آقای برانکو! از غرور تیمت بترس

آقای برانکو! از غرور تیمت بترس

سیب موز: آقای برانکو! از غرور تیمت بترس

سیب موز فوتبال ایران > لیگ برتر - اینکه پرسپولیسِ فصل گذشته تیم دوست داشتنی و جذابی بوده، مسئله ای نیست که بتوان منکرش بود. سرخ ها بازی به بازی بهتر شدند و بازی به بازی به تعداد هواداران «استادیوم برو» این تیم اضافه شد.

به گزارش خبرورزشی، از ابتدای فصل هم همین عادت به خوب بودن به کمک برانکو و شاگردانش آمد و پرسپولیس حتی در بازی هایی که متوسط بازی کرد هم برد تا مشخص شود میل به پیروزی و اعتماد به نفس عصای دست تیمی است که فعلاً ماشین هجومی اش همانند فصل قبل کشنده و مهلک نیست. پرسپولیس و پرسپولیسی ها حالا در ادامه سربالایی نیم فصل اول شان پس از تساوی راضی کننده اما نچسب شان برابر تراکتورسازی به پیچ همیشه حساس و سرنوشت ساز «دربی» رسیده اند. دیداری که شکست در آن می تواند همه زحمات و نتایج تیم بازنده را زیر سؤال ببرد و یک شبه باعث محبوبیت یا سقوط چهره های تأثیرگذارش شود.

به گزارش سیب موز شیره را خورد و گفت شیرین است

این روزها که استقلال از 5 بازی نخستش فقط 3 امتیاز دشت کرده، کمتر کسی پیدا می شود که حرف از موفقیت آبی ها در دربی روز جمعه بزند. همه پرسپولیس را در صدر جدول می بینند و استقلال را در رده چهاردهم و راحت ترین قضاوت در این شرایط برتری بی چون و چرای سرخ هاست. استقلال از این اتفاق راضی است چراکه علی رغم اینکه منصوریان و تیمش زیر فشار هستند اما اگر در دربی نتیجه بگیرند به نگاه عامه، کار خارق العاده ای انجام داده اند و آنگاه یک شبه از بحران 5 هفته ای شان خلاص می شوند؛ در آن سوی کار توقعات از پرسپولیس به شدت بالا رفته و خیلی ها شیره را می خورند و می گویند شیرین است! در واقع پرسپولیس فعلاً تیم آماده تری است و با همه کاستی هایی که دارد فعلاً همه انتظار دارند دربی را راحت به سود خود خاتمه دهد.

تجربه قدیمی و کلیشه ای

یک تجربه قدیمی و البته کلیشه ای نشان می دهد که دربی و شرایطش نه به جدول و رده بندی هایش مرتبط است و نه به شرایط فنی و آمادگی تیم ها. دربی تهران شرایط خاص خودش را دارد و تا سوت آغاز بازی زده نشود نمی توان با اطمینان از برتری فنی یکی از دو تیم سخن گفت. بارها و بارها پرسپولیس در بهترین شرایط برابر استقلال بحران زده نتیجه نگرفته و به دفعات استقلال سر حال مغلوب پرسپولیس ناآماده شده است؛ به همین دلیل است که همه تحلیل های پیش از دربی به نوعی فقط حدس و گمان است. منصوریان هم این حقیقت را به خوبی می داند و همه داشته ها و توانایی هایش را خرج این بازی خواهد کرد تا طی 90 دقیقه خودش را از انتقادات تندی که به سمت او هجمه آورده اند رها کند.

دردسر بزرگ برانکو

همه آنچه گفتیم به یک سو اما برانکو یک دردسر بزرگ دارد که شاید همه داشته هایش را در دربی تحت الشعاع قرار دهد و تیمش را زمین گیر کند. آنهایی که طی چند روز اخیر با بازیکنان پرسپولیس همکلام شده اند (خاصه خبرنگاران و البته هواداران حاضر در تمرینات سرخ ها) از غرور و اطمینان به نفس عجیب سرخپوشان سخن می گویند. پرسپولیسی ها به سبب پیروزی های چند سال اخیرشان در دربی و البته صدرنشینی شان در جدول رده بندی و چهاردهمی استقلال با غرور از دیدار روز جمعه حرف می زنند و این غرور حتی در دیدار تراکتور - پرسپولیس نیز در ساق های بازیکنان سرخ دیده می شد. اعتماد به نفس بیش از اندازه ای که اگر برانکو چاره ای برایش نیندیشد، دقیقاً پاشنه آشیل پرسپولیس در دربی روز جمعه خواهد بود. اعتماد به نفس زیادی غرور می آورد و غرور هم بی خیالی و این بی خیالی دقیقاً همان چیزی است که فعلاً خط حمله سرخ ها را فلج کرده و هیچ بعید نیست به زودی به سایر خطوط این تیم هم سرایت کند. برانکو بیش از هر چیزی باید از این غرور کمرشکن هراس داشته باشد و منصوریان هم همه دلخوشی اش همین است. فعلاً در همین حد می نویسیم و منتظر دربی روز جمعه می مانیم.