توهین به اقوام و زبان ها نشانه جهالت است/ مسئولین ساده زیستی را مدنظر قرار دهند

سیب موز : none">

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه وجود اقوام و ادیان مختلف را از نشانه های الهی دانست و گفت:توهین به هر کدام از قومیت ها و زبان ها نشانه جهالت و بی فکری است.

سیب موز: توهین به اقوام و زبان ها نشانه جهالت است/ مسئولین ساده زیستی را مدنظر قرار دهند

به گزارش سیب موز به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه که در مصلای امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت:امیدواریم خداوند ما را از شیعیان واقعی آن حضرت قرار دهد.

وی در بیان ویژگی ها و فضایل شخصیتی این امام بزرگوار تصریح کرد:شروع قیام نهضت علمی و تاسیس دانشگاه وسیع مذهبی و دینی از جمله اقدامات شاخص است که توسط آن، مبانی تشیع و اسلام ترویج شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غری و امام جمعه ارومیه تعداد شاگردان امام صادق(ع) را حدود چهار هزار نفر عنوان کرد و افزود:همانطوریکه در کتاب مرحوم شهید اول نیز آمده چهارصد کتاب فقط توسط خود حضرت نوشته شده است.

وی اظهار کرد: از علمای اهل سنت نیز آمده که ریشه فقه اهل سنت نیز به امام صادق(ع) بر می گردد.

قریشی در بخش دیگر سخنان خود به ادامه سلسله مباحث خانواده پرداخت و افزود: مومنان و مسلمانان بایستی رفتار با اعضای خانواده را به خوبی بلد باشند و با یکدیگر با احترام، عزت و عطوفت برخورد کنند.

امام جمعه ارومیه با اشاره به حضور شهدای گمنام در جمع نمازگزاران مومن ارومیه نیز گفت:امروز شهر ما میزبان چهار شهید گمنام است که همه ما مدیون این شهدا هستیم.

وی با بیان اینکه مقام و منزلت شهدا بسیار والا و برجسته است، افزود:اکنون نیز این نعمت آسایش و امنیتی که داریم به احترام خون شهدا است.

قریشی در ادامه ضمن عرض تسلیت وفات پیر غلامان اهل بیت حاج حمید صادقی تأکید کرد:هر کسی که در راه اهل بیت قدم بگذارد قطعا به سعادت خواهد رسید.

پرهیز از اشرافی گری و اسراف از دیگر موضوعاتی بود امام جمعه ارومیه در خطبه های این هفته نسبت به آن تاکید کرد و گفت:بنابه تعبیر رهبر معظم انقلاب، ایمان انسان توسط اینگونه اعمال فرسایش پیدا می کند.

وی تصریح کرد: ساده زیستی از جمله نکات با اهمیتی است که مردم و به ویژه مسئولین بایستی به آن توجه داشته باشند .

قریشی وجود اقوام و ادیان مختلف را از نشانه های الهی دانست و گفت:توهین به هر کدام از قومیت ها و زبان ها نشانه جهالت و بی فکری است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با بیان اینکه معیار اسلام تقوا است، گفت:لذا افتخار تنها به دین؛اعتقاد و ترس از خدا حاصل می شود.

انتهای پیام/