نامه سرگشاده نماینده خوی و چایپاره به وزیر بهداشت

سیب موز : none">

بدنبال انتشار مصاحبه وزیر بهداشت در خبرگزاری ایرنا و نوع گفته های دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی در ارتباط با حادثه آتش سوزی روستای شوریک، نماینده شهرستانهای خوی و چایپاره نامه سرگشاده ای منتشر کرد.

سیب موز: نامه سرگشاده نماینده خوی و چایپاره به وزیر بهداشت

به گزارش سیب موز به گزارش اروم نیوز به نقل از آذرنگاه، به دنبال مصاحبه وزیر محترم بهداشت و درمان با خبرنگار سایت جماران و انتشار آن در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و نوع پاسخ دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی به این سوال که «ما برخلاف کشورهای پیشرفته ظاهرا مبلغ زیادی را به بخش سلامت اختصاص نمی دهیم. تلاشی کرده اید که این بودجه را افزایش دهید؟» و ارتباط دادن موضوع به حادثه آتش سوزی روستای شوریک، نماینده شهرستان های خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، نامه سرگشاده ای را منتشر کرد.

در متن این آمده است:

آقای وزیر بهداشت! آیا فریاد از سر دلسوزی در مقابل مرگ شهروندان، بی انصافی است؟!

در یکی از مصاحبه ها، وزیر محترم بهداشت و درمان جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی در برابر این سوال خبرنگار که «ظاهراً ما برخلاف کشورهای پیشرفته، مبلغ زیادی را به بخش سلامت اختصاص نمی دهیم»، موضع گیری های بجا و قانونی اینجانب در برابر مشکلات درمانی مردم شهرستان های خوی و چایپاره و خصوصاً حادثه غم انگیز انفجار گاز در روستای شوریک را «قضاوت و صحبت های ناصواب» و «غیرمنصفانه» تلقی نموده که برای تنویر افکار عمومی، به ویژه شهروندان آگاه، فهیم و شهیدپرور شهرستان های خوی و چایپاره مطالبی را متذکر می شوم:

1.آقای وزیر! ظاهراً صحبت ها و قضاوت های ناصواب و دور از انصاف، بر زبان مبارک جنابعالی جاری شده است چرا که بنده چه در نطق شفاهی و چه در تذکرات کتبی یا مصاحبه با خبرگزاری ها، دو قسمت پر و خالی لیوان را یکجا دیده و قضاوت کرده ام. اگر به مواضع بنده در 2 ماه اخیر توجه فرمائید ملاحظه خواهید کرد که ابتدا از خدمات ارزشمند وزارت بهداشت و پرسنل درمانی (از شهرستان تا مرکز به ویژه انتقال مجروحان با هواپیما) تشکر کرده و سپس به بیان مشکلات واقعی و درد دل های مردم در زمینه سلامت پرداخته ام. البته شاید روابط عمومی محترم، اخبار را به صورت وارونه و غیرمنصفانه به شما گزارش می دهد! کما اینکه یکبار بعد از مصاحبه بنده با یکی از خبرگزاری ها، روابط عمومی محترم شما، مواضع یکی دیگر از نمایندگان مجلس را با بنده اشتباه گرفته بود که در پیگیری معاون محترم پارلمانی، موضوع آشکار و منجر به عذرخواهی ایشان گردید.

2.آقای قاضی زاده هاشمی! شما به جای اینکه درخواست واقعی اینجانب به عنوان نماینده مردم را مبنای برنامه ریزی برای حل مسائل و مشکلات قرار داده و نتیجه اقدامات عملی تان را به اینجانب و مردم گزارش دهید، فرافکنی کرده و «مشکل عدم گازکشی روستای شوریک» را غیرمرتبط با حوزه فعالیت وزارت بهداشت دانسته اید! آیا مشکل گاز روستای مذکور از وزارت بهداشت و درمان پیگیری شده است که چنین موضع گیری کرده اید؟ مگر نه اینکه اینجانب در نطق اضطراری خود که به امضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی هم رسیده است، حل مشکل گاز این روستا را از شرکت ملی گاز خواستار شده ام؟!

3.آقای وزیر! جهت اطلاع جنابعالی اعلام میدارم که اینجانب وکیل و نماینده مردم هستم نه وکیل الدوله و طبق سوگندی که در مقابل قرآن کریم ادا کرده ام، باتمام وجود از منافع مردم دفاع کرده و لحظه ای ساکت نخواهم نشست.

