انتقاد سازمان ملل از لغو مجوز ورود فلسطینیها به سرزمین های اشغالی

انتقاد سازمان ملل از لغو مجوز ورود فلسطینیها به سرزمین های اشغالی

سیب موز: انتقاد سازمان ملل از لغو مجوز ورود فلسطینیها به سرزمین های اشغالی

انتقاد سازمان ملل از لغو مجوز ورود فلسطینیها به سرزمین های اشغالی 2

سیب موز به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "راوینا شامداسانی" با اشاره به اقدام رژیم صهیونیستی در لغو مجوز ورود 83 هزار فلسطینی در ماه مبارک رمضان به سرزمین های اشغالی پس از حملۀ تلافی جویانۀ دو فلسطینی در تل آویو  افزود: این موضوع باعث افزایش احساس بی عدالتی و ناامیدی در فلسطینیان در این شرایط زمانی حساس می شود.

خالد موسی محمد شحاده و محمد احمد موسی شحاده از اهلی شهرک یطا در شهر الخلیل در کرانۀ باختری، دو فلسطینی ای بودند که چهارشنبه شب گذشته درعملیات تلافی جویانه، چهار اسرائیلی را کشتند و دست کم هفت نفر را زخمی کردند.

به گزارش سیب موز

اسرائیل پس از این حمله از اعزام صدها نیروی نظامی دیگر به کرانه باختری خبرداد و اعلام کرد: تمامی مجوزهای مربوط به رمضان، به خصوص مجوز ملاقات‎ های خانوادگی از یهودیه و سامره (کرانه باختری) به اسرائیل سرزمین های اشغالی، به حالت تعلیق درآمده است.

شامداسانی با اشاره به این که مجوز کار 204 نفر از بستگان دو فلسطینی مهاجم در تل آویو نیز لغو شده است، افزود: اقدام اسرائیل برای مجازات هزاران فلسطینی بی گناه درقبال این حمله، درست نیست.

"مارک تونر" سخنگوی وزارت خارجۀ امریکا نیز پنج شنبه گذشته در نشست خبری از رژیم صهیونیستی خواست در مورد لغو مجوز ورود 83 هزار فلسطینی به اراضی اشغالی، تجدید نظر کند. تونر گفت: امیدواریم اسرائیل تأثیر اقدام خود را بر شهروندان فلسطینی ای که در تلاش برای گذران زندگی روزمره خود هستند، درنظر گرفته باشد.

گروه های مبارز فلسطینی پس از حملۀ تلافی جویانه در تل آویو، اعلام کردند این عملیات در پاسخ به جنایات و اعدام ‎های میدانی رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین صورت گرفته است.

انتقاد سازمان ملل از لغو مجوز ورود فلسطینیها به سرزمین های اشغالی 3