کشف بیش از 25 هزار لباس قاچاق/ راز 31 سرقت فاش شد

کشف بیش از 25 هزار لباس قاچاق/ راز 31 سرقت فاش شد

سیب موز: کشف بیش از 25 هزار لباس قاچاق/ راز 31 سرقت فاش شد

سیب موز به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ صابر عباس زاده گفت: در پی کسب خبری مبنی بر دپوی کالای قاچاق و عرضه آن در یکی از شرکت های اینترنتی تبریز، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی استان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی محل مورد نظر را شناسایی و در بازرسی از محل تعداد 25 هزار و 24 ثوب انواع البسه خارجی زنانه و مردانه درطرح ها و رنگ های مختلف و مقادیر زیادی پاکت سفارشی برای فروش اینترنتی و ارسال کالاها ازطریق پست را کشف کردند.

به گزارش سیب موز این مقام انتظامی با بیان اینکه در این راستا یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد، گفت :براساس اعلام کارشناسان ارزش ریالی کالاهای مکشوفه پنج میلیارد ریال برآورد شده است.

** توقیف میگوهای قاچاق

فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر از توقیف یک دستگاه کامیون کشنده حامل 10 تن غذای میگوی قاچاق خبر داد.

سرهنگ ابراهیم عرب زاده گفت:در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، ماموران پاسگاه انتظامی کره بند به یک دستگاه کامیون بنز مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی اضافه کرد: پس از بازرسی از خودروی ذکر شده ، 10 تن غذای میگو خارجی فاقد هرگونه مجوز قانونی کشف شد.

این مقام انتظامی، ارزش ریالی کالای کشف شده را بالغ بر 450 میلیون ریال عنوان و تصریح کرد : خودروی توقیفی به همراه کالاهای کشف شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

**توقیف کامیون کشنده با 2 میلیارد کالای قاچاق

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا از کشف یک محموله ظروف بلور قاچاق به ارزش دو میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ حمید امیرخانی گفت: ماموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده ولوو کانتینردار40فوتی که از جنوب کشور به مقصد تهران در حرکت بودمشکوک و آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو،تعداد غیرقابل شمارشی انواع ظرف بلور قاچاق مانند،قندان،میوه خوری،کاسه و شکلات خوری ، فاقد هر گونه مدارک معتبر گمرکی کشف شد.

سرهنگ امیرخانی ارزش برآورد شده این محموله را دو میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در این خصوص راننده دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

**اعتراف سارق حرفه ای به 45 فقره سرقت

ماموران پلیس آگاهی استان کردستان در اعتراف یک سارق سابقه دار موفق به کشف 45 فقره سرقت قطعات و محتویات خودرو در شهرستان سنندج شدند.

سرهنگ جمال سلمانی رئیس پلیس آگاهی استان گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت داخل و محتویات خودرو در شهرستان سنندج، شناسایی و دستگیری سارق و یا سارقان احتمالی در دستور کار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت، با انجام کار اطلاعاتی گسترده و تلاش چندین روزه کاراگاهان ، یک نفرمتهم در این زمینه شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: با جمع آوری اطلاعات و مستندات لازم متهم که چندی پیش به جهت سرقت، توسط عوامل انتظامی دستگیر و روانه زندان شده بود با هماهنگی مقام قضائی مورد بازجویی دوباره قرار گرفت.

سرهنگ سلمانی گفت: سارق زندانی در برابر مستندات و شواهد موجود به 45 فقره سرقت داخل و محتویات خودرو اعتراف و اظهار داشت؛ تمام اموال سرقتی را به یک نفر مالخر فروخته است که با راهنمایی متهم فرد مالخر هم دستگیر و اموال مسروقه از وی کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان با اشاره به بازسازی و احراز محل سرقت های انجام شده است، افزود: تمام مالباختگان این پرونده شناسایی و بیشتر اموال مسروقه به آنها استرداد شد و متهمان این پرونده با قرار مناسب قضائی روانه زندان شدند.

**دستگیری دو سارق با 50 فقره سرقت

رئیس پلیس آگاهی استان فارس از دستگیری دو سارق اماکن خصوصی در شیراز و کشف 5فقره سرقت از آنها خبر داد.

