پیوس: رضاییان می تواند برگ برنده پرسپولیس در دربی باشد

پیوس: رضاییان می تواند برگ برنده پرسپولیس در دربی باشد

سیب موز: پیوس: رضاییان می تواند برگ برنده پرسپولیس در دربی باشد

سیب موز فوتبال ایران > لیگ برتر - مهاجم نامدار اسبق پرسپولیس گفت: به برانکو می گویم که از رامین رضاییان در دربی استفاده کند چراکه او سرشار از انگیزه است و می تواند برگ برنده پرسپولیس در بازی روز جمعه باشد.

به گزارش خبرورزشی، فرشاد پیوس در خصوص دربی 83 که روز جمعه برگزار می شود، گفت: امسال دربی با همه بازی هایی که این دو تیم انجام داده اند فرق می کند چراکه پرسپولیس در جدول صدرنشین است و از طرف دیگر استقلال در رده چهاردهم قرار دارد و سال های قبل اختلاف این دو تیم اینقدر زیاد نبود. پرسپولیس با انگیزه است و از طرف دیگر استقلال برای اعاده حیثیت به این بازی می آید چراکه آنها برد می خواهند تا منصوریان در استقلال باقی بماند چون او تحت فشار زیادی است. از طرف دیگر پرسپولیس کاملا خونسرد وارد زمین می شود و روی کاغذ این تیم برنده دربی خواهد بود هرچند که در فوتبال چیزی قابل پیش بینی نیست.

به گزارش سیب موز وی ادامه داد: به نظرم دربی 83 حتما گل دارد چراکه مهاجمان هر دو تیم بسیار آماده هستند و می توانند در این بازی گل بزنند هرچند که این را در نظر بگیرید که مدافعان پرسپولیس نسبت به استقلال بهتر هستند. مهدی رحمتی هم دروازه بان تیم ملی بوده و از طرفی علیرضا بیرانوند دروازه بان بسیار خوبی است و به نظرم همه این عوامل دست به دست هم خواهند داد تا یک دربی جذاب را تماشا کنیم.

وی در مورد آنالیز فنی اش از عملکرد پرسپولیس و ترکیب احتمالی این تیم تصریح کرد: خوشبختانه امسال پرسپولیس نسبت به فصل گذشته مهره های با ارزش تری دارد این موضوع دست برانکو را باز می گذارد تا تعویض های خوبی در زمان بازی انجام دهد. پرسپولیسی ها خیلی خوب حمله می کنند و خیلی خوب جمع شده و به دفاع می پردازند. بیرانوند دروازه بانی است که سال ها می تواند در پرسپولیس و تیم ملی بازی کند و در خط دفاع هم محمد انصاری و سیدجلال حسینی به هماهنگی خوبی رسیدند. به نظر من منطقی است که حسین ماهینی در این بازی دفاع چپ باشد و رامین رضاییان در دفاع راست بازی کند و من این مسئله را حتما به برانکو میگویم چراکه رضاییان کوهی از انگیزه است و می تواند برگ برنده ما در این بازی باشد.

پیوس اظهار داشت: از طرف دیگر امید عالیشاه و فرشاد احمدزاده تک به تک ها را خیلی خوب رد می کنند. کمال کامیابی نیا هم یک بازیکن درگیرشونده است که روز سختی را برای استقلالی ها رقم خواهد زد. او به خوبی می تواند تیم را بالانس کند. محسن مسلمان هم یک پلی میکر سرحال است که می تواند تیم را به خوبی راه بیندازد. در خط حمله هم علی علیپور و مهدی طارمی بسیار خوب عمل می کنند و می توانند روز سختی برای استقلالی ها رقم بزنند. طارمی در این چند هفته گل نزده و اگر همان طارمی سرحال باشد می تواند از دربی گل زدن هایش را آغاز کند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد وضعیت استقلال هم خاطرنشان کرد: استقلال تیم دست و پا بسته ای نیست و آنها با انگیزه زیادی به این بازی می آیند. پرسپولیسی ها باید مراقب امید ابراهیمی و فرشید اسماعیلی باشند. به نظرم هر تیمی که برتری عددی در خط هافبک داشته باشد می تواند نبض بازی را در اختیار بگیرد هرچند که از همه اینها مهم تر مسائل روحی و روانی است. زمانی که ما بازی می کردیم علی پروین از روی نیمکت بلند نمی شد و آرامش او به ما کمک زیادی می کرد و این مسئله شانس برنده شدن ما را در بازی ها بیشتر می کرد. به نظرم پرسپولیس می تواند این استقلال را شکست دهد.

پیوس در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما از این بازی چیست؟ گفت: من فکر می کنم این دربی برنده داشته باشد چراکه هر دو تیم خوب هستند و با همه احترامی که برای هواداران استقلال قائلم اما با همه وجود می خواهم که پرسپولیس برنده باشد.

وی در پایان در خصوص اینکه گلزنان احتمالی دربی را چه بازیکنانی می دانید؟ افزود: پیش بینی گلزن واقعا سخت است اما حس می کنم مهدی طارمی و امید عالیشاه می توانند گلزنان این بازی باشند.