از خاطره بد پرسپولیسی ها از منصوریان تا حضور 2 بازیکن جنجالی در ترکیب سرخابی ها

از خاطره بد پرسپولیسی ها از منصوریان تا حضور 2 بازیکن جنجالی در ترکیب سرخابی ها

سیب موز: از خاطره بد پرسپولیسی ها از منصوریان تا حضور 2 بازیکن جنجالی در ترکیب سرخابی ها

سیب موز فوتبال ایران - تیم های استقلال و پرسپولیس روز جمعه برگزار کننده دربی هشتادوسوم خواهند بود.

به گزارش خبرورزشی، تیم های استقلال و پرسپولیس روز جمعه هفته جاری برگزار کننده هشتاد و سومین دربی پایتخت خواهند بود. این دربی هم همچون دربی های پیشین حساسیت های فراوانی را به دنبال خواهد داشت و باید دید در نهایت کدام یک از این دو تیم برنده دربی هشتادو سوم خواهد شد.

به گزارش سیب موز در ادامه 10 نکته درباره دربی روز جمعه را می خوانید.

*منصوریان برای اولین بار سرمربیگری در دربی را تجربه خواهد کرد. او تا به حال نتوانسته نتایج خوبی با استقلال کسب کند و نتیجه دربی می تواند ابقا یا اخراج او را از استقلال تعیین و مشخص کند.

*با توجه به صندلی دار شدن طبقه دوم ورزشگاه آزادی نمی توان درباره حضور 100 هزار نفر در ورزشگاه آزادی صحبتی به میان آورد. با توجه به این مسئله نهایتا 85 هزا نفر دربی را از نزدیک تماشا خواهند کرد.

*برد پرگل پرسپولیس در آخرین دربی باعث بالا رفتن توقعات هواداران این تیم شده است. آن هم در شرایطی که استقلالی ها روزهای خوبی را سپری نمی کنند و هواداران پرسپولیس امیدوارند تیم محبوبشان بتواند یکبار دیگر تیم استقلال را گلباران کند.

* تقابل نفتی های سابق هم یکی دیگر از اتفاقات جالب دربی روز جمعه خواهد بود. قربانی، حقدوست و زکی پور بازیکنانی بودند که فصل گذشته در تیم نفت تهران بازی می کردند و در تیم پرسپولیس هم بازیکنانی همچون امیری، بیرانوند و جلال حسینی چنین شرایطی دارند. ضمن اینکه منصوریان هم فصل گذشته هدایت نفت تهران را بر عهده داشت.

* وحید امیری و کاوه رضایی دو بازیکنی بودند که در فصل نقل وانتقالات مذاکرات زیادی با باشگاه های استقلال و پرسپولیس داشتند اما سرانجام به تیم های مقابل پیوستند و حضور این 2 بازیکن در دربی روز جمعه حساسیت این دیدار را دوچندان خواهد کرد. هر چند مشخص نیست وجید امیری به این بازی خواهد رسید یا خیر.

* با وجود اینکه استقلالی ها در رده چهاردهم و پرسپولیسی ها صدرنشین جدول هستند اما گل های زده شاگردان منصوریان از گل های زده پرسپولیس بیشتر است. عدم موفقیت مهاجمان پرسپولیس در بازی های گذشته این تیم می تواند نگرانی برانکو را برای دربی به همراه داشته باشد.

*یکی از عواملی که باعث شد پرسپولیس در فصل گذشته قهرمان نشود شکست این تیم مقابل نفت تهران بود. تیمی که سرمربیگری اش را سرمربی فعلی استقلال بر عهده داشت و همین مسئله می تواند برتری روحی منصوریان را مقابل برانکو به همراه داشته باشد.

* قضاوت این دیدار بر عهده علیرضا فغانی است. داوری که فینال مسابقات فوتبال المپیک ریو را سوت زد و سرخابی های پایتخت نمی توانند بهانه ای پیرامون انتخاب داور دربی داشته باشند.

* خط دفاعی پرسپولیس نسبت به خط دفاعی استقلال مستحکم تر است. پرسپولیسی ها در 5 دیدار گذشته خود تنها یک گل دریافت کردند اما شاگردان منصوریان دروازه شان را 7 بار باز شده دیدند. شاید دربی جمعه بتواند تعداد گل های زده پرسولیس را به تعداد قابل توجهی افزایش دهد.

* اگر استقلال بتواند برنده دربی شود احتمال اینکه در ادامه لیگ روند صعودی داشته باشد بسیار زیاد است. در غیر اینصورت این تیم بیشتر از گذشته دچار بحران خواهد شد.