یکصد حساب مرتبط با حزب الله لبنان مسدود شد

یکصد حساب مرتبط با حزب الله لبنان مسدود شد

سیب موز: یکصد حساب مرتبط با حزب الله لبنان مسدود شد سیب موز به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) «ریاض سلامه» رئیس بانک مرکزی لبنان اعلام کرد که در مسیر قانون تحریم های جدید آمریکا علیه حزب الله، 100 حساب بانکی مرتبط با این حزب مسدود شده است.

سلامه به شبکه «CNBC» گفت: بانک مرکزی در راستای اجرای قانون، کار می کند و اولویت، باقی ماندن لبنان در عرصه تعاملات مالی بین المللی است به همین دلیل تصیم به اجرای قانون (تحریم های وضع شده از سوی آمریکا) گرفتیم.

به گزارش سیب موز

وی در ادامه اعلام کرد: این برای لبنان مهم است که در گردش های مالی بین المللی حضور داشته باشد، هر چه «حرف گوش کن تر» باشی به پول بیشتری دست می یابی؛ ما اموال غیرقانونی را در سیستم خود نمی خواهیم همانگونه که نمی خواهیم تعداد کمی از لبنانی ها وجهه کشور یا بازارهای مالی را تخریب کنند.

سلامه تاکید کرد بانک مرکزی لبنان در سایه اختلافات سیاسی و تنش های گسترده کنونی در خاورمیانه، برای حفاظت از ثبات نقدی می کوشد.

یک خبرگزاری تقریب - در بانک مرکزی لبنان به وبگاه روزنامه «الوطن» عربستان گفت، براساس تحریم های آمریکا، طی روزهای آینده حساب بانکی مربوط به حزب الله و در رأس آن حساب بیمارستان «الرسول الاعظم» مسدود خواهد شد.

این بیمارستان بزرگترین بیمارستان متعلق به حزب الله است و مجروحان شرکت کننده در جنگ سوریه در این بیمارستان درمان می شوند.

پیشتر، فراکسیون پارلمانی حزب الله، تحریم آمریکا را محکوم و از همکاری نظام پولی لبنان و برخی مسئولان این کشور با آمریکا علیه حزب الله بشدت انتقاد کرده بود.

فراکسیون «الوفاء للمقاومة» در پارلمان لبنان، وابسته به مقاومت، ماه پیش (23 اردیبهشت) در بیانیه ای گفته بود که «قانونی که اخیرا در آمریکا تصویب شده و به موجب آن بانک های لبنانی باید مطابق احکام و قوانین آمریکا فعالیت کنند، به کلی مردود است؛ زیرا این قانون در پی ایجاد جنگ داخلی است که بانک مرکزی و تعدادی از بانک ها در تشدید آن سهیم هستند و از طرفی حاکمیت مالی و پولی لبنان را مصادره می کند.

یکصد حساب مرتبط با حزب الله لبنان مسدود شد 2