تاملی بر اظهارات سیدعلی خمینی / واکنش سید حسن به خارجی ها چه خواهد بود؟

سیب موز : none">

اعلام آشکار، عمومی و رسانه ای سید علی خمینی مبنی بر این که برای جدایی برادرش از رهبری در خارج از کشور برنامه ریزی شده است جای تامل بسیار دارد.

سیب موز: تاملی بر اظهارات سیدعلی خمینی / واکنش سید حسن به خارجی ها چه خواهد بود؟

به گزارش سیب موز به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام سیدعلی خمینی دیروز طی یک سخنرانی گفته است:  نوه امام(ره) را در انتخابات خبرگان رهبری رد صلاحیت کردند اما عکس العمل ایشان چه بود که دشمنان را ناامید کرد؟ هرکس جای وی بود داد و بیداد می کرد اما با همه این اوصاف شما از زبان حاج حسن خمینی یک کلمه گلایه نشنیدید.

برخی به این اظهارات واکنش نشان داده و واکنش های سیدحسن خمینی به عدم احراز صلاحیت علمی برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری را که به دلیل نپذیرفتن شرط حضور در آزمون علمی بود، یادآوری کرده اند.

سید حسن خمینی در نهم بهمن 1394 عدم احراز صلاحیت خود را به معنای "ایجاد شائبه در بسته بودن رقابت" دانست و همچنین اظهار کرد " بُعد مردمی بودن نظام همانند بُعد اسلامی بودن و دینی بودن آن از اهمیت ویژه برخوردار است و شرط اولیه تحقق آن، باز بودن امکان رقابت های غیر سازمان یافته است"؛ بنابراین در مقابل این ادعا که هیچ اعتراض و گلایه ای صورت نگرفت مثال های نقض متعددی وجود دارد.

جا دارد سید علی خمینی روزهای فتنه 88 را نیز به یاد بیاورد که مردم انقلابی انتظار مرزبندی صریح و شفاف با جبهه نفاق و جلوگیری از رضایت و امیدواری دشمنان را داشتند. ای کاش همان روزها اینگونه به مساله ورود پیدا می شد و از ملاقات با مجرمان امنیتی و سکوت در برابر فتنه گران ممانعت صورت می گرفت.

اما صحبت های دیروز سید علی خمینی جنبه حائز اهمیت دیگری نیز داشت. وی ادعا کرده است "عده ای در خارج از کشور برنامه ریزی کردند تا برادرم را از رهبری جدا کنند" این اعلام آشکار، عمومی و رسانه ای مبنی بر این که برای جدایی برادرش از رهبری در خارج از کشور برنامه ریزی شده است جای تامل بسیار دارد.

این اتفاق نمی تواند از دو حالت خارج باشد؛ یا با هماهنگی شخص سید حسن خمینی صورت گرفته است و یا بدون اطلاع وی.

در صورت صحت حالت نخست، می توان استدلال کرد که سید حسن خمینی در مقابل این برنامه ریزی ها از نظام و مردم یاری طلبیده است. اما در حالت دوم، سید علی خمینی با این مصاحبه قصد دارد دسیسه های دشمن را خنثی کرده و از این طریق اجازه پیشبرد این پروژه طراحی شده در خارج از کشور را ندهد.

در چنین شرایطی باید منتظر ماند و دید که واکنش تندروهای اصلاح طلب و جریان غیرانقلابی به واکنش های سیدعلی خمینی چه خواهد بود.

انتهای پیام/