زنان حماسه سازان گمنام دفاع مقدس بودند/ خاطرات و اسناد فعالیتهای بانوان در دفاع مقدس ثبت و ضبط شود

سیب موز : none">

مسئول کمیته بانوان دفاع مقدس آذربایجان غربی گفت: در آذربایجان غربی زنان حماسه آفرینی همچون نویسنده کتاب دا، من زنده ام و دختر شینا بسیار هستند ولی متأُسفانه تاکنون استفاده از این ظرفیت مورد غفلت مسئولین قرار گرفته است.

سیب موز: زنان حماسه سازان گمنام دفاع مقدس بودند/ خاطرات و اسناد فعالیتهای بانوان در دفاع مقدس ثبت و ضبط شود

به گزارش سیب موز به گزارش اروم نیوز به نقل از تیار؛ لیلا سپهری در اولین جلسه تخصصی کمیته بانوان دفاع مقدس که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان غربی برگزار شد گفت: در راستای حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس، کمیته ای نیز تحت عنوان کمیته بانوان دفاع مقدس در استانداری مصوب شده که اولین جلسه این کمیته نیز امروز برگزار می شود.

وی هدف از این اقدام را نقش بسیار پررنگ زنان در جنگ و هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: برای ماندگاری و جاودانه کردن آثار به جا مانده از دلاوریها و رشادتهای زنان در طول سالهای جنگ و حتی قبل از آن نیاز به همکاری نمایندگان تمام نهادهای ذیربط هستیم.

مسئول کمیته بانوان دفاع مقدس آذربایجان غربی اظهار کرد: در استان آذربایجان غربی نیز زنان حماسه آفرینی همچون نویسنده کتاب دا، من زنده ام و دختر شینا بسیار هستند ولی متأُسفانه تاکنون استفاده از این ظرفیت مورد غفلت مسئولین قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه همگان بر نقش مهم و تأثیرگذار زنان در جنگ و دفاع مقدس واقف هستند، تصریح کرد: زنان از تمام اقشار جامعه و همه سنین یکی از ارکان پیروزی انقلاب اسلامی بودند و زمانی که انقلاب شکل می گرفت نقش بزرگی در انقلاب ایفا کردند و توانمندی های خود را به اثبات رساندند.

سپهری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه زنان در سه حوزه فعالیت خط مقدم، پشتیبانی و پشت جبهه می کردند، اضافه کرد: زنان در حمایت و تشویق مردان در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی نقش داشتند و با پرورش فرزندان صالح راه مبارزه را مستمر کردند.

وی با تأکید بر اینکه امام خمینی (ره) نیز از زنان به خوبی یاد می کنند و زنان را به عنوان پشتوانه انقلاب و اسلام می دانند، گفت: بدون شک انقلاب بدون حضور بانوان به سرانجام نمی رسید و تثبیت نمی شد.

رئیس کمیته زنان و دفاع مقدس آذربایجان غربی بابیان اینکه زنان در حوزه های مختلف دفاع مقدس حضور خود را به اوج رساندند، اظهار داشت: زنان حماسه سازان گمنام دفاع مقدس بودند چراکه سرسختانه در برابر سختی های جنگ و مصائب آن ایستادند و  اکنون چشم امید کشور به نسل های آینده است.

وی افزود: بر اساس آمار ثبت شده تعداد 45 نفر از بانوان استان در اهواز و دزفول حتی رو در رو با دشمن جنگیدند و جمع آوری و حفظ و ثبت خاطرات این عزیزان هدف این کمیته است.

سپهری در پایان با بیان فعالیتهای بیشمار مادر شهید فلاح خواستار تبدیل خانه وی به یادمان و نشر فعالیتهای خیرخواهانه وی در این راستا شد.

انتهای پیام/