صدها کودک مهاجر در انگلیس مفقود شده اند

صدها کودک مهاجر در انگلیس مفقود شده اند

سیب موز: صدها کودک مهاجر در انگلیس مفقود شده اند

سیب موز ایران آنلاین / مقامات بریتانیایی درباره سرنوشت 360 نفر از این کودکان و اینکه آیا صحیح و سالم هستند، هیچ اطلاعی ندارند. گفته می شود از ناپدید شدن حدود 200 نفر از این کودکان بیش از دو سال گذشته است.

به گزارش سیب موز

بنا بر اعلام ایندیپندنت، ظرف پنج سال گذشته 9 هزار و 287 کودک و نوجوان بدون والدین یا سرپرست خود به بریتانیا سفر کرده و در این کشور پناهنده شده اند.

براساس این گزارش، 81 نفر از این کودکان مدت پنج سال است که ناپدید شده اند. شمار کودکانی که از مفقود شدنشان چهار و سه سال می گذرد به ترتیب 77 و 87 نفر است.

در این گزارش آمده است: این کودکان به دلایل متعددی ممکن است ناپدید شوند، از جمله ترس از اخراج شدن، بی اعتمادی شدید به کارکنان دولتی و گرفتار شدن در دام قاچاقچیان انسان.

در همین حال، سیاستمداران و فعالان بریتانیایی با اشاره به اینکه در سه ماه اول 2016 با پناهندگی کمتر از 20 کودک و نوجوان در این کشور موافقت شده است، می گویند دولت «ترزا می»، نخست وزیر بریتانیا، در پشتیبانی از این تعداد اندک و تامین امنیت آنها نیز کوتاهی کرده است.

پلیس اروپا (یوروپل) چندی پیش اعلام کرده بود حدود 10 هزار کودک پناهجو در سراسر اروپا مفقود شده اند.

به گزارش ایندیپندنت، کارکنان اداره مهاجرت یا واحدهای مرزی موظفند ورود کودکان بی سرپرست را به مقام های ذیربط گزارش دهند. بعد از بررسی های اولیه، این کودکان به اماکن مراقبت از کودکان سپرده می شوند یا تحت سرپرستی یک خانواده قرار می گیرند. پس از این مرحله، کارکنان بهزیستی باید از سلامت این کودکان و اقامت آنها در مکان های تعیین شده اطمینان حاصل کنند و هر مورد عدم دسترسی به این کودکان را به سرعت به مقامات، از جمله مسئولان وزارت کشور، گزارش دهند.

/مهر