انسان مومن با روزه گرفتن ستون های دین اسلام را استحکام می بخشد

انسان مومن با روزه گرفتن ستون های دین اسلام را استحکام می بخشد

سیب موز: انسان مومن با روزه گرفتن ستون های دین اسلام را استحکام می بخشد

انسان مومن با روزه گرفتن ستون های دین اسلام را استحکام می بخشد 2

سیب موز به گزارش خبرنگار تقریب، امام جمعه موقت بندر ترکمن، گفت: روزه یکی از ستون های اسلام بوده و انسان مومن با روزه گرفتن ستون های دین اسلام را استحکام می بخشد.

«آخوند عبدالرحمان کر» در خطبه های این هفته نمازجمعه بندرترکمن، افزود: ادای کلمه شهادت، برپایی نماز، دادن زکات و انجام حج تمتع ارکان 5 گانه خیمه اسلام را تشکیل می دهند اما روزه تنها عبادت بدور از ریاست که بگفته پیامبر بزرگوار اسلام(ص) همه عبادات می توانند با ریا آغشته شوند؛ ولی روزه از هر گونه تملق بدور است.

به گزارش سیب موز

مدرس حوزه علمیه قبا بندر ترکمن، افزود: خداوند برای روزه داران اجر عظیمی عنایت می کند و آتش جهنم را برای آنان حرام اعلام کرده است. جوانان اگر نتوانند ازدواج کنند و تشکیل خانواده دهند روزه داری را در پیش گیرند که برای حفظ آنها از شهوات نفسانی بسیار موثر است.

آخوند کر با اذعان به اینکه هیچ ماهی به اندازه ماه مبارک رمضان معنویت ندارد، گفت: اگر انسان نتواند در این ماه خودش را اصلاح کند و به خداوند نزدیک شود بعید است بتواند در ایام دیگر به این امر دست یابد. این ماه مبارک آنقدر نزد خداوند ارزشمند است که حتی ماهیان و جانوران دریا برای روزه داران طلب استغفار می کنند.

امام جمعه موقت بندر ترکمن با اعلام اینکه شیطان دشمن قسم خورده انسانها است، گفت: ابلیس حربه های زیادی برای بشر به کار می بندد و گناهان را طوری برای انسانها زیبا جلوه می دهد که برخی از آدمیان فریب دسایس او را می خورند اما از برکات ماه مبارک این است که ابلیس لعین در این ماه به حبس کشیده می شود و مومنان روزه دار به مدت یک ماه از شر وسوسه های او در امان می مانند.

آخوند کر با اشاره به کمرنگ شدن مسئله حجاب اسلامی در بین زنان، تصریح کرد: ضرورت دارد زنان این مسئله را جدی بگیرند که این امر هم به نفع خودشان و هم به نفع جامعه است.

وی  ادامه داد: حجاب از ضروریات و مسلمات دین مبین اسلام است، اسلام همان گونه که شراب و محرمات دیگر را به خاطر مفاسدی که در این گناهان وجود دارد حرام کرده ، بی حجابی را هم بر اثر مفاسد گوناگون آن ممنوع فرموده است.

به گفته وی؛ مسئله حجاب برای زن، یک حکم مسلم و قطعی اسلامی و قرآنی است و خدای عالم با در نظر گرفتن مصالح و مفاسد، حجاب را واجب فرموده است.

انسان مومن با روزه گرفتن ستون های دین اسلام را استحکام می بخشد 3