پتانسیل زیادی برای همکاری آذربایجان و ایران دربخش کشاورزی وجود دارد

پتانسیل زیادی برای همکاری آذربایجان و ایران دربخش کشاورزی وجود دارد

سیب موز:

پتانسیل زیادی برای همکاری آذربایجان و ایران دربخش کشاورزی وجود دارد

سیب موز وزیراقتصاد جمهوری آذربایجان دردیدار با وزیرجهاد کشاورزی ایران:

پتانسیل زیادی برای همکاری آذربایجان و ایران دربخش کشاورزی وجود دارد

حجتی همچنین علاقمندی کارآفرینان ایرانی فعال در بخش کشاورزی در کشت فراسرزمینی و ایجاد موسسات مشترک تولیدی و سرمایه گذاری مشترک در آذربایجان را اعلام کرد.

وزیر اقتصاد و رییس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری آذربایجان با ایران در دیدار با محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی ایران گفت، ظرفیت های زیادی برای گسترش همکاری دو کشور در بخش کشاورزی وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، شاهین مصطفی اف روز سه شنبه در این دیدار، بخش کشاورزی را یکی از حوزه های مهم همکاری های اقتصادی آذربایجان و ایران عنوان و خاطر نشان کرد، برای عملی کردن امکانات موجود در این حوزه گروه کاری کشاورزی در چارچوب کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی فعالیت می کند و نخستین جلسه این گروه نیز در سال 2015 میلادی برگزار شده است.

به گزارش سیب موز مصطفی اف وجود امکانات لازم در زمینه تولید دارو برای گیاهان و حیوانات را مورد اشاره قرار داد و نیز علاقمندی آذربایجان جهت همکاری با ایران در حوزه های پنبه کاری، پرورش نهال و کسب تجربه کشورمان در زمینه تولید انواع خشکبار را اعلام کرد.

وزیر اقتصاد آذربایجان همچنین اعلام کرد باکو علاقمند به همکاری در زمینه ایجاد واحدهای تولید انواع خشکبار و نیز دریافت ماشین آلات کشاورزی از ایران می باشد.

حجتی نیز وجود امکانات زیاد برای توسعه روابط دو کشور در بخش کشاورزی را اعلام و بر ضرورت استفاده هر چه بیشتر از این ظرفیت ها برای همکاری دو کشور تاکید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی کشورمان افزود: با گسترش همکاری های بازرگانی می توان به صادرات محصولات کشاورزی تولید مشترک به کشورهای ثالث نایل شد.

وی همچنین علاقمندی کارآفرینان ایرانی فعال در بخش کشاورزی در کشت فراسرزمینی و ایجاد موسسات مشترک تولیدی و سرمایه گذاری مشترک در آذربایجان را اعلام کرد.

وزیر جهاد کشاورزی روز یکشنبه برای دیدار سه روزه وارد آذربایجان شد و در این سفر با رییس جمهوری آذربایجان، همتای آذربایجانی خود دیدار کرد.

در جریان این سفر محمود حجتی همچنین همایش مشترک کارفرمایان اقتصادی دو کشور فعال در بخش کشاورزی در باکو برگزار شد.