نشست وزرای دفاع ایران روسیه و سوریه / وزیر دفاع: هدف ما، سرکوب جریان ناامن ساز منطقه است

نشست وزرای دفاع ایران روسیه و سوریه / وزیر دفاع: هدف ما، سرکوب جریان ناامن ساز م

سیب موز: نشست وزرای دفاع ایران روسیه و سوریه / وزیر دفاع: هدف ما، سرکوب جریان ناامن ساز منطقه است

نشست وزرای دفاع ایران روسیه و سوریه / وزیر دفاع: هدف ما، سرکوب جریان ناامن ساز م 2

سیب موز به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، نشست 3جانبه وزرای دفاع جمهوری اسلامی ایران، جمهوری فدراسیون روسیه و جمهوری عربی سوریه ویژه مبارزه با تروریسم در تهران برگزار شد و وزرای دفاع 3 کشور به بیان دیدگاه های خود درباره راههای تقویت و گسترش مبارزه با تروریسم و تاکید بر ضرورت انسجام هرچه بیشتر برای مقابله جدی با این پدیده شوم پرداختند.

ارتشبد شویگو وزیر دفاع روسیه و سپهبد جاسم الفریج وزیر دفاع سوریه از جمهوری اسلامی ایران بخاطر برگزاری این نشست که می تواند تاثیر بسیار مثبتی در روند مبارزه با تروریسم داشته باشد، قدردانی کردند.

سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در حاشیه اجلاس سه جانبه وزرای دفاع ایران، روسیه و سوریه که در هتل اسپیناس برگزار شد افزود: به علت وضع خاصی که در منطقه و سطح بحرانی که در آن وجود دارد برنامه ریزی شد تا اجلاس سه جانبه ای با حضور وزرای دفاع روسیه و سوریه برگزار شود.

به گزارش سیب موز

وی گفت: آنچه که به عنوان موضوع و دستور کار این اجلاس مورد بحث قرار گرفت آخرین وضع منطقه و تحرکات جریان های تروریستی و کسانی است که آنان را پشتیبانی می کنند که در سایه آتش بس توافق شده قبلی وضعیتی را بوجود آوردند که آثاری در صحنه میدانی داشت.

وزیر دفاع افزود: در این نشست اقدامات صورت گرفته در سطح سیاسی برای پایان دادن به این بحران و تصمیم گیری نسبت به آنچه که در آینده باید به شکل هماهنگ و توافق شده در سطح منطقه و در سطح عملیاتی صورت بگیرد را دنبال کردیم.

سردار دهقان گفت: هدف اصلی و اساسی ما به شکل مشترک در منطقه پیگیری برخورد قاطع، تمام کننده و بدون استثنا با همه گروه های تروریستی، انسداد و مانع شدن از ارسال تجهیزات، امکانات و حمایت های سیاسی از آنان است که قصد دارد تروریست ها را قادر کند عملیات وسیعتری را انجام دهند یا به دامنه بحران سازی و ناامن سازی بی ثبات کنندگی منطقه بیفزاید.

وی افزود: باید مبارزه قاطع با آنان در یک برنامه توافق شده و با اولویت های مشخص صورت بگیرد.

وزیر دفاع گفت: مباحث کامل و جامعی را مطرح کردیم و توافقاتی صورت گرفت که نحوه اجرایی سازی آنها با تشکیل یک هیئت هماهنگ کننده نیز مورد توافق بود و ان شاء الله در روزهای آتی بایستی شاهد نتیجه آنچه که بحث و توافق شد باشیم.

سردار دهقان افزود: پیام این نشست که ما به آن اهتمام داریم عزم و اراده راسخ برای تداوم مبارزه با تروریست های تکفیری و همچنین تداوم بخشی به اقداماتی است که تاکنون انجام شده و باید در آینده مورد توجه است.

وی خطاب به گروه های تروریستی و حامیان آنان گفت: تروریست ها و حامیان آنان بدانند مجموعه ای که در مقابل آنان مبارزه می کند عزم راسخ دارد که این راه را تا انتهای مسیر پشتیبانی کند و این کار را خواهد کرد.

وزیر دفاع افزود: دیگران هم بدانند جز سرکوب و انهدام جریان ناامن ساز منطقه یعنی تروریست های تکفیری هیچ هدفی را دنبال نمی کنیم و ان شاء الله با خواست و حمایت ملت های منطقه و حضور قوی آنان این امر تحقق خواهد یافت.

نشست وزرای دفاع ایران روسیه و سوریه / وزیر دفاع: هدف ما، سرکوب جریان ناامن ساز م 3