روزنامه اسپانیایی: زهرا نعمتی یکی از چهره های شناخته شده المپیک ریو بود

روزنامه اسپانیایی: زهرا نعمتی یکی از چهره های شناخته شده المپیک ریو بود

سیب موز: روزنامه اسپانیایی: زهرا نعمتی یکی از چهره های شناخته شده المپیک ریو بود

سیب موز ایران آنلاین /مارکا در ادامه گزارش خود درمورد زهرا نعمتی نوشت:نعمتی یکی از چهره های بازی های المپیک ریو بود.پرچمدار ایران در صندلی چرخدار بود و افزون بر آن، برای نخستین بار ، کشوری که در آن ورزش زنان برخی وقت ها یک قهرمانی است ، یک زن را به عنوان پرچمدار انتخاب کرد .

این روزنامه اسپانیایی افزود :زهرا نعمتی این جایگاه تاریخی را با یک زندگی تقریبا فیلم گونه به دست آورده است .در واقع پس از تبدیل شدن به نخستین زن آسیایی واجد شرایط برای بازی های المپیک و پارالمپیک، یک فیلم مستند در مورد وی ساخته شد که نشان می دهد وی نخست شروع به تمرین تکواندو کرده و در این ورزش با نشان دادن توانایی خود به یکی از بهترین تکواندوکاران کشور تبدیل گشته است .

به گزارش سیب موز

نشریه مارکا ادامه می دهد :نعمتی 31 ساله، هنگامی که 18 سال داشت نشان داد که یک بازمانده واقعی است به طوری که از یک زلزله وحشتناک که در سال 2003 شهر بم را لرزاند و موجب کشته شدن 26 هزار نفر شد، جان سالم به در برد .

این روزنامه ورزشی یاد آور شد :در همان سال، نعمتی اما دچار یک سانحه رانندگی شد که موجب آسیب دیدگی غیر قابل برگشت در نخاع او شد و سرنوشت وی از آن پس، به یک صندلی چرخ دار گره خورد اما این زن مقاوم تصمیم گرفت که این صندلی چرخدار یک محدودیت برای او نخواهد بود بلکه می تواند وسیله ای برای ادامه زندگی و رسیدن به همه جاهای به ظاهر غیرقابل دسترس باشد.

مارکا نوشت :در سال 2006 میلادی زهرا نعمتی شروع به مسابقه دادن کرد اما اینبار با تیر و کمان و تنها در 6 ماه ، توانست سهمیه برای قهرمانی ملی را به دست آورد از آن پس ، پیشرفت او نجومی بود تا جایی که بالاترین امتیاز را در بازی های پارالمپیک لندن کسب کرد و مدال طلا را به گردن آویخت که نخستین مدال این رنگ برای ایران بود .وی همچنین مدال برنز تیمی را کسب کرد .

روزنامه مارکا در ادامه نوشت : سال گذشته ، نعمتی در مسابقات آسیایی تیر و کمان شرکت کرد ، جایی که در کنار پارالمپیک سهمیه برای بازی های المپیک ریو را هم به دست آورد و آنجا نشان داد که می تواند نشسته بر روی یک صندلی بر حریفان خود که ایستاده تیراندازی می کردند ، غلبه کند .

روزنامه اسپانیایی افزود : البته نقش زهرا نعمتی بسیار فراتر از این رفت به طوری که وی به عنوان سفیر سازمان ملل همیشه از نقش زن از طریق ورزش دفاع کرد .وی همیشه با پوشش و حجاب خود ، الگویی برای همه است .

به نوشته مارکا از زمان «پائولا فانتاتو» از ایتالیا (1996 )، هیچ کماندار دیگری وجود نداشته که در یک سال در دو رویداد مهم بین المللی ورزش شرکت کند . این بار وی تنها ورزشکار نخواهد بود که این کار را می کند .«ناتالیا پارتیکا» بازیکن لهستانی پینگ پنگ نیز همانند نعمتی هم در بازی های المپیک و هم در پارالمپیک ریو شرکت دارد ، جایی که نعمتی می خواهد طلای پارالمپیک لندن را تکرار کند و همچنان نشان دهد که محددیت ها نه در یک صندلی چرخدار بلکه در ذهن ها موجود می باشند . /ایرنا