عملیات ساخت بزرگترین واحد اشتغالزایی کرمانشاه آغاز شد

عملیات ساخت بزرگترین واحد اشتغالزایی کرمانشاه آغاز شد

سیب موز:

عملیات ساخت بزرگترین واحد اشتغالزایی کرمانشاه آغاز شد

سیب موز عملیات ساخت بزرگترین واحد اشتغالزایی کرمانشاه آغاز شد

در سفر امروز رئیس جمهوری و هیات دولت به استان کرمانشاه، کلنگ مجتمع زاگرس تایر در زمینی به مساحت 65 هکتار به زمین زده شد تا این مجتمع در زمان بهره برداری زمینه اشتغال 12 هزار و 500 نفر را فراهم کند.

عملیات اجرایی کارخانه زاگرس تایر کرمانشاه به عنوان بزرگترین واحد اشتغالزایی این استان روز یکشنبه همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به این استان با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، در سفر امروز رئیس جمهوری و هیات دولت به استان کرمانشاه، کلنگ مجتمع زاگرس تایر در زمینی به مساحت 65 هکتار به زمین زده شد تا این مجتمع در زمان بهره برداری زمینه اشتغال 12 هزار و 500 نفر را فراهم کند.

به گزارش سیب موز میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در این طرح 9 هزار میلیارد ریال است و 130 میلیون یورو نیز از سوی بانک صنعت و معدن برای اجرای این طرح صنعتی سرمایه تامین خواهد شد.

37 درصد از محصولات تولیدی این مجتمع معادل 18 هزار و 500 تن به ارزش تقریبی 56 میلیون دلار در زمان بهره برداری به کشورهای عراق، کویت، یمن، قزاقستان، ازبکستان، افغانستان و پاکستان صادر خواهد شد و باقی تولید نیز به مصرف داخلی می رسد.

این مجتمع صنعتی قرار است درمدت 18 ماه ساخته شود و برای گام اول، تولید سالانه 55 هزار تن انواع لاستیک رادیال خودروهای سواری، وانت، باری و اتوبوس پیش بینی شده است.

پس از بهره برداری 2 هزار و 500 نفر به صورت مستقیم و پس از گذراندن دوره های آموزشی، حدود 10 هزار نفر به صورت غیرمستقیم در این مجتمع صنعتی مشغول کار خواهند شد.

در استان کرمانشاه بالغ بر 970 واحد صنعتی با اشتغالزایی اسمی حدود 28 هزار نفر وجود دارد.

دکتر روحانی رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت در قالب بیست ونهمین سفر استانی روز یکشنبه 27 تیر ماه 95 میهمان مردم کرمانشاه هستند.