شیث:می ترسم پرسپولیس این دربی را بد ببازد

شیث:می ترسم پرسپولیس این دربی را بد ببازد

سیب موز: شیث:می ترسم پرسپولیس این دربی را بد ببازد سیب موز مدافع پیشین پرسپولیس گفت: خیلی نگران بازی روز جمعه هستم و می ترسم پرسپولیس به استقلال بد ببازد. به گزارش بولتن نیوز؛ دربی های پایتخت خیلی وقت است که جنجالی نمی شود و شاید دلیل آن هم عدم حضور بازیکنان پرحاشیه در تیم های سرخابی است. در دهه های گذشته همیشه یکی دو بازیکن در دربی بودند که با حاشیه های خود بازی را تا حدی به جنجال بکشانند و یکی از همین بازیکنان شیث رضایی بود.

بازیکنی که حالا به جرعه خوانندگان پیوسته و به فکر کامل کردن آلبوم جدید خود است! خبرنگار تسنیم در آستانه دربی 83 مصاحبه متفاوتی با شماره 13 پیشین پرسپولیس انجام داده است.

به گزارش سیب موز دربی تو را یاد چه چیزی می اندازد؟

دربی یعنی مرور خاطرات تلخ و شیرین، یعنی جنجال و حاشیه و...مهمترین مسئله دربی بازی کردن برای هواداران است.دربی تو را یاد خاطره تلخ دیگری نمی اندازد؟

به هر حال باخت هایی که در دربی داشتیم که هر کدام تلخ و ناراحت کننده بود. قطعا تلخ ترین خاطره تو در دربی همان صحنه ای است که فرهاد مجیدی در دقیقه 90 استارت زد و تو نتوانستی مانع گل شدن توپ شوی!

در آن صحنه من مقصر نبودم چون فاصله ام با فرهاد زیاد بود. آنها که فوتبال را می فهمند با من هم عقیده هستند.

اما استقلالی ها شعار «آی بدو آی بدو» را برای تو ساخته اند!

چون من در همه دربی ها جزو بهترین بازیکنان میدان بودم، استقلالی ها دلشان از من پر بود و آن شعار را سر دادند. در فیلم مسابقه کاملا مشخص است که در صحنه گل رضا نورمحمدی می توانست روی پای مجیدی تکل بزند که نزد و حقیقی هم از زاویه بسته گل خورد. در واقع هر کدام از این دو بازیکن 40 درصد مقصر بودند و 20  درصد هم من. این اشتباهات را ندیدند و همه چیز به اسم من تمام شد.

چرا فکر می کنی در دربی ها بهترین بودی؟

یکی از دلایل محبوبیت من در پرسپولیس به خاطر عملکرد خوبم در دربی ها بود. به خیلی از مهاجمان استقلال اجازه نفس کشیدن هم نمی دادم. مثلا در یک بازی رفتم لب خط و در حالی که مجیدی کنارم بود با خیال راحت اطرافم را نگاه می کردم. این صحنه جزو صحنه های به یاد ماندنی دربی ها است. این کار را یک بار هم برای رضا عنایتی انجام دادم. یعنی دنبال تخریب ستاره های استقلال بودی؟

نه چنینی قصدی نداشتم و فقط می خواستم بگویم که کوچکترین استرسی در دربی ندارم و با خیال راحت فوتبالم را بازی می کنم.

چرا در دربی ها همیشه حاشیه درست می کردی؟

دربی بدون حاشیه که دربی نمی شود. البته یک خاطره تلخ از دربی دارم و آن هم این بود که به عنوان بازیکن اخلاق میدان انتخاب شدم!

شاید برای اینکه بازی قشنگی نبوده خواسته اند با این انتخاب به دربی هیجان دهند؟!

نه، فکر کنم عزیز محمدی بازی را ندیده بود که مرا به عنوان بازیکن اخلاق دربی انتخاب کرد چون به نظر خودم در آن بازی چندان هم بی حاشیه نبودم!

چرا در یکی از دربی ها با علیرضا حقیقی همبازی خودت دعوا کردی؟

چون یک گل از حریف جلو بودیم و استقلالی ها داشتند حمله می کردند تصمیم گرفتیم تمرکز حریف را بر هم بزنیم. البته بیش از حد هیجان زده شده بودیم و کارمان درست نبود.

مثل اینکه در رختکن هم کریم باقری حسابی از خجالت تان درآمده بود؟!

بله آقا کریم کلی با ما دعوا کرد. البته حق داشت و کار ما خوب نبود.

چرا مصاحبه کردی و گفتی با حقیقی هماهنگ کرده بودید که آن حرکت را انجام دهید؟!

به هر صورت باید یک جور قضیه را ماست مالی می کردیم و آن دروغ را گفتم!

در دربی ها چند تا اشتباه محرز داشتی یا کلا سوتی داده ای؟

یاد ندارم در دربی سوتی داده باشم اما همبازیانم زیاد این کار را انجام می دادند و من هم سر آنها داد وبیداد می کردم! من در دربی ها خیلی راحت بازی می کردم و کمتر بازیکنی شرایط مرا داشت.

در دربی که با علی دایی باختید با او مشاجره لفظی نداشتی؟

نه هرگز. مربیان ما می دانستند که هیچ بازیکنی در دربی کم نمی گذارد و برد و باخت جزیی از فوتبال است.

از دربی های الان لذت می بری؟

به نظر من دربی که در آن درگیری، کری و حاشیه نباشد دربی نیست. دربی های اخیر شاید از نظر فنی خوب بوده اما هیجان زیادی نداشته است.

دوست داشتی در کدام دربی بودی؟

در همان دربی که باخت دو بر صفر را با نتیجه 3 بر 2 عوض کردیم. استقلالی ها شانس آوردند من در آن بازی معروف نبودم چون اگر در میدان بودم طوری خوشحالی می کردم که بازیکنان استقلال تا عمر دارند یادشان نرود.

از همان شادی های معروف و خاص خودت؟!

نه شادی که به خاطرش محروم شوم!

پیش بینی ات از دربی 83 چیست؟

راستش را بخواهید خیلی نگران این بازی هستم و می ترسم. بازیکنان پرسپولیس بدجوری دچار غرور شده اند و می ترسم همین مسئله کار دستشان دهد و بد ببازند. توصیه من به بازیکنان پرسپولیس این است که در دربی هرگز نباید خودت را از پیش برنده بدانی چون ممکن است در زمین اتفاقاتی رخ دهد که هرگز قابل پیش بینی نیست.

فکرمی کنی ستاره دربی چه بازیکنی باشد؟

علیرضا بیرانوند.