تشدید بیش فعالی با شکلات و نوشابه

تشدید بیش فعالی با شکلات و نوشابه

سیب موز: تشدید بیش فعالی با شکلات و نوشابه

سیب موز سید مرتضی صفوی  با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین روش های پیشگیری از اختلال بیش فعالی، برقراری نظم و قانون در زندگی روزمره کودک است، اظهار کرد: مهم ترین نکته در درمان اختلال بیش فعالی تشخیص به موقع آن است. این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه به والدین دارای کودکان مبتلا به بیش فعالی توصیه می شود ضمن استفاده از دارو درمانی به تغذیه این کودکان نیز توجه کنند، ادامه داد: برای نمونه مصرف مواد قندی مانند قند، شکر، مربا، شربت، نوشابه، پولک، آبنات، شکلات و شیرینی در این کودکان باید بسیار محدود شود.

صفوی خاطر نشان کرد: همچنین کافیئن موجود در قهوه، شکلات و نوشابه های سیاه باید از هرم غذایی کودکان بیش فعال حذف شود، زیرا بیش فعالی را تشدید می کند.وی با بیان اینکه کودکان بیش فعال باید از مواد غذایی آرام بخش استفاده کنند، ادامه داد: مواد عذایی آرام بخش برای نمونه در سبزیجات ریحان، در لبنیات ماست و هم چنین شامل استفاده از خوراک های دریایی یافت می شود و مصرف این دسته مواد غذایی منجر به آرام بخشی در کودکان می شود.

به گزارش سیب موز این متخصص تغذیه گفت: بیش فعالی بیشتر در دوران کودکی رخ می دهد و بیش فعالی در بزرگسالان نادر است.صفوی با اشاره به اینکه یکی از شایع ترین اختلالات روانپزشکی در کودکان اختلال بیش فعالی همراه با نقص توجه است، افزود: این اختلال در پسران سه برابر دختران است.