آقای وزیر! بنده هم می توانستم همانند برخی دیگر، در دفاع از منافع مردم دم فرو بندم و در مقابل بی عدالتی ها سکوت کنم و یا در دوره مسئولیت نمایندگی ام، برای منافع خود و اطرافیانم تلاش کنم و یا از تریبون مجلس به جای بیان مشکلات درمانی و بیمارستانی و عقب ماندگی های شهرستان، به مسائل شخصی و خانوادگی خود بپردازم؛ لکن اینجانب در پیشگاه خداوند و مردم سوگند خورده ام که در امانت سپرده شده از سوی مردم، خیانت نکنم.

4.آقای وزیر! کاش به عنوان وزیر دلسوز و پرتلاش دولت تدبیر و امید، برای یکبار هم که شده، از نماینده ای که مدافع حقوق مردم است تشکر می کردید تا فرهنگ واقع بینی و دفاع از محرومان در جامعه نهادینه شود.

آقای وزیر! امیدوارم فراموش تان نشده باشد که در جریان سفر به شهرستان خوی، وقتی با حذف بودجه بیمارستان آیت الله العظمی خویی(ره) از مصوبات سفر استانی دولت روبرو شدید، آن را برنتافتید و ناراحتی خود را اعلام کردید. آیا این موضع شما از سر قضاوت ناصواب و غیرمنصفانه بود یا از سر درد و دلسوزی؟!

5.آقای وزیر! اگر به شما گزارش دهم که در همان سفری که دستگاه ام.آر.آی شهرستان خوی به دستان شما افتتاح شد تا مردم دلشان را خوش کنند که حداقل اگر از بیمارستان آیت الله خویی سهمی گیرشان نیامد، مشکل تصویربرداری از طریق ام.آر.آی شان حل شده است، ولی با گذشت حدود 2 ماه از افتتاح آن، هنوز این دستگاه راه اندازی نشده است (البته در طول این مدت برای بررسی اوضاع دوبار گروه بازرسی فرستادم) آیا باز هم نگرانی ها و درخواست های ما را ناانصافی خواهید شمرد؟!

آقای وزیر! اگر به شما گزارش دهم که در مورد تأسیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان خوی، در حق مردم این شهرستان اجحاف صورت گرفته آیا باز این سخنان ناصواب خواهد بود؟! چرا که برای شهرهایی مجوز دانشکده علوم پزشکی صادر شده است که جمعیت آنها بسیار کمتر از شهرستان خوی بوده و سابقه دانشکده پرستاری آنها نیز با قدمت دانشکده پرستاری این شهرستان قابل مقایسه نیستند؛ برای نمونه، در بین شهرهای 26 گانه ای که دانشکده علوم پزشکی ایجاد شده، شهری با 100 هزار نفر جمعیت وجود دارد، در حالی که شهرستان خوی بیش از 400 هزار نفر جمعیت داشته و بیش از 25 سال هم از تاسیس دانشکده پرستاری آن می گذرد ولی هنوز موفق به اخذ مجوز دانشکده علوم پزشکی نشده است!؟

6.جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی! اگر در مواجهه با مشکلات و نیازهای مردم اینگونه عکس العمل نشان دهیم که «چون ساخت بیمارستانی 25 سال طول کشیده، پس تقصیر من نیست»، بایستی اینجانب نیز به عنوان نماینده ای که 2 ماه از فعالیتش می گذرد، ادعا کنم که وظیفه من هم نیست! حال آن که وظیفه هر دوی ماست که بی عدالتی را ریشه کن کرده و برای توسعه و رفع معضلات تلاش کنیم.

7.در خاتمه یادآور می شوم، همان طوری که در سفر هیات محترم دولت، به همراه آقای دکتر نوبخت قول دادید که برای بررسی و رفع مشکلات شهرستان خوی، بعد از ماه مبارک رمضان به این شهرستان سفر خواهید کرد، مردم برای تحقق وعده شما و رفع مشکلات شان لحظه شماری می کنند، چرا که در غیر این صورت، این مردم هستند که صحبت های ما را «ناصواب و غیرمنصفانه» تلقی خواهند کرد.

با آرزوی توفیقات روزافزون

سیدتقی کبیری ـ خادم و نماینده مردم شریف شهرستان های خوی و چایپاره

انتهای پیام/