رد پای پرسپولیس در جنجال های فوتبال ایران/ کمیته اخلاق کجایی؟ دقیقاً کجایی؟!

سیب موز گزارش ؛

رد پای پرسپولیس در جنجال های فوتبال ایران/ کمیته اخلاق کجایی؟ دقیقاً کجایی؟!

رد پای پرسپولیس در جنجال های فوتبال ایران/ کمیته اخلاق کجایی؟ دقیقاً کجایی؟!

سیب موز: رد پای پرسپولیس در جنجال های فوتبال ایران/ کمیته اخلاق کجایی؟ دقیقاً کجایی؟!

در دیدارهای جنجالی اخیر لیگ برتر فوتبال ایران همیشه پای یک تیم در میان است و آن هم تیمی نیست جز پرسپولیس تهران!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، حساس ترین دیدار هفته پنجم لیگ برتر فوتبال روز گذشته بین تیم های تراکتورسازی و پرسپولیس در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی برگزار و در حالی با تساوی بدون گل به پایان رسید که اتمام آن برابر بود با آغاز حاشیه و جنجال های فراوان و همانگونه که انتظار می رفت رسانه های نوشتاری که جز پرسپولیس و استقلال تیتری به ندرت در خصوص دیگر تیم های لیگ برتر در صفحات اصلی آنها دیده می شود، انگشت اتهام را به سمت تراکتورسازی و هوادارانش گرفته و با اخبار غیرواقعی، تبریزی ها را عامل اتفاقات معرفی کردند.

به گزارش سیب موز

با عبور از این نکته که باعث و بانی تمام جنجال های روز گذشته فرشاد احمدزاده بازیکن پرسپولیس تهران بود و این بازیکن با حرکت زشت و ناپسند خود هواداران تراکتورسازی را تحریک کرده و سرآغاز حواشی پایان بازی شد؛ یک مسئله در نوع خود بسیار جالب توجه جلوه می دهد و آن هم رد پای تیم تهرانی در جنجال های اخیر فوتبال ایران است!

اگر فلش بکی به دیدارهای فصول گذشته لیگ برتر بزنیم در اکثر دیدارهای جنجالی فوتبال ایران، پرسپولیس یک طرف ماجراست. از بازی های معروف این تیم با سپاهان که بگذریم، در همین فصل گذشته تنها سه دیدار با جنجال هواداران همراه شد که یکی از آنها دیدار پرسپولیس با تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی بود و دو بازی دیگر نیز دیدار استقلال اهواز و پرسپولیس در تختی اهواز و گسترش فولاد و پرسپولیس در ورزشگاه یادگار امام تبریز.

جالب اینکه پرسپولیسی ها قبل از حضور در تبریز در حرکتی رو به جلو دم از ناامنی می زدند و سناریوی اتفاقات روز گذشته کاملاً قابل پیش بینی بود چراکه قبل از این بازی سه دیدار در ورزشگاه اختصاصی بدون کوچکترین حاشیه برگزار شده بود و دلیلی برای ناامن خواندن آن وجود نداشت.

در بازی دیروز این سناریوی از پیش برنامه ریزی شده ابتدا توسط داور به خوبی اجرا شد؛ جایی که اشکان خورشیدی بازی را برای پرسپولیسی ها قبل از دربی پایتخت مدیریت کرد تا سرخ پوشان تهرانی بدون تلفات به بازی استقلال برسند و از همه مهمتر سوت های یکطرفه این داور موجب شد تا پرسپولیس از این بازی با ادامه صدرنشینی قسر در برود.

در ادامه بازیکنان، هواداران و خبرنگاران تیم تهرانی این سناریو را تکمیل کردند؛ خبرنگاری که روز قبل از بازی اقدام فرهنگی باشگاه تراکتورسازی را در سایت رسمی باشگاه پرسپولیس به هواداران تیم خویش نسبت داده بود، کاملاً مبرهن می نمود که برای انجام سناریویی به تبریز آمده است و یا بازیکنی که همواره عامل تحریک هواداران فوتبال تبریز شده است و یا هوادارانی که نیمکت تراکتورسازی را در فصل گذشته نارنجک باران کردند.

حال گفته می شود اتفاقات و حواشی این بازی به کمیته اخلاق کشیده خواهد شد. اما سوال این است که این کمیته در کجای فوتبال ایران قرار دارد و دقیقاً کجاست؟ وقتی به بازی چند هفته پیش گسترش فولاد و پرسپولیس که در تبریز برگزار شد، نگاهی بیاندازیم فرشاد احمدزاده بارها و بارها موجب تحریک هواداران تبریزی شد که در تایید این امر می توان به شادی غیراخلاقی او با محسن مسلمان اشاره کرد، اما آیا کمیته ای برای برخورد با این بازیکن وجود داشت؟ یا حتی کمیته انضباطی که در تمامی آراء و جرایم آن یک پای تراکتورسازی و تیم های تبریزی در میان است، آیا در رأی صادره برای آن بازی جز جریمه گسترش فولاد، برخورد یا حتی تذکری با بازیکن خاطی پرسپولیس داشت؟

بدین ترتیب در یک کلام می توان عنوان کرد که وقتی تیم پرسپولیس تهران مسبب اصلی جنجال های فوتبال ایران است و هیچ برخوردی با این تیم، بازیکنان و عوامل آن صورت نمی گیرد، وقوع چنین اتفاقاتی زیاد هم غیرطبیعی نیست.

انتهای پیام/م