مقر اصلی داعش در حلقه تنگ محاصره ارتش و نیروهای مردمی سوریه

مقر اصلی داعش در حلقه تنگ محاصره ارتش و نیروهای مردمی سوریه

سیب موز: مقر اصلی داعش در حلقه تنگ محاصره ارتش و نیروهای مردمی سوریه

سیب موز به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، این عملیات بخشی از حملات جدید ائتلاف تحت امر آمریکا برای اعمال فشاری بی سابقه بر این گروه تروریستی است.

به گزارش سیب موز

محاصره شهر منبج در حلب به همت نیروهای سوریه دموکراتیک که بخش عمده آن را کردها تشکیل می دهند، قسمتی از حمله ای است که هفته گذشته صورت گرفته است. این حملات را نیروی هوایی آمریکا و نیروهای عملیات ویژه این کشور حمایت می کنند.

از سوی دیگر، روسیه نیز به حمایت از پیش روی نیروهای دولتی سوریه در بخش دیگری از این کشور می پردازد.

نیروهای سوریه دموکراتیک حمله جدید خود علیه شهر منبج را هفته گذشته آغاز کردند. این شهر پایگاه اصلی داعش در مرز ترکیه و سوریه واقع در غرب رود فرات است.

هدف اصلی حملات این نیروها بستن مرز ترکیه و سوریه است که چندین سال است تنها مسیر اصلی داعش به کشورهای دیگر برای جذب نیرو و دسترسی به کمک و تجهیزات است.

یک سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کرد که آنها موفق شده اند به آخرین جاده به سمت منبج از سمت غرب دسترسی پیدا کنند و  راه های شمالی، جنوبی و شرقی را برای دسترسی داعش به تجهیزات ببندد.

شرفان درویش، از سخنگویان شورای نظامی منبج به رویترز گفت: ما به جاده هایی که منبج و حلب را از سمت غرب به یکدیگر متصل می کند، دست یافته ایم.

اما وی از اظهارنظر در این خصوص که آیا این نیروها قصد دارند به خود شهر نیز حمله کنند یا خیر، خودداری کرد. وی گفت نیروها آماده ورود به شهر بودند، اما به علت حضور غیرنظامیان با احتیاط عمل می کنند.

مقر اصلی داعش در حلقه تنگ محاصره ارتش و نیروهای مردمی سوریه 2