کشف شهاب سنگ 30 تنی در آرژانتین

سیب موز: محققان موفق به شناسایی شهاب سنگی در آرژانتین شده اند که در نوع خود یکی از بزرگترین سنگهای فضایی کشف شده در زمین محسوب می شود. این شهاب سنگ با وزن 30 هزار و 800 کیلوگرم توجه کارشناسان زمین شناسی و علوم فضایی را به خود جلب کرده است. امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 69 خبرگزاری مهر: محققان موفق به شناسایی شهاب سنگی در آرژانتین شده اند که در نوع خود یکی از بزرگترین سنگهای فضایی کشف شده در زمین محسوب می شود. این شهاب سنگ با وزن 30 هزار و 800 کیلوگرم توجه کارشناسان زمین شناسی و علوم فضایی را به خود جلب کرده است.

این کشف مهم در فاصله 1078 کیلومتری جنوب غرب بوینس آیرس، مرکز آرژانتین روی داده است. تصور می شود این شهاب سنگ حدود 4 هزار سال پیش و در حین بارشهای شهاب سنگی به زمین برخورد کرده باشد.

به گزارش سیب موز: درحالی که این شهاب سنگ با وزن کمی بیش از 30 تن به عنوان دومین شهاب سنگ بزرگ شناسایی شده در زمین به حساب می آید اما دانشمندان قضاوت در این زمینه را زود می دانند و از لزوم اندازه گیریهای دقیق تر خبر می دهند.

کشف شهاب سنگ 30 تنی در آرژانتین

سیب موز: کشف شهاب سنگ 30 تنی در آرژانتین

رکورد بزرگترین شهاب سنگ شناسایی شده در زمین متعلق به سنگی به نام Hoba است که 66 تن وزن دارد. این سنگ فضایی حدود یک قرن پیش در نامیبیا کشف شد.

نکته جالب توجه این است که Hoba به دلیل بزرگی قابل توجهی که دارد در همان نقطه ای که شناسایی شده باقیمانده و اطلاعاتی از دل آن به دست نیامده است. تصور می شود این شهاب سنگ حدود 80 هزار سال پیش به زمین برخورد کرده باشد. دانشمندان عمر آن را بین 190 تا 410 میلیون سال عنوان کرده اند.

شهاب سنگ بزرگ دیگری که می تواند رقیب سنگ تازه شناسایی شده باشد El Chaco نام دارد که با 37 تن وزن در همان اطراف کشف شده است.