوءاستفاده نکنند، زیرا دشمنان مترصد فرصت هستند.

خطیب جمعه اهل سنت زاهدان ممانعت از برگزاری نماز را غیرقابل تحمل دانست و گفت: نماز چیزی است که ما هرگز نمی توانیم از آن چشم پوشی کنیم و اینکه جلوی نمازخانه ای گرفته شود و یا پلیس امنیت برای برگزاری نماز تهدید کند این برای ما غیرقابل قبول و تحمل است. رهبر معظم انقلاب در یکی از سخنرانی های شان تاکید کردند که در وقت نماز حتی در پارک ها هم نماز بخوانید.

وی ادامه داد: نماز چیزی نیست که جلوی آن گرفته شود، ما یک بار نزد وزیر محترم ارشاد رفتیم و به ایشان گفتیم که از شما می خواهند برای برگزاری نماز مجوز بدهید، وزیر خندید و گفت هیچ قانونی در کشور نیست که ما برای نماز مجوز دهیم، بلکه همه در هر جا که می خواهند نمازشان را بخوانند لذا در این کشور و در هیچ جای دنیا هیچ کسی حق ندارد از مردم بخواهد که برای نماز مجوز بگیرند و ممانعت از برگزاری نماز اقدامی غیراسلامی و غیرقانونی و برخلاف وحدت است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: انتظار ما از مسئولین امر آن است که برادران اهل سنت خودشان را به ویژه در کلان شهرها بیشتر مورد توجه قرار دهند و به خواسته های آنان توجه کنند و سخنان شان را بشنوند و ما خاطرجمع هستیم که رهبر معظم انقلاب، رئیس محترم جمهور و مقامات قضایی و مجلس از حق آزادی ما دفاع می کنند و به مسائل و مشکلات ما رسیدگی می کنند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در بخش دیگری از  سخنانش اظهار داشت: ماه مبارک رمضان سراسر رحمت است؛ تشنگی، گرسنگی، نمازهای شب و گوش دادن به تلاوت کلام الله مجید در این ماه رحمت است. برای رسیدن به رحمت های الهی باید زحمت کشید. تمام زحمت هایی که در جهت اصلاح و تزکیه نفس متحمل می شویم رحمت هستند.

وی احکام شریعت را «مایه حیات بشر» دانست و افزود:  تمام احکام الهی از قبیل: نماز، روزه، زکات، تلاوت قرآن برای ما مایه حیات هستند و مرگ هر خانواده و جامعه در سرپیچی از دستورات شریعت است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان تاکید کرد: انسان باید در مقابل دستورات الهی تسلیم باشد تا به وارستگی برسد و الله تعالی بنده ای را دوست دارد که در هر حالت فرمانبردار باشد و زندگی خود را مطابق شریعت بگذراند.

خطیب جمعه اهل سنت زاهدان ادامه داد: برای کسی که خود را اصلاح نکرده و گرفتار خواهشات نفسانی است حرام و حلال و حقو ق الله و حقوق الناس تفاوتی ندارد، بلکه چنین انسانی همواره دنبال اتباع از خواهشات نفسانی است و چنین شخصی بنده ی نفس و شیطان است.

مدیر دارالعلوم زاهدان اظهار داشت: روزه ی ماه مبارک رمضان برای بیماری های جسمی و روحی شفاست و باید از فرصت ماه مبارک رمضان به بهترین صورت استفاده کنیم و نباید روزها را در خواب و غفلت سپری نماییم.

قدردانی مولوی عبدالحمید از مواضع رهبر انقلاب /  مسلمانان بیدار باشند و از تفرقه، 3