ادعای شهرداری را تکذیب می کنم

ادعای شهرداری را تکذیب می کنم

سیب موز: ادعای شهرداری را تکذیب می کنم

سیب موز ایران آنلاین / حواشی پر سر و صدای قطع درختان تنومند پارک جنگلی چیتگر در حالی هنوز به گوش می رسد که گفته ها بیشتر از قبل ضد و نقیض می شود. هرچند از زبان قائم مقام شهردار منطقه 22 در توضیح قطع درختان پارک جنگلی چیتگر این طور شنیده می شد که این درختان به دلیل قطع شدن حق آبه،خشک و پوسیده شده اند و چاره ای به جز قطع آنها وجود نداشته است. علت نرسیدن آب به درختان چیتگر هم بدهی شهرداری به آبفای استان تهران عنوان شده بود. در حالی که عزیز عالی نژاد مدیر عامل شرکت تامین و تسویه آب و فاضلاب استان تهران نه تنها این دلیل را تکذیب می کند که در گفت و گو با «ایران آنلاین» می گوید: "با توجه به قرارداد منعقد شده در سال 1347 تامین آب پارک جنگلی چیتگر بر عهده آب و فاضلاب استان تهران است و ما تا به امروز بر اساس همین قرارداد به صورت مستمر این وظیفه را انجام داده ایم. از خطوط انتقال آب سد کرج به تهران انشعاب هایی برای آب رسانی به پارک چیتگر صورت گرفته است. چیزی حدود 200 لیتر بر ثانیه به این پارک آب رسانی می کنیم. یعنی در طول ماه نزدیک به نیم میلیون متر مکعب آب."

به گزارش سیب موز

او در ادامه تصریح می کند: "این کار تاکنون به صورت مستمر انجام شده است و در سال جدید حتی ثانیه ای آب را قطع نکردیم.علی رغم بدهی 7 میلیارد تومانی شهرداری، ما زیاد سختگیری نکردیم در حالی که این حق را داریم که با مشترکان بدهکار برخورد کنیم؛ اما به دلیل اینکه عموم مردم از این پارک استفاده می کنند و به دلیل لطمه نزدن به محیط زیست آب این پارک را قطع نکردیم."

عالی نژاد همچنین می افزاید: "ما شدیدا این دلیل را که درختان پارک جنگلی چیتگر به دلیل نرسیدن آب قطع شده اند تکذیب می کنیم. ضمن اینکه شهرداری هنوز هم متاسفانه در خیلی از مناطق درختان را به روش غرق آبی آبیاری می کند در حالی که تهران منطقه نسبتا خشک و کم بارانی است. بارندگی ها در شهر تهران حدود 150 میلی متر در سال است. این روش آبیاری قدیمی باید اصلاح شود و روش هایی مثل آبیاری قطره ای جایگزین آن شود."