پول تبلیغات بازی های خارجی با کل هزینه های ما برابری می کند! / کشورهای خارجی پیشنهاد همکاری می دهند / در استان کسی از ما حمایت نمی کند

سیب موز : none">

با گوشی های همراه خود به جنگ داعش بروید! این خلاصه ماموریت کاربران بازی آندرویدی "دلاور" است که اخیرا توسط استادیو گونای و با حمایت سازمان سراج طراحی و روانه بازار شده است.

سیب موز: پول تبلیغات بازی های خارجی با کل هزینه های ما برابری می کند! / کشورهای خارجی پیشنهاد همکاری می دهند / در استان کسی از ما حمایت نمی کند

به گزارش سیب موز به گزارش اروم نیوز به نقل از ندای ارومیه، با گوشی های همراه خود به جنگ داعش بروید! این خلاصه ماموریت کاربران بازی آندرویدی "دلاور" است که اخیرا توسط استادیو گونای و با حمایت سازمان سراج طراحی و روانه بازار شده است.

کاربران دلاور با به کار بردن سلاح های مختلف به جنگ گروهک تروریستی داعش رفته و اسرا را از چنگ آن آزاد خواهند کرد.

این بازی ویدوئی به سه زبان ترکی، فارسی و انگیلسی در 50 مرحله و در دو گیم پلی دفاعی و تن به تن طراحی شده و در همین مدت کوتاه استقبال خوبی از آن صورت گرفته است.

کیوان ملک محمدی، سازنده این بازی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی ندای ارومیه، با اشاره به انگیزه و چگونگی ساخت این بازی اظهار کرد: استارت اولیه طراحی و ساخت بازی دلاور پنج ماه قبل زده شد و با توجه به لزوم و ضرورت فرهنگ سازی برای مقابله با گروه های تکفیری، جنگ با گروهک تروریستی داعش به عنوان محور آن در نظر گرفته شد.

وی افزود: تلاش شده طراحی و ساخت این بازی به نحوی صورت بگیرد که تقریبا تمام سنین و حتی بزرگسالان مخاطب آن باشند.

این بازی ساز جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: همچنین در فرآیند تولید بازی دلاور تمهیداتی اندیشیده شد که آثار مخرب معمول بازی های جنگی برای سنین پایین حذف شود؛ هر چند این تصمیم کار تقریبا سخت و زمان بری بود اما ضرورت آن احساس می شد.

وی با اشاره به هزینه صرف شده برای تولید بازی دلاور اظهار کرد: ساخت این بازی ویدئویی حدود 30 میلیون تومان هزینه داشت و مدت ساخت آن پس از بررسی ها و ارزیابی های اولیه،  پنج ماه به طول انجامید که البته نسبت به نمونه های مشابه در زمان کوتاه تر و با هزینه پایین تر صورت گرفت.

این جوان نخبه ارومیه ای در ادامه گفت: تاکنون هیچ حمایتی از فعالیت های ما نه تنها در شهر و استان بلکه حتی در سطح کشور نیز انجام نشده بود و پس از ده پروژه، این اولین حمایتی است که از ما صورت گرفته است؛ در تمام کارهای قبلی نیز کلیه هزینه ها را خودمان متقبل شدیم و ریسک آن را با هزینه های شخصی به جان خریدیم.

ملک محمدی اضافه کرد: حمایت از این عرصه در حالی مورد غفلت واقع شده که در کشورهای خارجی و حتی برخی کشورهای اطراف با سرمایه گذاری های گسترده ای که صورت می گیرد و آنان از این طریق اقدام به ترویج تفکرات و فرهنگ خود می کنند.

وی ضمن بیان این که تنها درصدی از هزینه هایی که کشورهای خارجی برای تبلیغ محصولات تولید شده شان صرف می کنند برابر با کل هزینه تولید بازی دلاور و نمونه های مشابه است، خاطرنشان کرد: اگر در کشورهای همسایه حتی به عنوان یک کارمند ساده در این عرصه فعالیت کنیم می توانیم درآمدی چند برابر بیشتر از درآمد فعلی داشته باشیم اما ریسک ها را پذیرفتیم و بنده علی رغم این که تاکنون چندین بار پیشنهاد همکاری از کشورهای اطراف نظیر ترکیه و جمهوری آذربایجان داشته ام، ترجیح دادم در ایران به فعالیت خود ادامه دهم.

این نخبه جوان با اشاره به نقش بسزای بازی های رایانه ای در مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان، اظهار کرد: بدون شک بازی های رایانه ای یکی از ابزارهای مهم و کارآمد در عرصه جنگ نرم است و مقابله با نفوذ فرهنگی دشمن از طریق این بازی ها امکان پذیر نیست مگر با ترویج نسخه های داخلی و بومی.

وی ادامه داد: بازی های ویدئویی بومی همچنین می توانند نقش بسزایی در فرهنگ سازی و آموزش و همچنین ترویج گردشگری از طریق معرفی مکان های تاریخی داشته باشند و با توجه به بازده کوتاه مدت و قابلیت بالای درآمدزایی تاثیر چشمگیری را در اشتغالزایی و ارزآوری به کشور در پی داشته باشند.

انتهای پیام/