سانسور خبری و تصویری حضور شهدای گمنام در آذربایجان غربی توسط رسانه های مدعی!

سیب موز : none">

سکوت در برابر شهدا و حتی در مواردی مقابله با انتشار گسترده اخبار مربوط به آنان در شبکه های اجتماعی چیزی جز بی احترامی به خون شهدا و آرمان های انقلاب اسلامی نیست.

سیب موز: سانسور خبری و تصویری حضور شهدای گمنام در آذربایجان غربی توسط رسانه های مدعی!

به گزارش سیب موز به گزارش اروم نیوز ، حضور دو روزه شهدای گمنام در ارومیه و تکاب باعث شد تا بار دیگر عطر و بوی شهادت در برهه ای تاریخ که آغشته به سیاسی کاری ها و بازی های سیاسی است، دل و روح مردم را آغشته به ایمان و عشق سازد و آرامش را بار دیگر به شهرهایمان بازگرداند.

همزمانی تشییع این عزیزان در 23 استان کشور شاید به مفهوم اجرای یک رزمایش بزرگ رسانه ای در معرفی عشق و ارادت مردم هر استان به شهدا و انعکاس مطلوب رسانه ای این رویداد عظیم به سایر نقاط کشور و چه بسا جای جای کره خاکی بود.

با نیم نگاهی به وضعیت انتشار اخبار و تصاویر تشییع پیکر شهدا در رسانه های استانی، نمایندگی رسانه های کشوری در استان ها و نیز شبکه های اجتماعی به خوبی و وضوح مشخص می شود که آذربایجان غربی قطعا در این رزمایش عظیم و در بخش رسانه های کشوری با کشست سنگین مواجه شده و در رسانه های استانی نیز جز در بحث شبکه های مجازی و البته آن هم در چند کانال تلگرامی رسانه های انقلابی و مردمی در دیگر بخش ها نیز شکست تلخی را تجربه کرده است!

اینکه آقایان مدعی ولایتمداری و شهیدپروری که همیشه در مباحث این چنین در صف اول ایستاده و قد علم می کنند که باید در برنامه های مربوط به شهدا برای حفظ آرمان های انقلاب اسلامی در صحنه باشیم و سخنان بسیار توپُر و سنگینی بر زبان می رانند، در بزرگ ترین رزمایش رسانه ای این عرصه سکوت محض اختیار کرده و جز چند خبر کوتاه برگرفته از شبکه های اجتماعی دیگر نه خبر معناداری انتشار دهند و نه اقدامی برای منتشرکرده تصاویر این حضور عظیم مردمی در هر 2 شهر ارومیه و تکاب داشته باشند خود جای سوال دارد که واقعا دلیل این کارتان چیست و با چنین اقداماتی دنبال کدام هدفتان هستید؟!

برنامه ای که در مرکز استان با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار، نمایندگان مجلس، مدیران برخی نهادهای دولتی و غیردولتی، فرماندهان و نیروهای نظامی و انتظامی در سطح استانی و منطقه ای و در شهر تکاب و البته در شهرهای قرار گرفته در مسیر ارومیه ـ تکاب با حضور فرمانداران، فرماندهان نظامی، مسئولین ادارات و استقبال گسترده و پرشور مردمی همراه بود، چرا باید در رسانه هایی که هرکدام به نحوی به نهادی وابستگی دارند و باید در چنین برنامه هایی حضور پررنگ داشته باشند سانسور خبری و تصویری شود و تنها اطلاعات درج شده در آن ها نیز از سوی شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی منتسب به دیگر رسانه ها انتشار یابد؟

چرا باید تنها انتشار دهنده تصاویر این رویداد مهم تعداد انگشت شمار و البته کمتر از انگشتان 2 دست رسانه های استانی و نیز تنها 2 نمایندگی خبرگزاری های کشوری در استان که البته یکی از آن ها تنها به انتشار چند تصویر نامفهوم از تشییع اقدام کند باشد؟!

اصلا چرا باید رسانه های مدعی برای چنین برنامه ای گزارش های تصویری که قطعا تاثیرگذاری بسیار بیشتری از خبرهای کوتاه چند کلمه ای دارد انجام ندهند؟ چرا باید در برنامه هایی نظیر کنسرت های موسیقی، طبیعت گردی، کوهپیمایی، مراسمات شاد مخالف با آرمان های انقلاب و این دست برنامه ها حضور این رسانه ها گوش فلک را کر کند اما در تشییع شهدایی که تمام حیثیت و وجود انقلاب اسلامی و همین رسانه ها به خون آن ها بسته است خود را به نابینایی تمام زده و مشغول دیگر امورات روزانه خود باشند؟!

آیا واقعا سیاسی کاری و سیاسی بازی رسانه های مدعی جایگزین آرمان های همیشگی مدعیان شده یا اینکه به دلیل 2 روز تعطیلی در گشت و گذار به سر می بردند و تشییع شهدا چندان امر مهمی برایشان نبود؟!

خوب است آقایان مدعی نیم نگاهی به گذشته خود داشته باشند و بدانند که فرهنگ شهادت و انقلابی گری هرگز از میان مردم رخت برنخواهد بست و قطعا تنها شکست خوردگان صحنه این رزمایش عظیم رسانه ای خود آن ها بوده اند و لاغیر!

انتهای پیام/