ولنگاری فرهنگی به ضعف در انتقال آموزه های اخلاقی و تاکتیکی به جوانان مربوط است

سیب موز : none">

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان غربی بر کشف و انتقال آموزه های اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و تاکتیکی در کتابهای مطرح کشور تأکید کرد و گفت: ولنگاری فرهنگی مد نظر مقام معظم رهبری نیز به این حوزه مربوط است.

سیب موز: ولنگاری فرهنگی به ضعف در انتقال آموزه های اخلاقی و تاکتیکی به جوانان مربوط است

به گزارش سیب موز به گزارش اروم نیوز به نقل از تیار؛ سردار سعید قربان نژاد در اولین جلسه تخصصی کمیته بانوان و دفاع مقدس که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان غربی برگزار شد گفت: وظیفه و رسالت حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس تنها مختص سازمان حفظ آثار نیست بلکه برای ایفای بهتر این رسالت باید تمام نهادها پای کار بیایند.

وی با بیان اینکه اگر آثار و خاطرات دفاع مقدس به درستی حفظ و نشر شوند بعنوان افتخار برای ایران و حتی ملتهای آینده است، افزود: اگر در جامعه نظررسنجی، بررسی و تحقیق کارشناسانه صورت گیرد که کدام مقطع از حیات ایران و انقلاب اسلامی مهم بود و چون خورشیدی می درخشید همگان قطعا هشت سال دفاع مقدس را عنوان می کنند.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان غربی اظهار کرد: دوران دفاع در سال 67 تمام نشده است و هنوز که هنوز است ادامه دارد و در استان آذربایجان غربی دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران و تمامیت ارضی و تثبیت امنیت پایدار منطقه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس همراه با مباحث امنیتی و تلاشها و مجاهدتها و رشادتهایی که در زمینه امنیت پایدار در استان صورت می گیرد ظرفیت عظیمی هست و حفظ، ثبت و جاودانه کردن این مجاهدتها و مقاومتها در حوزه دفاع و امنیت پایدار در توان یک نهاد نیست.

سردار قربان نژاد با تأکید بر اینکه تمام دلسوزان این حوزه باید وارد عرصه شوند، گفت: اراده جمعی، عمل جهادی و اقدام انقلابی نیاز است تا مجاهدتهای خاموش صورت گرفته در این استان ثبت و ضبط شوند.

وی خاطر نشان کرد: در استان 17 کارگروه برای تدوین تاریخ  دفاع مقدش تشکیل شده اند که امید است با حضور فعال، مستمر و با انگیزه نهادهای ذیربط در این عرصه موفق شویم.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان غربی بر ورود جدی به مباحث امنیتی نقش زنان نیز تأکید کرد و گفت: به تصویر کشیدن زنان استان در حوزه دفاع مقدس بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه تولید یک اثر فاخر هنری و فرهنگی باید از پشتوانه غنی و واقعی برخوردار باشد، افزود: در استان ما متأسفانه تولید و ثبت و ضبط فعالیتهای زنان بسیار کم است و حتی نیست و خیلی ضعیف توانسته ایم دفاع مقدس را به خیابانها، خانه ها و محیط های اداری بکشانیم.

سردار قربان نژاد بر کشف و انتقال آموزه های اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و تاکتیکی در کتابهای مطرح کشور تأکید کرد و گفت: ولنگاری فرهنگی مد نظر مقام معظم رهبری نیز به این حوزه مربوط است که متأسفانه کم مورد توجه قرار گرفته است.

ولنگاری فرهنگی به ضعف در انتقال آموزه های اخلاقی و تاکتیکی به جوانان مربوط است

انتهای پیام/