2هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح حمایتی خدمات دندانپزشکی نیاز داریم

2هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح حمایتی خدمات دندانپزشکی نیاز داریم

سیب موز:

2هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح حمایتی خدمات دندانپزشکی نیاز داریم

سیب موز وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی :

2هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح حمایتی خدمات دندانپزشکی نیاز داریم

برای اجرای طرح حمایتی و ارائه خدمات دندانپزشکی به دو هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای اجرای طرح حمایتی و ارائه خدمات دندانپزشکی به دو هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا،سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر پنجشنبه در سفر به شهرکرد در جمع رسانه های استان چهارمحال وبختیاری افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی دولت و همچنین کاهش قیمت نفت اجرای این طرح مستلزم تامین اعتبار از سوی دولت است.

به گزارش سیب موز وی گفت: هم اکنون خدمات دندانپزشکی در بخش دولتی زیر 10درصد ارائه می شود و این در حالی است که خدمات پزشکی دولتی بالای 80 درصد است.

وی گفت ، پایین بودن میزان ارائه خدمات دولتی به حوزه دندانپزشکی موجب کاهش رقابت بین بخش خصوصی و دولتی شده و این امر نارضایتی مردم را به دنبال دارد.

هاشمی ،به برنامه ریزی برای اجرای طرح جامع حمایتی بخش دولتی در حوزه دندانپزشکی در ادامه طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: برای اجرای این بسته حمایتی قول مشروط نیر داده شد که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز در حوزه دندانپزشکی در قالب بیمه ها، کمک جدی در این حوزه انجام شود .

وی به تغییر پیدا نکردن تعرفه های پزشکی در سال جاری اشاره کرد و گفت: در سال اقتصاد مقاومتی پولی که از جیب مردم برای درمان پرداخت می شود ،نسبت به سال قبل هیچ تغییر نخواهد داشت.

وی در خصوص افزایش قیمت دارو نیز گفت: امسال قیمت داروهای خارجی افزایشی نخواهد داشت و داروهای داخلی طبق مصوبه هیات وزیران حداکثر 10 درصد افزایش پیدا می کند.

هاشمی افزود: این افزایش قیمت ها در نیمه دوم سال اتفاق می افتد و ادامه دادن طرح تحول سلامت با جدیت در اولویت برنامه های دولت است و حمایت های دولت نیز در بخش سلامت بیماران امسال نیز به جدیت ادامه دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این استان از نظر ارائه خدمات بهداشتی و همچنین فضاهای بهداشتی ضعیف است.

وی با اشاره به کادر و تیم پزشکی خوب و همچنین رفع کمبود پزشکان عمومی در شهرستان های استان افزود: ساخت و احداث بیمارستان های جدید با کمک خیران و بخش خصوصی و همکاری استانداری و نمانیدگان در استان ضروری است.

هاشمی به تکمیل طرح های نیمه تمام بیمارستان در استان تاکید کرد و گفت: با توجه به خدمات و طرح های جدیدی که در استان آغاز شده اما هنوز در کمبود فضای درمانی و همچنین فرسوده بودن فضاهای بهداشتی و درمانی مشهود است.

به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به چهارمحال و بختیاری سه طرح را افتتاح کرد و در مجمع خیرین سلامت استان و کارگروه سلامت استان نیز شرکت کرد.