170 هتل با حمایت دولت تا پایان امسال بهره برداری می شود

170 هتل با حمایت دولت تا پایان امسال بهره برداری می شود

سیب موز:

170 هتل با حمایت دولت تا پایان امسال بهره برداری می شود

سیب موز سلطانی فر:

170 هتل با حمایت دولت تا پایان امسال بهره برداری می شود

معاون رئیس جمهوری گفت: اکنون 170 هتل سه و چهار ستاره بخش خصوصی در کشور با حمایت دولت ازطریق اعطای تسهیلات بانکی در دست ساخت است و تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، مسعود سلطانی فر روز دوشنبه در آیین افتتاح هتل لاله شهرستان بانه افزود: دولت قدم های مثبت برای توسعه کشور برداشته است و در راستای تحقق اهداف توسعه ای خود از سرمایه گذاران داخلی و خارجی استقبال و حمایت می کند.

به گزارش سیب موز رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: دولت در تحقق برنامه های خود با مشکلات عدیده روبرو است اما با همت مضاعف برای تحقق این برنامه ها تلاش جدی می کند.

سلطانی فر همچنین به تلاش دولت برای به نتیجه رساندن مذاکرات هسته ای اشاره و اظهارکرد: این موضوع تاثیر مثبت بر اقتصاد کشور خواهد داشت.

معاون رئیس جمهوری با بیان این که امنیت زیربنای اصلی توسعه است؛ گفت: امنیت پایدار حاکم بر کشور منجر به گرایش گردشگران خارجی به سمت ایران شده است.

سلطانی فر همچنین به جاذبه های گردشگری کردستان اشاره کرد و افزود: از سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های گردشگری در کردستان استقبال و حمایت می کنیم و در نظر داریم صنعت توریسم را در این استان به منظور درآمدزایی بیشتر تقویت کنیم.

وی همچنین با اشاره به مرزی بودن کردستان و این که اقتصاد استان بر مبنای فعالیت های مرزی است گفت: دولت به دنبال سامان دادن فعالیت های اقتصادی در قالب کولبری در بازارچه های مرزی است.

وی به سفر رئیس جمهوری به استان کردستان در سال جاری اشاره کرد و گفت: مصوبات سفرهای دکتر روحانی در استان ها محقق شده و این سفرها تاثیر بسزایی در توسعه و آبادانی کشور داشته است.

مسعود سلطانی فر روز دوشنبه به منظور بهره برداری از پنچ طرح و بازدید از چهار طرح دیگر به شهرستان بانه سفر کرده است.

هتل لاله بانه در زمینی به مساحت 2 هزار و 670متر مربع و زیربنای 17هزار و 500 مترمربع در 12 طبقه و با مشارکت بانک ملی ساخته شده است.

این هتل دارای 270تخت، 12سوئیت و 79 اتاق است و عملیات ساخت آن از سال 88 آغاز شده و امسال به اتمام رسید.

هتل لاله دارای استخر و سونا، پارکینگ، سالن صبحانه، لابی، کافی شاپ، کافی نت، فروشگاه های صنایع دستی و برند، رستوران گردان و روباز و سالن مراسم و همایش است.

برای ساخت این هتل 303 میلیارد ریال هزینه شده که از این میزان 153میلیارد ریال آن توسط بانک ملی در قالب تسهیلات و 150میلیارد ریال نیز توسط سرمایه گذار تامین شده است.

بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.