مرغداران متحصن در مهاباد با تلگرام حقشان را گرفتند

سیب موز : none">

تحصن 18 روزه مرغداران در مقابل کشتارگاه مرغ مهاباد سرانجام به پیروزی رسید و متحصنان با صدور بیانیه ای تأکید کردند که موفقیت شان را مدیون تلگرام هستند.

سیب موز: مرغداران متحصن در مهاباد با تلگرام حقشان را گرفتند

به گزارش سیب موز به گزارش اروم نیوز به نقل از سولدوز خبر، 18 روز پیش بود که مرغدارانی از چندین استان کشور برای پیگیری مطالبات 6 میلیاردی شان که دو سالی میشد توسط کشتارگاه هما مرغ مهاباد پرداخت نشده بود در مهاباد دست به تحصن زدند.

چندین جلسه با مقامات شهری مهاباد، تشکیل شورای تأمین و دیدار با مسئولان کشتارگاه نه تنها کارگر نیافتاد بلکه کارگران هما مرغ هم به جمع متحصنان اضافه و خواهان توجه به حقوق اجحاف شده خود شدند.

گرمای هوا که روز به روز بر دمای آن افزوده می شد هر چند یکی دو نفر را راهی بیمارستان کرد اما باعث نشد تا متحصنان کم انگیزه شوند بلکه تعدادی از آنها فاز جدیدی از اعتراض را کلید زدند و با اعتصاب غذا جان تازه ای به روحیه متحصنان بخشیدند، اما وقتی بی توجهی ها به پیگیری های مرغداران ادامه پیدا کرد آنها تهدید کردند که به زودی هم صنف هایشان از سراسر کشور به جمع آن ها خواهند پیوست و برای ادامه کار هم بستن جاده مهاباد را در دستور کارشان قرار دادند.

تشکیل کمپین حمایتی در شبکه پیام رسان تلگرام و دعوت از مرغداران سراسر کشور، خبرنگاران، وکلا و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی به این کمپین باعث شد تا صدای آن به همه کشور برسد و صدا و سیمای مهاباد که تا اواخر تحصن سکوت کرده بود نیز مجبور شد به جمع متحصنان برود و به پوشش آن بپردازد.

سرانجام پس از 18 روز مقاومت مقامات شهری نقده از جمله امام جمعه نیز به موضوع ورود کرد و افزایش فشارها از طریق شبکه های اجتماعی، مسئولان کشتارگاه را مجبور کرد تمام مطالبات متحصنان را با صدور چک بپردازند.

مرغداران موفقیت آمیز بودن تحصنشان را در گرو "تلگرام" می دانند و با صدور بیانیه ای تأکید کردند که کمپین ایجاد شده برای حمایت از مرغدارن متحصن در مهاباد را برای حمایت از صنعت مرغداری در کشور همچنان حفظ خواهند کرد.

نکته جالب این اتفاق این است که هر چه می گذرد توجه افکار عمومی به شبکه های اجتماعی بیشتر می شود و سریعتر از آن تأثیر می پذیرند اما به همین مقدار مسئولان اهمیتی به فضای مجازی نمی دهند و از آن فاصله می گیرند و این شکاف نگران کننده بین مردم و مسئولین در فضای مجازی می تواند تبعات مختلفی داشته باشد.

انتهای پیام/