غیاثی: اشتباهات گذشته فغانی را یادآوری نکنیم/ داور را نقد کردم نه مدافع پرسپولیس را

سیب موز ویلیامز به سود ایران در عربستان اشتباه کردغیاثی: اشتباهات گذشته فغانی را یادآوری نکنیم/ داور را نقد کردم نه مدافع پرسپولیس را

غیاثی: اشتباهات گذشته فغانی را یادآوری نکنیم/ داور را نقد کردم نه مدافع پرسپولیس

سیب موز: غیاثی: اشتباهات گذشته فغانی را یادآوری نکنیم/ داور را نقد کردم نه مدافع پرسپولیس را رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: من عملکرد داور را نقد کردم نه عملکرد بازیکن پرسپولیس را.

سیدرضا غیاثی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اظهارات سیدجلال حسینی مدافع  ملی پوش پرسپولیس که گفته اگر نتواند ثابت کند خطای پنالتی روی بازیکن تراکتورسازی انجام داده ام هرچه حقش است به او می گویم، گفت: ایشان علیه من موضع گرفته و گفته که نباید می گفتم که داور پنالتی تیم تراکتورسازی را ندیده است من به سیدجلال حسینی به عنوان یک بازیکن با اخلاق و ملی احترام زیادی قائل هستم و ایشان باید بداند که نه تنها من بلکه تمامی کارشناسان داوری وقتی عملکرد داوری یک مسابقه را ارزیابی می کنند در واقع عملکرد داور را نقد می کنند نه عملکرد بازیکنان را. من هم در این مسابقه داور را نقد کردم نه رفتار مدافع پرسپولیس را.

به گزارش سیب موز وی ادامه داد: من به عنوان کارشناس داوری اصلا کاری به رفتار بازیکنان ندارم و رفتار آنها در زمین مسابقه به بنده ارتباطی پیدا نمی کند بلکه افراد دیگری هستند که رفتار بازیکنان را در زمین نقد و ارزیابی می کنند.

رئیس سابق کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد انتخاب علیرضا فغانی به عنوان داور دربی 83 گفت: فغانی بازی های حساس و مهم بین المللی مثل فینال جام ملت های آسیا، فینال جام باشگاه های جهان و فینال فوتبال المپیک را قضاوت کرده است. بنابراین وقتی چنین داوری در کشورمان داریم او باید دربی را قضاوت کند . دربی متعلق به برترین داور کشور است.همان طوری که ترکی هم این بازی را قضاوت کرده است.

غیاثی افزود: باید همه به فغانی کمک کنیم تا بتواند این بازی را هم مثل مسابقات مهمی چون فینال المپیک خوب سوت بزند. مربیان، بازیکنان و مسئولان باشگاه ها و حتی هواداران نباید اشتباه های گذشته او را یادآوری کنیم و به رخش بکشیم. رسانه ها نیز نباید برایش پرونده سازی کنند و بگویند که در فلان بازی در فلان سال اشتباه کرده است. همه باید کمکش کنیم.

غیاثی در مورد اینکه اما مسئولان فدراسیون فوتبال اکنون اشتباه بنجامین ویلیامز داور استرالیایی در بازی با عراق را به رخش می کشیم گفت: این کار هم درست نیست. چرا یادمان می رود که همین داور استرالیایی در عربستان یک پنالتی تیم عربستان را ندید و ناخواسته به سود ما قضاوت کرد.

انتهای پیام/ر