سرهنگ سیروس حیدری گفت: ماموران پاسگاه انتظامی پل فسا شهرستان شیراز، یک سارق را در حال سرقت از درون یک انبار مغازه دستگیر و متهم را جهت ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی استان معرفی کردند.

وی ادامه داد: در بررسی سوابق کیفری متهم مشخص شد وی، دارای دو فقره سابقه در زمینه سرقت می باشد.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس اظهار کرد: در تحقیقات انجام شده، این سارق به بیش از 50 فقره سرقت از اماکن خصوصی با همدستی یک نفر دیگر اقرار کرد.

سرهنگ حیدری گفت: با تلاش ماموران همدست سارق نیز طی عملیات غافلگیرانه پلیسی دستگیر، صحنه های سرقت بازسازی و تعداد 17 نفر از شکات شناسایی شدند که تلاش برای شناسایی سایر مالباختگان و دستگیری خریداران اموال مسروقه ادامه دارد.

**دستگیری سارقان ، راز 31 فقره سرقت را فاش کرد

فرمانده انتظامی خرم آباد از دستگیری سه سارق حرفه ای سابقه دار محتویات داخل خودرو و کشف 31 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ "حسین نجفی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس ،گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو در یکی از مناطق خرم آباد ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری 14 این شهرستان قرار گرفت .

وی با اشاره به اینکه مأموران انتظامی با اقدامات پلیسی موفق به شناسایی و دستگیری سه نفر از اعضای این باند سارق محتویات و قطعات خودرو شدند ، افزود: متهمان در بازجویی های تکمیلی به 31 فقره سرقت محتویات ، قطعات و وجه نقد از خودروهای پارک شده در خیابان ها اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی خرم آباد گفت: در این راستا تمام مالباختگان شناسایی و اموال سرقتی به آنان مسترد شد.

نجفی گفت: اعضای باند متلاشی شده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند .

**اعتراف سارق به 40 فقره سرقت

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان از دستگیری سارق حرفه ای قطعات خودرو با 40 فقره سرقت در گرگان خبر داد.

سرهنگ مجتبی مروتی گفت: افزایش سرقت از وسایل نقلیه و قطعات خودرو در سطح شهر گرگان، ماموران پلیس آگاهی را بر آن داشت تا با تشکیل تیمی ویژه ، تحقیقات در راستای شناسایی و دستگیری عوامل سرقت را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند.

وی بابیان اینکه پس از مدت ها کار تحقیقاتی و پلیسی یکی از سارقان حین سرقت باطری یک دستگاه خودرو در یکی از خیابان های گرگان مشاهده و طی یک تعقیب و گریز پلیسی دستگیر شد ،افزود: متهم پس از دستگیری به 40 فقره سرقت قطعات خودرو در سطح شهر گرگان اعتراف کرد.

سرهنگ مروتی با اشاره به کشف تعداد زیادی وسایل و قطعات مسروقه از منزل متهم، تصریح کرد: در این عملیات یک مالخر نیز دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی گلستان خاطرنشان کرد: در همین راستا پرونده قضائی تشکیل و متهم با قرار صادره روانه زندان شد.

** توقیف وانت پیکان با 128 کیلو تریاک

فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت از توقیف یک دستگاه خودروی وانت پیکان و کشف 128 کیلوگرم تریاک در عملیات پلیس این شهرستان خبر داد.

سرهنگ ماشاالله ملائی گفت: ماموران انتظامی شهرستان با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی دریافتند سوداگران مرگ قصد انتقال مواد مخدر از شهرهای مرزی به مرکز کشور را دارند.

وی افزود: با تشکیل اکیپ گشت ویژه و اعزام به مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان و اشراف اطلاعاتی کامل بر منطقه، ماموران در محور اسفندقه - بافت به یک دستگاه خودرو وانت پیکان مشکوک و دستور توقف دادند.

ملائی با بیان اینکه راننده خودرو که قصد متواری شدن از محل را داشت با اقدام و عکس العمل سریع ماموران دستگیر شد، تصریح کرد:در بازرسی های به عمل آمده از خودروی پیکان وانت مقدار 128 کیلو تریاک که به صورت ماهرانه جاسازی شده بود، کشف شد.

اجتمام(5)9105** 1418