مچ اندازی منصوریان و «برانکو »

مچ اندازی منصوریان و «برانکو »

سیب موز: مچ اندازی منصوریان و «برانکو »

سیب موز ایران آنلاین /برای سرمربیان این دوتیم نیز فضا به کلی متفاوت است. برانکو ایوانکوویچ می داند که اگر ببازد و حتی صدرنشینی را مثلاً به تراکتوسازی بسپرد، به خاطر پیشینه عالی اش در دو فصل اخیر برکنار نخواهد شد اما یک باخت احتمالی تازه در شهر آورد تهران که برای هواداران حتی مهم تر از کسب قهرمانی لیگ است ممکن است  باعث برکناری علیرضا منصوریان از سمت سرمربیگری استقلال شود.

منصوریان بر سر دو راهی

دو راه برای سرمربی بحران زده آبی های پایتخت که تیمش تا این مقطع حتی یک برد هم نداشته متصور است؛ یکی اینکه انتحاری بازی کند و به دنبال برد برود و در انتظار جواب دادن ریسک هایش بنشیند و دیگری اینکه به دنبال تساوی برود و به این امید ببندد که چون نتیجه مساوی هم برای استقلال کنونی یک برد تلقی می شود مدیران باشگاه او را حفظ خواهند کرد. تحت هر شرایطی منصوریان از خریدهای این فصلش بجز کاوه رضایی خیر چندانی ندیده است و همین مهاجم سلاح اصلی تهاجمی آبی ها در دیدار روز جمعه هم خواهد بود. دست های برانکو که شیشه عمر منصوریان به روایتی در دست های اوست بسیار بازتر از منصوریان است زیرا او استخوان بندی جوان شده فصل پیش را تا بالای 90درصد حفظ کرده و نفرات تازه ای مثل حسینی کهنه کار و ربیع خواه جوان و البته علیرضا بیرانوند را نیز ضمیمه آنها کرده است اما فردا از وحید امیری دیگر صید عمده این فصلش به سبب مصدومیت وی به احتمال قوی بی بهره خواهد بود.

با این حال دربی بارها مظهر اتفاقات غیرمنتظره و محل شکل گیری رویدادهای غافلگیرکننده بوده است و به دفعات اتفاق افتاده تیمی که در هفته های قبل از دربی ندرخشیده، در شهرآورد بر حریف خود سایه انداخته و اصولاً این مسابقه قواعد ویژه خود را دارد که با فرمول های هیچ یک از بازی های دیگر کشورمان همخوانی ندارد و هر نتیجه ای در دیدار عصر فردا متصور است.

به گزارش سیب موز

آمار حیرت انگیز سرخ ها

3 برد و 2 تساوی در 5 دیدار قبلی فصل جاری با احتساب نتایج 22 بازی پایانی فصل پیش سبب شده آمار تیم برانکو در 27 مسابقه آخرش در لیگ فقط شامل یک شکست باشد که دستاورد حیرت انگیزی است. در حالی که تیم منصوریان در مسابقات خود دچار یک سردرگمی آشکار بوده و بازی ساده و بی جان و قابل پیش بینی اش در برخی دقایق ناظران را حیرت زده کرده، در سوی مقابل پرسپولیس با جوانان چابک و تکنیکی اش مثل مسلمان، عالیشاه و احمدزاده و همچنین علیپور چشم ها را خیره کرده است و کار به جایی کشیده که ریسک عجیب برانکو در انتقال محمدانصاری از دفاع چپ به دفاع وسط هم جواب داده و اینک سرخ های تهرانی فقط با یک گل خورده در 5 بازی صاحب بهترین خط دفاعی فصل هستند و البته «سیو»های فوق العاده بیرانوند درون دروازه پرسپولیس به ویژه در مسابقه اخیر این تیم در زمین تراکتورسازی هم سهم بزرگی در مقاومت خط دفاعی تیم داشته است.

مسابقه ای با قواعد ویژه خود

با این حال دربی بارها مظهر اتفاقات غیرمنتظره و محل شکل گیری رویدادهای غافلگیرکننده بوده است و به دفعات اتفاق افتاده تیمی که در هفته های قبل از دربی ندرخشیده، در شهرآورد بر حریف خود سایه انداخته و اصولاً این مسابقه قواعد ویژه خود را دارد که با فرمول های هیچ یک از بازی های دیگر کشورمان همخوانی ندارد و هر نتیجه ای در دیدار عصر فردا متصور است.

قضاوت فغانی در حضور 78هزار نفر

در عین حال هر نتیجه ای ریشه در نوع استفاده دو تیم از فضای موجود دارد. فضای مسابقه ای که بلیت های آن در استادیوم کاهش گنجایش یافته آزادی و از 100 هزار به 78 هزار نفر بر اثر صندلی گذاری در طبقه دوم عملاً پایان یافته است و قضاوتش را همان تیم داوری فینال امسال المپیک برزیل به سرکردگی علیرضا فغانی برعهده دارد.

آبی ها 21 -24 پیش اند

آنچه در مورد دربی تهران تردیدی درباره اش وجود ندارد، نتایج مسابقات قبلی سرخابی ها است، در 82 دیدار قبلی استقلال 24 بار و پرسپولیس 21 مرتبه پیروز شده اند و 37 مسابقه هم به تساوی انجامیده است. واپسین دیدار آنها نیز مسابقه برگشت دو تیم در فصل گذشته لیگ برتر بود که پرسپولیس در شرایطی آن را 2-4 برد که برتری میدانی و فنی اش بر استقلال بسیار بیشتر از این نتیجه بود.

اگر باز هم مساوی نشود!

نتیجه دیدار جدید آنها هر چه باشد با توجه به باقی ماندن 24 هفته از فصل جاری هیچ نقش و تأثیر نهایی و عظیمی در ترسیم سیمای قهرمان ندارد اما تیم برنده را صاحب شرایط روحی بهتری حداقل تا پایان نیم فصل اول خواهد کرد و سرمربی تیم برنده معمولاً ضمانت حضوری حداقل تا زمان انجام شهرآورد بعدی و گاهی تا پایان فصل کسب می کند و مدت ها با آن خوش خواهد بود! این در صورتی است که یکی از همان تساوی های احتیاط آمیز وکسالت آور معمول انتظار ما را در دربی جدید نکشد.

/ایران