ایران و نیجریه می توانند نقش تعیین کننده در مجامع و سازمان های بین المللی داشته باشند

ایران و نیجریه می توانند نقش تعیین کننده در مجامع و سازمان های بین المللی

سیب موز:

ایران و نیجریه می توانند نقش تعیین کننده در مجامع و سازمان های بین المللی داشته باشند

سیب موز وزیر امور خارجه :

ایران و نیجریه می توانند نقش تعیین کننده در مجامع و سازمان های بین المللی داشته باشند

دو کشور می توانند در مجامع و سازمان های مختلف بین المللی مانند اوپک، جنبش غیرمتعهدها، سازمان کشورهای اسلامی در حال توسعه (d8)و سازمان همکاری اسلامی همکاری و نقش تاثیر گذار و مهمی داشته باشند.

وزیر امور خارجه بر عزم ایران برای تحکیم روابط اقتصادی با نیجریه تاکید کرد و گفت: دو کشور می توانند نقش تعیین کننده در مجامع و سازمان های بین المللی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، محمدجواد ظریف روز دوشنبه در نشست همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و نیجریه افزود: دو کشور می توانند در مجامع و سازمان های مختلف بین المللی مانند اوپک، جنبش غیرمتعهدها، سازمان کشورهای اسلامی در حال توسعه (d8)و سازمان همکاری اسلامی همکاری و نقش تاثیر گذار و مهمی داشته باشند.

به گزارش سیب موز وی یادآور شد: حضور بخش های مختلف اقتصادی و تجاری در هیات اعزامی ایران به آفریقا نشان دهنده عزم این کشور برای تحکیم روابط اقتصادی کشورهای در این قاره است.

وزیر امور خارجه ایران خطاب به تجار و فعالان اقتصادی نیجریه ای اظهار داشت: هر بخشی را که نیاز به همکاری دارید هم اکنون در این نشست حضور دارند که می توانید با آنان گفت و گو کنید.

جفری اونی اما وزیر امور خارجه نیجریه نیز در این نشست گفت: سال گذشته وقتی از ایران دیدار کردم تحت تاثیر پیشرفت های شگرف ایران در همه زمینه ها آن هم در شرایط تحریم قرار گرفتم.

وی با بیان این که از رفع تحریم های ایران بسیار خرسندیم و از آن استقبال می کنیم، تصریح کرد: نیجریه از گسترش روابط و همکاری ها در همه زمینه های علمی، فناوری، اقتصادی و تجاری حمایت می کند.

به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه شب گذشته به همراه یک هیات سیاسی و اقتصادی در نخستین مرحله از سفر دوره ای خود به غرب آفریقا وارد آبوجا پایتخت نیجریه شد.

وی امروز ضمن دیدار با همتای نیجریه ای خود در نشست همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و نیجریه شرکت کرد.وزیر امور خارجه ایران قرار است امروز با روسای جمهوری و مجلس نیجریه دیدار و گفت و گو کند و پس از آن عازم غنا می شود.

ظریف پس از غنا به گینه کوناکری و مالی سفر می کند.