2436 پروژه کشاورزی در هفته دولت به بهره برداری می رسد

2436 پروژه کشاورزی در هفته دولت به بهره برداری می رسد

سیب موز:

2436 پروژه کشاورزی در هفته دولت به بهره برداری می رسد

سیب موز دبیر ستاد بزرگداشت هفته دولت وزارت جهاد کشاورزی:

2436 پروژه کشاورزی در هفته دولت به بهره برداری می رسد

با افتتاح این پروژه ها، 52 هزار و 691 فرصت شغلی مستقیم ایجاد می شود و 83 هزار و 432 خانوار از مزایای این پروژه ها بهره مند خواهند شد

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دولت وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال همزمان با هفته دولت، دو هزار و 436 پروژه در زمینه های مختلف کشاورزی به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، شاهرخ رمضان نژاد با بیان این که پروژه های بخش کشاورزی با اعتباری نزدیک به یک هزار و 537 میلیارد تومان به اجرا درآمده، افزود: این پروژه ها در زیربخش های آب و خاک و زیربنایی،دام و طیور و آبزیان، صنایع تکمیلی و تبدیلی کشاورزی، منابع طبیعی، حوزه های باغبانی و زراعی، تعاونی های روستایی و عشایری با حضور مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان استانی و شهرستانی طی هفته دولت به بهره برداری می رسد.

به گزارش سیب موز وی تصریح کرد:با افتتاح این پروژه ها، 52 هزار و 691 فرصت شغلی مستقیم ایجاد می شود و 83 هزار و 432 خانوار از مزایای این پروژه ها بهره مند خواهند شد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی بیشترین تعداد پروژه های افتتاحی هفته دولت را در حوزه های آب و خاک با یک هزار و 506 پروژه،تولیدات دامی با 342 پروژه و باغبانی و زراعی با 176 پروژه و صنایع کشاورزی با تعداد 146 پروژه اعلام کرد.

وی اضافه کرد: بیشترین پروژه های بخش کشاورزی در هفته دولت در استان های سیستان و بلوچستان با 210 پروژه،خراسان جنوبی با 197 پروژه،آذربایجان غربی با 158 پروژه،خراسان رضوی با 154 پروژه،کردستان با 129 پروژه و استان مازندران با 117 پروژه، به بهره بردای می رسد.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دولت وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد:با توجه به اهمیت منابع آب و خاک در پایداری تولیدات کشاورزی،بیشترین سرمایه گذاری ها برای اجرای پروژه های بهره برداری بهینه از این منایع پایه با توسعه سامانه های نوین آبیاری،شبکه های آبیاری و زهکشی و تجهیز و نوسازی اراضی و... انجام گرفته است و در هفته دولت بیش از 1500 پروژه آب و خاک در کشور افتتاح و بهره برداری می شود.